Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: самоделен лифт за нива

    А на тая новата Нива "секъдн едишън" спирачните апарати много големи ми се виждат.
    15" да не доидат малки.

    Коментар


    • #62
      До: самоделен лифт за нива

      А, сега можем да дискутираме темата по-свободно. Значи отзад съм със гумени подложки 3см и амове от Тойота Хиасе( товарен бус) и с товар около 450-500 кг. няма проблем, но едно зло никога не идва само----след качването на Кобрите 195/R/15 на волгови джанти(малко ми разшириха стъпката) и монтажа на лебедка 6000л., се оказа, че при пълен волан и неравност на пътя предните гуми жулят в калника и това доведе до рязане на веждите , слагане на подложки м-у горният шарнир и носача и гумена подложка м-у пружината и горната тарелка. Миналата година сложих отзад подложки 5 см, но не можеш да "хванеш колата в пътя"--- страшно много тегли на ляво,защото се измества задния диф на дясно. Решението на този проблем е раздвижна напречна щанга или елипсовидни дупки на болтовете и, и така регулирането и спрямо дифа, но това изисква страшно много мерене, напасване и търпение. Аз лично съм за раздвижна щанга, защото съм виждал такава и съм бил свидетел колко бързо се приспособява към всякакъв размер окачване, а елипсовидните отвори при един удър в джантата могат да променят настройката си.Возията на Нивата стана малко по-дървена след подложките и имам известни опасения относно ъгъла на полуоските. В най-скоро време ще пробвам новото окачване в екстремни условия и ще дам повече инфо.

      Коментар


      • #63
        До: самоделен лифт за нива

        Ето още малко неща които са важни при лифтоването на Нивата

        Регулируемая тяга панара на Ниве:

        После лифта задней подвески, тяга Панара встала уже под значительным углом и задний мост соответственно сдвинулся вправо. Чтобы компенсировать это нужно либо удлинить тягу (но тяга все равно остается под углом и работает далеко не оптимально, но плюс этого варианта - простота изготовления) либо осуществлять перенос кронштейна тяги на кузове, что далеко не просто как кажется.
        Из-за простоты конструкции было решено удлинять тягу.Идея состоит в том что в качестве регулируемого элемента тяги ставятся стандартные вазовские детали.
        Для изготовления нам необходимы две регулировочные муфты от 2108 представляющие собой втулку с внутренней резьбой (с одной стороны резьба правая, с другой левая) и регулировочную муфту от 2110, представляющую собой стержень с наружной резьбой, совпадающей с резьбой муфты 2108. На 10-й муфте также с одной стороны правая резьба с другой левая. Так же потребуется болгарка и сварочный аппарат.
        Изготовление:
        Измеряем длину тяги панара. Собираем муфты вместе как они будут стоять. Шестигранники на 08-х муфтах я сошлифовал болгаркой, для того чтобы глубже засунуть их в трубку тяги. При сборке внимательно смотрим на то где какая резьба.
        Режем тягу. Я резал не посередине а ближе к кронштейну на кузове. потом отрезаем еще небольшой кусочек тяги, для того чтобы скомпенсировать длину собранных муфт (можно наверно и не отрезать, тогда на полностью завернутой муфте длина тяги как раз увеличится на необходимую величину).
        Сверлим несколько отверстий в трубке тяги с обоих концов – через эти отверстия потом прихватим муфту сваркой наподобие электрозаклепок. Вставляем собранную муфту в тягу, и хорошо обвариваем, как торец так и просверленые отверстия.
        Ставим тягу на место, регулируем положение моста относительно кузова и контрим муфту гайками. Сперва казалось что тяга будет гнуться в месте установки муфты, но это оказалось не так. Уже продолжительная эксплуатация в достаточно жестких условиях (не спорт конечно, но туризм жесткий) показала что муфте ничего не делается, при этом сама тяга панара усилена уголком.





        Последно редактирано от TRAPERA; 21-11-07, 11:37.

        Коментар


        • #64
          До: самоделен лифт за нива

          Точно за това говоря, мерси за снимките.Днес усетих някакво тропане отпред след по-бързо преминаване по панелен път и след подробно оглеждане ми се струва,че амовете са много опънати и нямат ход надолу. Утре ще ги измеря на колата, а след това ще ги сваля и измеря хода им.

          Коментар


          • #65
            До: самоделен лифт за нива

            Оказа се, че амовете нямат почти никакъв ход на долу и им монтирах едни подложки м-у долният им тампон и планката на долната тарелката на която се захващат. Удължението изработих от квадратна тръба 40мм(външен) и 36мм(вътрешен) диаметър, разстоянието м-у болтовете е 26мм, м-у тарелката и ориг. планка-19мм,а цялата 60мм. Снощи тествах амовете и няма проблеми, вече няма чукане и амовете сработиха добре. Подложките не са мръднали и няма деформаций по тях, въпреки зверското каране по гьоловете през който минах.

            Коментар


            • #66
              До: самоделен лифт за нива

              ако можеш прати снимка че немога да се ориентирам така

              Коментар


              • #67
                До: самоделен лифт за нива

                ОК! Само, че трябва да сваля гумата и да снимам и от канал, защото така ще добиеш най-добра представа. До ден, два ще кача снимки.

                Коментар


                • #68
                  До: самоделен лифт за нива

                  отдзат с какви прожини си.аз съм с от 2104 и с гумени подложки и амове от москвич 2140

                  Коментар


                  • #69
                    До: самоделен лифт за нива

                    Отзад съм с оригиналните пружини и подложки 3см, амовете са от Тойота Хиасе- тов. бус и при товар 400-500 кг няма проблеми, доста често ми се налага да товаря тежки работи и да тегля ремарке или колесара с лодката. Утре ще кача снимките от удължаването на предните амове.

                    Коментар


                    • #70
                      До: самоделен лифт за нива

                      Просто искам да видите тази Нива,която беше в пусната в сайта на Газ 69.Видя ми се интересно и затова го пускам.
                      Прикачени файлове
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #71
                        До: самоделен лифт за нива

                        еееее тя тази не е на самоносеща конструкция а е на рама

                        Коментар


                        • #72
                          До: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                          еееее тя тази не е на самоносеща конструкция а е на рама
                          Просто казвам че е интересна!
                          Густо майна , пътят свърши !!!

                          Коментар


                          • #73
                            До: самоделен лифт за нива

                            Братушките-руснаци, масово монтират купета от Нива на Уазкова рама, много съм срещал в нета и всяка от тях е много интересна. Моля, колегата е100 да не качва повече такива снимки, защото ни убива мерака за повдигане на Нивата, като гледаме толкоз навирени Толиатки. Шегувам се!!!!!!!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: самоделен лифт за нива

                              ТОКАРЕВ, много сори, но не мога да качвам снимки, защото, като пиша отдолу го няма прозореца прикачени файлове, а пише "добави файлове", но нищо не става. Моля, някой от модераторите да прати едно ЛС и да ми обясни какво става. Мерси предварително !!!!!!!!!!!!!

                              Коментар


                              • #75
                                До: самоделен лифт за нива

                                Ако го правиш по начина описан долу и не става, значи снимките са големи и трябва да се намалят, това можеш да го разбереш от 5-ата картинка, ако в полето "добавени файлове" го няма името на снимката намалявай размера на изображенията.
                                Прикачени файлове
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X