Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Да фаровете не са регулирани, трябва да ги регулирам, десният фар свети в небето, а малките фарчете и те са в небето, мерси за съвета...
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 02-12-13, 17:14.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Ето няколко снимки от съботната разходка Поразкарахме се до 2 000 метра надморска височина, виелица и сняг беше на поразия...
      На места пътя и коловоза не се виждаха и си караш на усет...
      За малко да ползвам джокер, обади се на приятел, като я "наръгам" в един "навевок"/пряспа/ и се окопахме в снега, била дълбока бре, а пък не си личеше
      По едно време чистачките не смогваха, на снега и виелицата, на най-бързо и не можех да видя нищо, налагаше се да спирам даже.... Толкова много валеше, че когато минахме нагоре разбивах, когато слизахме, нямаше нито една следа от на нивата гумите и от коловоза, а за това дето слязох за 2 минути и поразрових снега, ръцете ми до такава степен измръзнаха, че не си чувствах пръстите, после парното работеше до дупка
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_150432.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5544281

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_150359.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5544282
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_150436.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5544283

      След Нехтеница, слязох до Трещеник, после се отбих и до вилата, да видя какво става и там
      От виелицата, излизат само такива снимки, размазани
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_153643.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5544287

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_153651.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5544290

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_153723.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:5544292

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131207_153916.jpg
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:5544293

      И една учудващо приятна изненада с БМВ
      /Сори пак за езика и за облеклото /
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        Нема ле 50 санти "снег", не е интересно. Нивата на 30-40 умира. Поздрави

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          Нема ле 50 санти "снег", не е интересно. Нивата на 30-40 умира. Поздрави
          Над 50санти ,кой ли може да гази .Завиждам за снега.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            Над 50санти ,кой ли може да гази .Завиждам за снега.
            Урал

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              Здравейте, тука ми изпадна една нива 1.6 и мисля да я пробвам как ще се държи в гората, но имам въпрос и то не е един дали мога да я пробвам директно както си е със заводското окачване двигател и някакви си зимни гуми или няма да успея да стигна до никъде? Някакви насоки и помощ ако може да знам какво да правя! Благодаря и поздрави.

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                Тя нивата заводско си е само за гората.Като се заглавиш,помощ от приятел,така сме ние с Нивите.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  Първоначално публикуван от Edriyan Преглед на мнение
                  Здравейте, тука ми изпадна една нива 1.6 и мисля да я пробвам как ще се държи в гората, но имам въпрос и то не е един дали мога да я пробвам директно както си е със заводското окачване двигател и някакви си зимни гуми или няма да успея да стигна до никъде? Някакви насоки и помощ ако може да знам какво да правя! Благодаря и поздрави.
                  Ами зависи от терена на който ще я пробваш-може да стигнеш много надалеч,можеш да закъсаш и още при тръгването,ако влезеш на място над възможностите и.
                  Така от тук не можем да дадем конкретен съвет,защото не познаваме терена по който ще караш.
                  Най-общо казано,като влезеш в гората се опитай да забележиш дълбочината на коловозите-/ако има такива/ и ако са дълбоки и прецениш,че ще опреш при възможност ги надкрачи.
                  Изтървеш ли я да опре по корем всичко приключва на момента.
                  Другия вариант при който може да закъсаш лесно е да влезеш в дълбока кал и да затънеш,но ти пишеш,че колата няма добри гуми за в гората,тъй че по-добре не пробвай такива места,особено ако си сам.
                  Това е много общо казано-като цяло Нивичката е лека,с бърза трансмисия,която позволява добро развъртане на гумите и както ти писах най-важното е да не я изтървеш да легне по корем-/носачи/.Не е ли опряла върви добре,даже и с нечак дотам перфектни гуми,но все пак всичко зависи най-вече от терена и също не по-малко от човека,който я кара.
                  Има ли стръмни,кални участъци по-добре изобщо не я мъчи,ако няма гуми за кал!
                  П.П.Да се надяваме,че знаеш как се борави с малките лостчета и си наясно кое за какво е?!
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 11-01-14, 19:00.

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Колегата е казал почти всичко по въпроса,само да допълня за онази мъдрост,т.е.;колкото по голям джип имаш, толкова по далече ходиш да търсиш трактор:та мисли преди да влезеш в гората.Успех
                    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                    Г 230Е
                    Г 500 0887 390 703

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Благодаря скоро се надявам да мога да дойда да пробвам някоя лека разходка с вас!

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        Първоначално публикуван от Edriyan Преглед на мнение
                        Благодаря скоро се надявам да мога да дойда да пробвам някоя лека разходка с вас!
                        С удоволствие-/пишете откъде сте колега/.

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          На скоро се преместих в София до 1-2 седмици ще дойде и джипката за съжеление много ми се кара, но обстоятелствата са такива.

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            Колеги спряхте ептен да публикувате, та мисля и аз да спирам, че само аз публикувам
                            Неделя, бяхме Аварийно Спасителен Отряд И естествено, хората закъсали на средата на пътя, та се наложи да излизам от него, та по едно време се получи това, преди това бях спуснал гумите/Чудех се на колко да ги спусна, без да се разбортироват и ги спуснах на 1 атмосфера, някой има ли наблюдения на колко е критичния минимум?/ и се осети малко подобрение в проходимостта, в това положение шофьорската врата не можеше да се отвори, от сняг, та го тъпках да мога да отварям
                            Снега беше малко над коляното
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140119_150509.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5555704
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140119_150522.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5555705
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140119_151038.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5555712

                            Естествено, след 2-3 минути бяхме излезли и преминахме към чакането на хората и същинската работа, за която сме тук
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140119_151835.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5555706

                            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-01-14, 22:44.
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Аз съм ги спадал и до 0.5 атм. в много дълбок сняг и то не веднъж,но това вече си е риск,а и при такива сурови условия се стига до някъде и така или иначе пак се закъсва-/говоря за участъци с нас 50см. снежна покривка/.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Направо ви завиждам за този сняг.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X