Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Примера с Талбота не е удачен.
    Там това което навиваш да не се окаже торсион
    Щангата на нивата е хваната към купето по начин позволяващ да се върти почти свободно.И как точно ще повдигне предницата,като няма опорна точка.
    Предполагам си правил и други неща по колата,затова се е вдигнала.
    Помисли,че вече става смешно.

    А и на нива по-големи ходове като откачиш щангата няма да получиш,защото нея я ограничават тампоните
    Да - торсион е . Струва 50 лева . Вдига колата до 10 см с навиване .
    Щом е смешно - смей се ! Радвам се , че съм те развеселил .
    И както писах по-рано - стига с тая стабилизираща щанга ! За да си останете весели !
    Последно редактирано от bgbul; 13-03-10, 11:25.

    Коментар


    • До: самоделен лифт за нива

      "Нива"-та не е моя автомобил, но прочетох от темата и искам предварително да поясня, че това, което пиша е добронамерено!
      Някак много несигурно ми се вижда лифт върху толкова малки втулки и подложни шайби! Цели подложки вдъхват повече доверие-искам да кажа да не стане беля, заради лифт на всяка цена.
      Пожелавам ви успех!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • До: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
        "Нива"-та не е моя автомобил, но прочетох от темата и искам предварително да поясня, че това, което пиша е добронамерено!
        Някак много несигурно ми се вижда лифт върху толкова малки втулки и подложни шайби! Цели подложки вдъхват повече доверие-искам да кажа да не стане беля, заради лифт на всяка цена.
        Пожелавам ви успех!
        След 20-годишни изпитания на 3 континента с разни марки JPC (коли за всякаква употреба), Нива е моят офф-роуд (след много против и за...)
        Верно, лифт чрез тръбни втулки и шайби не е сигурен, защото болтовете са подложени и на ножични усилия. По-сигурно и евтино е: Нива-мени, купете си по-тежки обувки.. Тогава и да закъсате, тракторът по-скоро ще ви извади.
        Където не стига Нива, се стига с хеликоптер.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • До: самоделен лифт за нива

          Ето една идея,където "чинията" не лежи на втулки.Когато дойде времето на мойта ще го направя така
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: самоделен лифт за нива

            Колеги малко в страни от темата,но искам да попитам какви пружини да сложа на Лада Самара 1300 s ,колко ще е лифта в см горе долу и колко пари евентуално?Благодаря предварително!
            По малко, ама с хляб!

            Коментар


            • До: самоделен лифт за нива

              Форума има търсачка...
              Последно редактирано от Янко Желязков; 14-03-10, 23:13.

              Коментар


              • До: самоделен лифт за нива

                Колега точно за Самара и лифтоването и съвсем скоро писахме:Темата е"Как да повдигна най-евтино Лада Самара".Намира се в Тунинг на окачвания,лифт,боди лифт.3-ТА тема в раздела е в момента.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 14-03-10, 23:16.

                Коментар


                • До: самоделен лифт за нива

                  Знам колега темата е моя също но има застои там и затова пиша тук не е проблем нали.Мерси за инфото там.Ако може даваи още савети.
                  По малко, ама с хляб!

                  Коментар


                  • До: самоделен лифт за нива

                    Здравите колеги мисля скоро да монтирам лебедка , та се чудех дали ще е достатъчно да подложа втулки или някакъв клин (май ще е по добре) под тарелката на предните прожини за да компемсирам тежеста на лебедката.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • До: самоделен лифт за нива

                      Или втулки,или клин,или Волгови отрязани пружини-избираш 1 от 3-та варианта и действаш.Лебедката при стандартното окачване отпред действително натежава и падаш на 20-21см. просвет,което за в гората е крайно недостатъчно и ще ползваш лебедката много често.Затова задължително повдигай,разбира се без да се оливаш,че каретата ще започнат да претракват сериозно.

                      Коментар


                      • До: самоделен лифт за нива

                        Можеш да ползваш и прожини от мерцедес 123,няма нужда да режеш нищо пасват 1 към 1 с нивовите на диаметър.С една витка са в почете и витките са по дебели,следователно ще издържа на по-голямо натоварване.

                        Коментар


                        • До: самоделен лифт за нива

                          Колеги я кажете когато се подложат гумени тампони над задните прожини трябва ли да се сменят амортисьорите. Съответно тези подложки който са за одпред, има ли нужда от други допълни доработки.
                          Land Rover Discovery II 3,9 V8
                          Лада Нива 21214 1,7i

                          Коментар


                          • До: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                            Колеги я кажете когато се подложат гумени тампони над задните прожини трябва ли да се сменят амортисьорите. Съответно тези подложки който са за одпред, има ли нужда от други допълни доработки.
                            По принцип е добре да се компенсира повдигането с по-дълги амове.Ако я повдигнеш отзад доста-примерно 5см. и останеш със стандартните амове силно ще намалиш хода надолу на задното окачване и при неравности колелата ти по-рано ще увисват и ще губиш сцепление.Що се отнася до повдигане отпред да нужно е,но в никакъв случай не повече от 4 см.,че не е добре за каретата.Ако пак не ти стига височина премини на по-големи гуми 28-29 инча,не повече.Абе въобще всичко с мярка,без излишно оливане.

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Здравейте колеги,имам един въпрос тия дни се замислих да сложа 3см подложки между горния носач и горния шарнир.Мисълта ми е как се отразява на колата това,като устоичивост и дали ще трябва да отделям предния деференциал от двигателя,защото вече имам 3см гумине подложки на прожините.Нивата я ползвам много и за асфалт и много се двоумя,какво ще се получи дали няма да се намали устойчивоста на колата в завой,която заводско не е много добра.

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,имам един въпрос тия дни се замислих да сложа 3см подложки между горния носач и горния шарнир.Мисълта ми е как се отразява на колата това,като устоичивост и дали ще трябва да отделям предния деференциал от двигателя,защото вече имам 3см гумине подложки на прожините.Нивата я ползвам много и за асфалт и много се двоумя,какво ще се получи дали няма да се намали устойчивоста на колата в завой,която заводско не е много добра.
                                От това,което мислиш да правиш ще увеличиш ходовете на окачването надолу,което е добре и ще промениш страничния наклон на колелата.Най-вероятно ще се наложи реглаж на предния мост-ще се махат регулиращи пластини,колкото е необходимо.За неустойчивостта-След необходимия реглаж на предницата няма да е по-неустойчива.Според мен първо си отрежи част от горните ограничителни тампони и ако не ти стигат ходовете тогава слагай подложки.Знай,че при монтажа на подложките ще ти трябват и по-дълги болтове-8мм.Внимавай с каква якост ще са,защото мястото е много отговорно.В никакъв случай не слагай обикновени болтове.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 23-05-10, 21:55.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X