Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
    Вентилатора е тип "самоделка"-ел.двигател от Лада 1500s и витла от някакъв друг незнаен за мен вентилатор.Що се отнася до въпроса на колегата Токарев проблем със стаб. щанга нямам-не съм и правил и никакви реконструкций.
    щом си слагал втулки от долу стабилизиращата щанга неможеш да я хванеш вече на същото място.

    Коментар


    • До: самоделен лифт за нива

      При мен се получи без каквито и да било реконструкций.Ако вече отзад се слагат по-високи над 10мм. втулки трябва лека доработка.Отпред,както писах са 26 и 16мм.+4мм. подложни шайби за предпазване на чинията от спукване-огъване.

      Коментар


      • До: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
        щом си слагал втулки от долу стабилизиращата щанга неможеш да я хванеш вече на същото място.
        Малко хора осъзнават ролята на стаб. щанга за повдигане на предницата .
        Ако се сложи по-яка такава- ще се получи естествен лифт .
        Моята щанга се счупи ( нормално при моята експлоатация ). Всеки ден по черен терен - без почивка . Нивата беше леко клекнала и се усещаше , че е ниска .Но не ми се занимаваше с ТНТМ .
        След смяната на щангата с нова ( 30 лв) и предницата се повдигна .
        Без да искам се получи ефекта на лифт .
        Всъщност на повечето Ниви предницата е ниска заради омекналата стаб. щанга .
        А дали може да сложиш стаб. щанга на същото място след слагане на втулки за лифт - зависи колко е омекнала .
        За това според мен една препоръка към всеки колега тръгнал да прави лифт на Нивата :
        Първо да се смени стабилизиращата щанга и после да се продължава нататък - втулки или друго . Така мисля аз .
        Иначе - много ми харесват изпълненията на колегите . Всяко едно изпълнение си е техническо решение и то добро .
        Поздравления за всички колеги !

        Коментар


        • До: самоделен лифт за нива

          Интересни разсъждения колега,но лично на мен ми се струва че стабилизиращата щанга е изработена от такъв материал,че процес омекване е невъзможен.Другото според мен е,че в тази конструкция на окачването няма как тя да влияе на клиренса отпред на автомобила.Единственото и предназначение е подобряване устойчивостта на автомобила в завой.Даже на лекия ми автомобил съм поставил две,съединени една към друга и в остър завой ефекта е повече от добър-никакво политане и накланяне.По нататък ще кача снимки.

          Коментар


          • До: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Малко хора осъзнават ролята на стаб. щанга за повдигане на предницата .
            Ако се сложи по-яка такава- ще се получи естествен лифт .
            Моята щанга се счупи ( нормално при моята експлоатация ). Всеки ден по черен терен - без почивка . Нивата беше леко клекнала и се усещаше , че е ниска .Но не ми се занимаваше с ТНТМ .
            След смяната на щангата с нова ( 30 лв) и предницата се повдигна .
            Без да искам се получи ефекта на лифт .
            Всъщност на повечето Ниви предницата е ниска заради омекналата стаб. щанга .
            А дали може да сложиш стаб. щанга на същото място след слагане на втулки за лифт - зависи колко е омекнала .
            За това според мен една препоръка към всеки колега тръгнал да прави лифт на Нивата :
            Първо да се смени стабилизиращата щанга и после да се продължава нататък - втулки или друго . Така мисля аз .
            Иначе - много ми харесват изпълненията на колегите . Всяко едно изпълнение си е техническо решение и то добро .
            Поздравления за всички колеги !
            стабилизиращата щанга няма нищо общо с ниската предница.тя служи за съвсем друго.

            Коментар


            • До: самоделен лифт за нива

              Мисля , че въобще ролята на щангата няма защо да се обсъжда.
              Все пак който е имал уморена щанга и после я заменил с нова знае за какво говоря .
              Толкова за стаб. щанга !

              Коментар


              • До: самоделен лифт за нива

                ако се сложи по яка ще натисне носачите на долу и ще повдигне купето ли?

