Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    Порови се в нета.DURA LUBE Трансмисион ,

    Коментар


    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      Благодаря ти,наметих сайта на дуралюб.Разговарях по телефона с инж.Николов,учен човек.Цената е наистина 65.50лв.

      Коментар


      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        Сега да черпиш.

        Коментар


        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Ще черпя когато усетя ефекта.Утре сменям маслата и ще сипя дуралюба.

          Коментар


          • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

            Първоначално публикуван от Панци Преглед на мнение
            Сега да черпиш.
            Първоначално публикуван от Джофи Преглед на мнение
            Ще черпя когато усетя ефекта.Утре сменям маслата и ще сипя дуралюба.
            Вие двамцата, защо не се съберете да се черпите, ами ми правите тука от най-евтините сценки?

            Коментар


            • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

              Скръндзи...

              Коментар


              • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                Виж следващата публикация
                Последно редактирано от Бездорожник; 21-03-13, 18:05. Причина: двукратна публикация
                ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

                Коментар


                • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                  Момци - да кажа нещо и аз за СК ама не ми се смейте ... много...
                  Покрай патилата ми от темата за чек енжина, реших, че в момента нямам 300 кинта за смяна на шумящия лагер... взех, че смених маслото/СК събира около 1,400-500л/ понеже в масларницата нямат половинки - платих два литра 75W90 AC4 за 31.60 и ... шибнах цяла опаковка универсален модификатор за 59 лв...
                  Днес имах работа по града... навъртях около 50 км градско... и от 10 часа сутринта до към 18:30 шумът от лагера чувствително намаля! Другата седмица ме чакат около 1000 км път из страната - мисля че СК ще ги издържи без да запече лагера... ама ще видим! Като се върна от път ще разказвам...
                  ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

                  Коментар


                  • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                    Прецакал си се. Преди следващата смяна ми се обади:
                    SX75W-90 GL-5

                    Pack Size: 1 LT5 LT25 LT205 LT
                    Product Code: SX1L

                    Semi-Synthetic Gear Oil.
                    Suitable for modern five and six speed gear boxes and differentials.
                    Suitable for applications where a 75W-90, 80W-90 or 85W-90 API GL-5 oil is specified.
                    Service Classification: API GL-5

                    Download Material Safety Data Sheet for this product
                    Download MSDS sheet (24.95 KB)

                    Download Technical Data Sheet for this product
                    Download Technical data sheet (61.46 KB)



                    Top of Page
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Прецакал си се. Преди следващата смяна ми се обади:
                      SX75W-90 GL-5

                      Pack Size: 1 LT5 LT25 LT205 LT
                      Product Code: SX1L

                      Semi-Synthetic Gear Oil.
                      Suitable for modern five and six speed gear boxes and differentials.
                      Suitable for applications where a 75W-90, 80W-90 or 85W-90 API GL-5 oil is specified.
                      Service Classification: API GL-5


                      Download Material Safety Data Sheet for this product
                      Download MSDS sheet (24.95 KB)

                      Download Technical Data Sheet for this product
                      Download Technical data sheet (61.46 KB)






                      Top of Page
                      Не казвам че съм хванал Господ за брадата, но нали обясних, че ме чака спешно, не планирано пътуване... а бързата кучка нали знаеш...! Километрите след смяната на маслото са вече почти сто и шумът спадна до първоначалното жужене.
                      Като купих Нивята миналата година по това време - края на март си пожужваше - реших че е лагера на съединителя - сложих комплект на Лук, но жуженето остана - питах майстора - каза, че е лагера на 5 скорост и че може да се кара още известно време... Взех колата на 53 хиляди, в момента е на 61700... с първия си пост изказах само хипотезата, че още 1000 км. извънградско няма да са проблем... но в крайна сметка - ще видим!
                      ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

                      Коментар


                      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Прецакал си се. Преди следващата смяна ми се обади:
                        След този модификаторняма да е далеч следващата смяна.
                        ...,,Service Classification: API GL-5"
                        -ама с това да не вземат да се сгъстят много(нали в скоростите ще се слага)?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                          Е,колега заслужи си почерпката.Сипах дура люба по едно шише във всеки агрегат,по поръка на твоя инж.Николов от Дура люб България.За 4 шишета ми направиха отстъпка и го взех на 57.50лв бройката.След 350км. откакто сипахме шишетата,шума започна да намалява.Някъде към 500км.съвсем утихна.Вече минах 7 000км и съм много доволен.Особено в този пролетен сняг.Включвах 4x4 и влиза по меко.Скоростите също работят по масно.

                          Коментар


                          • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                            Значи един вид е отремонтирало трансмисията,магическа добавка 7000 км. за 2 седмици кога ги врътна
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                              Първоначално публикуван от Джофи Преглед на мнение
                              Е,колега заслужи си почерпката.Сипах дура люба по едно шише във всеки агрегат,по поръка на твоя инж.Николов от Дура люб България.За 4 шишета ми направиха отстъпка и го взех на 57.50лв бройката.След 350км. откакто сипахме шишетата,шума започна да намалява.Някъде към 500км.съвсем утихна.Вече минах 7 000км и съм много доволен.Особено в този пролетен сняг.Включвах 4x4 и влиза по меко.Скоростите също работят по масно.
                              Щом колегата е включвал 4х4 и влиза по меко.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                                Значи един вид е отремонтирало трансмисията,магическа добавка 7000 км. за 2 седмици кога ги врътна
                                Ти пък, 500км на ден с Нива и така две седмици, не можеш ли да караш? Аз не мога де, ама аз сигурно съм слаб духом.
                                Тия разчитат някой да клъвне да се обади за отстъпки. Ама не са уцелили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X