Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Боби, щом искаш и по кал да караш и по заледен асфалт - слагаш две "велики" ВЛИ-5 отпред и две произволни зимни отзад. Така ще си подготвен за всякакъв терен. Вземи примерн от колегата Янко, ето така се експлотира едно 4х4, което е купено с тенденцията, да ти дигне малко адреналина. Твойте афиф разходки, е.... си са доста афиф. Ела някой път да ти покажа аз на какво подлагам моя барутарник, не го правя за кев. Това ми е ежедневието и работата ми го налага. Поздрави
    Да не излезне така, че се меся, ама "афиФ разходките" на Бобчо и сцените от филма на ужасите - Янко Желязков в действие, пълнят страниците на тази тема във форума! Ще се радвам да погледам нещо от твоето "ежедневие"...

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Моят скромен опит с гумите и сезоните показва следното

      - Гуми К156 - щатните, с които си купих нивата - всесезонен боклук. Лятно време - ОК, не шуми не е с тежък грайфер и не се изкривиха за 5 години. Кара се на асфалт с 120-130км/ч. Лошото започва като застуди и завали. На асфалт по завоите започва да се пързаля. Когато настанат зимнии условия - вече пълна трагедия на асфалт, на утъпкан сняг и на лед. На пухкав сняг държи се горе - долу добре, газил съм началото на 2012 около 35см сняг , че никой тогава не чистеше при нас. На кал - ходих да тегля един комшия с голф, че беше се окопал в едни коловози - извадих го, ама голям зор беше. Според мен не става за кал, Вли - то е доста по-добре, уверен съм

      - Кама И511 - карам ги от тази зима. Най-сетне карам спокойно и уверено, не ми се изправят косите, ако се наложи рязка маневра или спиране. За съжаление няма много дълбок сняг тая година, не знам как е като проходимост. На студен влажен асфалт, сняг, а дори и лед - колата върви изключително уверено. Познавам високото качество на Гуд иър ултра грип и Фулда кристал, карал съм с нови такива и считам, че Кама-та не им отстъпва въобще.
      За кал - не съм пробвал, но съм умерен оптимист, да не кажа песимист. За скорост 120-130 е ОК. Не шуми, не е повдигнала разхода на гориво.
      П.С.Няма перфектна гума за всички условия, аз съм решил за себе си каква ще ми пасне най-добре. Карам по 100тина км. на ден с Нивата, живея в малко планинско село с изключитено лош асфалтов общински път, после карам по републиканска пътна мрежа, после по магистрала и накрая градско в София. И това винаги с възможно най-висока скорост, че времето е кът.

      Колеги, казвайте вашите наблюдения. Лично аз се замислях за гуми МЕДВЕД, Бриджистон и Кама - такива имаше на пазара
      Последно редактирано от ladamosc; 06-02-14, 12:22. Причина: допълнение

      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
        Да не излезне така, че се меся, ама "афиФ разходките" на Бобчо и сцените от филма на ужасите - Янко Желязков в действие, пълнят страниците на тази тема във форума! Ще се радвам да погледам нещо от твоето "ежедневие"...
        Колега, съгласявам се с теб, че Борислав и Янко подържат темата жива, е то и ладажий не останаха много де. Имат време за убиване, затова и си правят разходки и снимки. Аз нямам време за разходки, даже нямам време и за снимки. Ако имаш желание, ела един ден на Добринище и погледай какво се върши с бараката ми. Пък ако завали и сняг, още повече се запълва работния ден на нивата. Поздрави

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Ти вземи направи една покана към ски каращите,че имам много хубави спомени от вашата писта

          Днес реших да пробвам пределния праг на клиренса за преодоляване на бабуни и от моя аджамийска грешка го намерих...защото не познавах терена и като стигнах до ръжа викам,чакай да погледна да не е пропаст,видях,че не е и минах бавно и се окантари,ако бях по-засилен щях само да опра и да мина...После като ме дръпнаха видях,че е легнала на една тухла единичка и за това не е успяла от лашкането да изрови пръстта...Нищо,поне знам колко е прага вече

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032551767.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5561241


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032551769.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5561242

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032551770.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5561244
          Последно редактирано от feikot; 06-02-14, 20:21.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Ако имаш желание, ела един ден на Добринище и погледай какво се върши с бараката ми. Пък ако завали и сняг, още повече се запълва работния ден на нивата. Поздрави
            Ще дойда с удоволствие. Жена ми е от Гоцето, а казано е, че от където ти е жената, там ти е и родата!!! Преди няколко години се ожених и в Банско... та наминавам из този район.

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              Като стана въпрос за окантарване и теглене, едни приятели цъфнаха по ивановден у нас да проверят дали съм се подготвил добре с ракия и мезета и ми подариха едно въже за теглене. Ластично, 9м. Било нещо ново. С него дори с моя "гюм" съм можел да изтегля много по тежък джип. Може и така да е.
              Колеги, чува ли ли сте за тая работа Аз още не съм имал случай да го пробвам...

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                Има тема за еластичните въжета, нещо от сорта"правилното въже", там има доста информация за еластичното въже, хубавото еластично въже изисква грижи иначе се къса бързо
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  Има тема за еластичните въжета, нещо от сорта"правилното въже", там има доста информация за еластичното въже, хубавото еластично въже изисква грижи иначе се къса бързо И да, с еластичното въже, можеш да дърпаш и на удар, без да те е страх, че ще я разполовиш колата Също можеш и да извадиш и по-тежко закъсали джипове с негова помощ
                  П.П Ето я темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E+%E2%FA%E6%E5
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                    Ще дойда с удоволствие. Жена ми е от Гоцето, а казано е, че от където ти е жената, там ти е и родата!!! Преди няколко години се ожених и в Банско... та наминавам из този район.
                    Щом патуваш към Гоце Делчев, няма начин да не си ме забелязъл някъде. Фермата ми е на 1км под Добринище, посока Гоце Делчев. Мотка се една разтарбушена зелена нива и доста друга съветкса техника. Обърни внимание някой път, когато минаваш. Поздрави

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Бях се зарекал, да не пиша в тая тема, ама пусто насред Април месец, надумка около 30-40 сантиметра сняг, та се поразходихме и викам да ви постна, да оплакнете окото
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-8b0692978b16cc4b0d496cbfb6781eb29625faac714bf260ab854167ca9b5a9f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5582576
                      Охра-та, след нас
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-864a59d536774d8884982276f96621e1b1aa62fa079855e210b05758c1fb074d-V.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5582577
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-c57e7ceba66a08eab9bec98167f39a9e9eb33c14c6b848cb627380a8046ee937-V.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5582579
                      Прикачени файлове
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        "Бях се зарекъл да не пиша в тая тема...!" - пиши, Боб4о, не ни жали...
                        А за снега - чудесно мокро забавление - дай боже всеки му! Моите нови зимни гуми зимни условия не видяха тая зима...

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          От доста време не съм писал, но не съм спрял да карам и та днес реших да пусна малко снимки. Тези само са ми "под ръка" ще потърся и други тия дни.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131206_150711.jpg
Прегледи:1
Размер:182.8 КБ
ID:5587037



                          Това е прясно прясно от днес

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10332863_860190420662311_653476379.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5587038

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            http://m.youtube.com/watch?v=DuONppHoTsg
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Много смело и бързо си подкарал нивичката, ами ако имаше някой и друг камък или скала който няма как да го видиш като гледам клипчето ти по пътя... Инак хубава разходка сред храстите и дърветата

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Нивата си е за точно такива терени.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X