Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: самоделен лифт за нива

    Да разбирам, че сам си я лифтнал и затова ти е излязло 30лв? Предполагам, че труда никак не е малко и при майстор ще си излезе доста по-сериозна сума...

    Коментар


    • До: самоделен лифт за нива

      Еми да колега,прав си-то май грешката ми е,че каквото и да правя по Нивата не слагам пари за труд и излиза,че едва ли не е супер евтино.А то по принцип,ако ти я прави майстор не е баш тъй.Но специално за лифтоването не мисля,че ще ти излезе "златно",ако ти я прави някой друг.Ама нека не пиша "на изуст"-честно казано не съм запознат с цени на подобни услуги в сервизите.

      Коментар


      • До: самоделен лифт за нива

        Преди се работеше по формула "колкото за части толкова за труд". Откакто частите станаха електронни и скъпи (по другите коли) формулата се запази, но стана невалидна за собствениците на руски коли... Сега вече има двоен стандарт в сервизите

        Коментар


        • До: самоделен лифт за нива

          За да се сложат втулките каква е процедурата,сваля ли се пружината,в руски сайт дават размери откъм гумата преден 25мм. заден 10мм.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • До: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            За да се сложат втулките каква е процедурата,сваля ли се пружината,в руски сайт дават размери откъм гумата преден 25мм. заден 10мм.
            Колега Нива мен вентилатора отпред фабричен ли е, или ти си го слагал допълнително.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • До: самоделен лифт за нива

              За монтажа на втулките е най-лесно да е свалена пружината,но аз не я свалях-с корав лост натягам чинията и при това положение слагам втулките-по този н-н е по-трудно,но става ако имаш помощник.Що се отнася до вентилатора съм го поставял допълнително.Освен него вътре си има и втори постоянно зацепен.
              Последно редактирано от Янко Желязков; 07-03-10, 21:55.

              Коментар


              • До: самоделен лифт за нива

                Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                За монтажа на втулките е най-лесно да е свалена пружината,но аз не я свалях-с корав лост натягам чинията и при това положение слагам втулките-по този н-н е по-трудно,но става ако имаш помощник.Що се отнася до вентилатора съм го поставял допълнително.Освен него вътре си има и втори постоянно зацепен.
                Мерси колега за отговора и аз ще слагам допълнително вентилатор,отдясно си го сложил има ли причина или така реши.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • До: самоделен лифт за нива

                  Има причина-поставен е точно срещу вътрешния вентилатор.Така при ниска скорост на движение външния нагнетява към радиатора въздух,а вътрешния го засмуква.Получава се по-добра циркулация на въздух.Ефектът е почти такъв,все едно автомобилът се движи с по-висока скорост.Иначе,ако Нивата ти е от тези,които са без постоянно-зацепен вентилатор няма значение къде ще сложиш външния вентилатор.

                  Коментар


                  • До: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                    Има причина-поставен е точно срещу вътрешния вентилатор.Така при ниска скорост на движение външния нагнетява към радиатора въздух,а вътрешния го засмуква.Получава се по-добра циркулация на въздух.Ефектът е почти такъв,все едно автомобилът се движи с по-висока скорост.Иначе,ако Нивата ти е от тези,които са без постоянно-зацепен вентилатор няма значение къде ще сложиш външния вентилатор.
                    Постоянно зацепен е вентилатора,има резонанс в това което си написал,ще го сложа и аз от дясно.А за втулките само отпред ли си ги сложил вижда се само 2втулки на снимката.Отзад на 2та болта не се слагат втулки или там има.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • До: самоделен лифт за нива

                      Отзад също има-просто не съм направил фронтална снимка.Моите отзад са 10мм.Без допълнителна преправка отзад по-дълги не се събират-сам ще се увериш в това.Най-добре щом те интересува сериозно лифта на Нива "щтракни" на последната страница на ВАЗ-раздела,т.е. тук.Стефан е изтеглил доста ценно инфо от руснаците.Там има писано и за лифта.Темата е "За Нивите-много информация на руски".Като я отвориш влез горе в заглавието НИВА 4по4 и чети и гледай снимки колко са напред хората.

                      Коментар


                      • До: самоделен лифт за нива

                        Я дай малко повече информация за самия вентилатор - малка, модел, диаметър, откъде, ниво на шум в децибели?

                        Коментар


                        • До: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                          Отзад също има-просто не съм направил фронтална снимка.Моите отзад са 10мм.Без допълнителна преправка отзад по-дълги не се събират-сам ще се увериш в това.Най-добре щом те интересува сериозно лифта на Нива "щтракни" на последната страница на ВАЗ-раздела,т.е. тук.Стефан е изтеглил доста ценно инфо от руснаците.Там има писано и за лифта.Темата е "За Нивите-много информация на руски".Като я отвориш влез горе в заглавието НИВА 4по4 и чети и гледай снимки колко са напред хората.
                          а със стабилизиращата щанга как се справи

                          Коментар


                          • До: самоделен лифт за нива

                            Вентилатора е тип "самоделка"-ел.двигател от Лада 1500s и витла от някакъв друг незнаен за мен вентилатор.Що се отнася до въпроса на колегата Токарев проблем със стаб. щанга нямам-не съм и правил и никакви реконструкций.

                            Коментар


                            • До: самоделен лифт за нива

                              малко кални снимки, не качествени но може би полезни.обърнете внимание колко се повдигна нивата над гумите и се увеличи клиранса отпред./гумите са ласа 144 72см е височината им/.клиранса с тях 31см. След поставяне на щанга на раздатката се и намали вибрацията на раздатката чувствително.поставянето на щанга която захваща предния мост помогна също.поставих и рифелова ламарина отдолу която пази картера и предния мост- получи се доста надежна защита/ вече отдавна тествана и изпробвана /. За повдигането използвах втулки/метални/ поставени под горния носач. първо те бяха високи 3.5 см но бързо видяха сметката на вътрешните карета. сега са 3см и с нови полуоски вече 1 година няма проблем.над предните пружини поставих гумен тампон 2см и отпред сложих амове от волга/по мое виждане са по добри и здрави а и по дълги/. отзад пружини от лада комби и гумен тампон 3см. но започна по често да троши карета на кардана до дифа.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: самоделен лифт за нива

                                Браво-харесва ми машината ти колега.Аз сега съм на тема монтаж на гуми 6.50-16 от ГАЗ-69 с цел да "изцедя" още 2-3см. просвет.Мисля,че тесните и високи гуми на ГАЗ-ката биха паснали добре на Нивата,НО все още се колебая.Незнам по опитните колеги на какво мнение ще са по въпроса...дали е удачно или ще и дойде много на Нивата???Все пак гледам да не са много агресивни и широки гумите-иначе знам за останалите варианти общо взето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X