                Коментар


                • До: самоделен лифт за нива

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Мисля , че въобще ролята на щангата няма защо да се обсъжда.
                  Все пак който е имал уморена щанга и после я заменил с нова знае за какво говоря .
                  Толкова за стаб. щанга !
                  наистина няма смисъл да се обсъжда.дори и да се умори ,повдигането на предницата независи от нея. несе заяждам просто така е.от нея зависи само стабилноста на автомобила при завой и то с висока скоруст иначе може и без нея особенно при оффроуд.

                  Коментар


                  • До: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    ако се сложи по яка ще натисне носачите на долу и ще повдигне купето ли?
                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    наистина няма смисъл да се обсъжда.дори и да се умори ,повдигането на предницата независи от нея. не се заяждам просто така е.от нея зависи само стабилноста на автомобила при завой и то с висока скоруст иначе може и без нея особенно при оффроуд.
                    За разлика от други марки където тази щанга се захваща към носачите чрез биалетки ( Митсубши , БМВ ) , при Нива захващането е директен контакт щанга-носач .
                    Загледай се , замисли се - ако гумените тампони бъдат повдигнати - натиска се усилва и предницата се повдига.
                    Освен това при мен се получи разлика между уморената и новата щанга.
                    Без щанга се кара нормално в гората - става по-меко возенето и ходовете се увеличават . Изпробвано . Ако ще мериш хода на Нивата - без щанга ще е по-голям .
                    Какво още да обсъдим за щангата ? За да не се обидиш нещо ......
                    За мен спор НЯМА , аз съм с нова стабилизираща щанга и съм доволен от клиренса на Нивата без повдигане ( 26 -27 см с поизносени гуми Вли-5 ).
                    Да ти задоволя любопитството за твърдостта на тази щанга :
                    Марката е ТАЛБОТ , модел Солара ( дано си я чувал , не се произвежда вече ). Там стабилизиращата щанга се регулира с гайка . Навиваш гайката - твърдостта се увеличава , натиска в/у носача става по-голям и предницата се вдига - до 10 см . Не спори - карал съм години тази кола .
                    Ако искаш мека возия - развиваш гайката , колата ляга и возията става като лодка .
                    Ако се отбиваш в гората - натягаш гайката , предницата се вдига и караш доста спокойно .
                    За това съм убеден - колкото е по-твърда щангата толкова по-малко ляга предницата , но за жалост и ходовете намаляват .
                    Всичко е желание и компромис на водача с определени характеристики - високо купе , по-нестабилна кола и т.н ......
                    Последно редактирано от bgbul; 12-03-10, 12:48.

                    Коментар


                    • До: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      За разлика от други марки където тази щанга се захваща към носачите чрез биалетки ( Митсубши , БМВ ) , при Нива захващането е директен контакт щанга-носач .
                      Загледай се , замисли се - ако гумените тампони бъдат повдигнати - натиска се усилва и предницата се повдига.
                      Освен това при мен се получи разлика между уморената и новата щанга.
                      Без щанга се кара нормално в гората - става по-меко возенето и ходовете се увеличават . Изпробвано . Ако ще мериш хода на Нивата - без щанга ще е по-голям .
                      Какво още да обсъдим за щангата ? За да не се обидиш нещо ......
                      За мен спор НЯМА , аз съм с нова стабилизираща щанга и съм доволен от клиренса на Нивата без повдигане ( 26 -27 см с поизносени гуми Вли-5 ).
                      Да ти задоволя любопитството за твърдостта на тази щанга :
                      Марката е ТАЛБОТ , модел Солара ( дано си я чувал , не се произвежда вече ). Там стабилизиращата щанга се регулира с гайка . Навиваш гайката - твърдостта се увеличава , натиска в/у носача става по-голям и предницата се вдига - до 10 см . Не спори - карал съм години тази кола .
                      Ако искаш мека возия - развиваш гайката , колата ляга и возията става като лодка .
                      Ако се отбиваш в гората - натягаш гайката , предницата се вдига и караш доста спокойно .
                      За това съм убеден - колкото е по-твърда щангата толкова по-малко ляга предницата , но за жалост и ходовете намаляват .
                      Всичко е желание и компромис на водача с определени характеристики - високо купе , по-нестабилна кола и т.н ......
                      не се обиждам.за нива няма регуреруема щанга или ако има пиши как се прави да си направя без да махам щтагната.а ако хвана щангата от долната страна на носача на къде ще натиска. п.с просто обменяме опит не се заяждам

