Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: самоделен лифт за нива

    Слагат се когато е нужно да се кара с висока скорост продължително време по неравен терен.С ладичката за да е силна скоростта трябва да е пипнато двигателчето.Помисли на кои от тези условия отговаряш и се заеми с друг проект

    Коментар


    • До: самоделен лифт за нива

      няма да се кара с висока скорост , но ще има лебедка отпред и се страхувам дали сегащните ще могат да я носят
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • До: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
        няма да се кара с висока скорост , но ще има лебедка отпред и се страхувам дали сегащните ще могат да я носят
        Нали се сещаш,че не амовете носят,а пружините.

        Коментар


        • До: самоделен лифт за нива

          да,
          пруйините са ми оригиналните с 3 см подложки
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • До: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
            да,
            пруйините са ми оригиналните с 3 см подложки
            Ами смени ги

            Коментар


            • До: самоделен лифт за нива

              и какви да сложа
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • До: самоделен лифт за нива

                Щом имаш подложки слагай лебетката и си свиркай.

                Коментар


                • До: самоделен лифт за нива

                  значи остана да я купя
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • До: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Братушките-руснаци, масово монтират купета от Нива на Уазкова рама, много съм срещал в нета и всяка от тях е много интересна. Моля, колегата е100 да не качва повече такива снимки, защото ни убива мерака за повдигане на Нивата, като гледаме толкоз навирени Толиатки. Шегувам се!!!!!!!!
                    Имаш ли такива снимки и ако можеш да ми пратиш щото много бих качил нивата на такава рама и от каква УАЗ-ка ще стане, че нещо съм бос в тия работи и ако може да каже някои ще съм много благодарен!!
                    е-майл alanto@mail.bg

                    Коментар


                    • До: самоделен лифт за нива

                      Извинявам се, за спама, но не мога да пратя съобщение да колегата Аланто, градски в неделя 9:30 се събираме на Лук ойл, заповядай с нивата.

                      Коментар


                      • До: самоделен лифт за нива

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Извинявам се, за спама, но не мога да пратя съобщение да колегата Аланто, градски в неделя 9:30 се събираме на Лук ойл, заповядай с нивата.
                        колеги аз съм с окчване Old Man Emu лифта е с 5см погоям и баланса на нивичка е перфектен.След като сложих лебетка смених само подложки на предните пружини с жигулски +2см.

                        Коментар


                        • До: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от zlatan Преглед на мнение
                          колеги аз съм с окчване Old Man Emu лифта е с 5см погоям и баланса на нивичка е перфектен.След като сложих лебетка смених само подложки на предните пружини с жигулски +2см.
                          от къде може дасе намери такова окачване?.Колко струва,надеждно лие.

                          Коментар


                          • До: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            от къде може дасе намери такова окачване?.Колко струва,надеждно лие.
                            моето го взех от Пламен Тенев от Варна.
                            Цената беше около 1600лв.+200лв за фланци.
                            Засега съм доволен.Имай в предвид,че трябва да се подсилят планките на предните амове идло и горе.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: самоделен лифт за нива

                              Момчета, дайте, моля ви се, координати на някой майстор в София, който да ми вдигне малко нивата отпред! Че съм с 16ки и гумите опират. Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • До: самоделен лифт за нива

                                По молба на колега от Форума пускам няколко снимки как стана лифта на моята Нива-втулките са съответно 26мм. и 16мм.С тях повдигането е +4см.С гуми Ласа ОК-144 отпред до средата на моста е точно на 295мм. от земята.Сега в коловозите следи остава само задния диф.,който с тези гуми е на 24см.Втулките са от задните щанги,които държат моста-оригинални руски и много корави.Болтовете са по-дълги със стъпка 1.25.Ползвах такива от паразитния хебел-достатъчно здрави и дълги.Засега проблем с каретата нямам-прещтракват съвсем леко при пълен завой и сериозна газ.Наложи се лека корекция на страничния наклон на колелата,но това си е напълно логично.От разходките,които направих до момента констатирам,че тези 4-5см. в повече са от голяма полза.Там,където машината преди "лягаше" на носачи и спираше сега минава без проблем.Цялото лифтоване с материалите и плащането на стругаря ми излезе под 30лв.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 06-03-10, 17:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X