                      Коментар


                      • До: самоделен лифт за нива

                        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                        не се обиждам.за нива няма регуреруема щанга или ако има пиши как се прави да си направя без да махам щтагната.а ако хвана щангата от долната страна на носача на къде ще натиска. п.с просто обменяме опит не се заяждам
                        Като гледах в началото( аз съм нов - малко повече от година) - във Форума всеки се пали да си повдига джипа - замислих се и аз . И измислих няколко варианта от колите които съм карал.
                        Най-лесен е този който ти описах - от Талбот-Солара .
                        После навъртях толкова километри с Нивата по терени където съм карал с Диското и Дефендъра и не съм закъсвал никъде .
                        И по-важното - разбрах какво е да не ти пука за джипа ( Нивата) . То си е друго изживяване .
                        Като видях от къде минавам без лифт - просто се отказах от всякакви подобни планове .
                        Единствено не съм карал в мочурище и дълбока ( над 20 см ) кал .
                        Всичко друго вече съм пробвал - лифт не ми е нужен .
                        За това вече не мисля в тази посока , а в съвсем друга .
                        Посоката в която мисля е как да имам метален грайфер на гумите който се монтира бързо и лесно ( но не вериги ). Защото макар и да има сила колата буксува и не катери това което искам .
                        Ето защо само се кефя на колегите с мерак да вдигнат Нивата . Поздравявам ви !
                        Последно редактирано от bgbul; 12-03-10, 21:56.

                        Коментар


                        • До: самоделен лифт за нива

                          Примера с Талбота не е удачен.
                          Там това което навиваш да не се окаже торсион
                          Щангата на нивата е хваната към купето по начин позволяващ да се върти почти свободно.И как точно ще повдигне предницата,като няма опорна точка.
                          Предполагам си правил и други неща по колата,затова се е вдигнала.
                          Помисли,че вече става смешно.

                          А и на нива по-големи ходове като откачиш щангата няма да получиш,защото нея я ограничават тампоните
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • До: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Примера с Талбота не е удачен.
                            Там това което навиваш да не се окаже торсион
                            Щангата на нивата е хваната към купето по начин позволяващ да се върти почти свободно.И как точно ще повдигне предницата,като няма опорна точка.
                            Предполагам си правил и други неща по колата,затова се е вдигнала.
                            Помисли,че вече става смешно.

                            А и на нива по-големи ходове като откачиш щангата няма да получиш,защото нея я ограничават тампоните
                            Тампоните ги режем

                            Коментар


                            • До: самоделен лифт за нива

                              Лифт не ви трябва!!! А само ходове ... Така че мислете в тая насока!!!
                              Нивата си е доста вдигната, ама и липсват ходове на гумите!!!! Без стабилизираща щанга, си е дървена работа... Карал съм така почти седмица, паднаха ми болтовете от таблото. Не знам какво толко ви харесва за офроуд, ама на мене грам не ми харесва... Има малко по големи ходове, ама малко.
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар


                              • До: самоделен лифт за нива

                                Че стандартно е висока-висока е-даже е с най-голям фабричен клиренс от джиповете от нейния клас.Витара-200мм.,Самурай-205мм.,Фероза-200мм.,Нива-220мм.Но лично на мен отпред стандартно на моменти ми идва ниска,особено в по-дълбок сняг или в някой коловоз.Затова и реших да я повдигна-разбира се в рамките на допустимото.Що се отнася за ходове-мисля,че отзад са доста прилични.Отпред има какво да се желае,но като се резне горния тампон има ефект.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 13-03-10, 10:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X