Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    Колега Niva men,дали ще трябва да сменям амортесиороте струва ми се че може да дойдат къси.Ти какво ще предложиш

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Колега Niva men,дали ще трябва да сменям амортесиороте струва ми се че може да дойдат къси.Ти какво ще предложиш
      Не,не ги сменяй-тя така или иначе,каквито и да сложиш стабилизиращата щанга ти ограничава хода до даден предел и мисля,че няма смисъл.Ако ще махаш щангата,тогава вече да-с по-дългите амове ще постигнеш доста добри ходове,но пък ще влошиш устойчивостта на асфалт.Така,че не я махай и си карай със стандартните амове за да си спокоен при завои на пътя.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 23-05-10, 22:33.

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Нещата със самоделните промените в окачването не са никак прости-примерно има вариант да сложиш по-дълги амове и да се получи кофти ситуация:при влизане в дупка да речем и крайно свиване на пружината ударът вече да не се поема първо от ограничителния тампон,а директно от амортисьора,т.е. ама да няма повече ход нагоре,а окачването да има.За това,че трябва ако ще се сменят да се знае точно колко дълги да са и т.н.Давам само пример.Иначе следват най различни неприятни аварий.
        Последно редактирано от Янко Желязков; 23-05-10, 22:37.

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Здравейте,колеги,направих си нивата с 4 Амортесьора отпред.Искам да споделя впечатления,след монтажа веднага отидох да я пробвам.Преди където нивата се "залюляваше" от неравностите по пътя,сега няма такива отекващи удари в предницата.Стана малко по-грубо от към возия,но пък стана доста по-здраво и стабилно на дупка,няма го вече това гадно тропане,когато паднеш на един път в по-дълбок трап,дупка или каквото и да било препятствие.На асфалт се държи сравнително добре колата,влиза си нормално в завой.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Забравих да добавя,също така след монтажа на Амортесьорите отпред.Носачите се издигнаха по-нагоре от преди

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Забравих да добавя,също така след монтажа на Амортесьорите отпред.Носачите се издигнаха по-нагоре от преди
              Това нещо е невъзможно да се случи колега-просто се заблуждаваш.

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Това нещо е невъзможно да се случи колега-просто се заблуждаваш.
                Възможно е,или просто не съм обърнал внимание на предишното положение.Просто сега ми се струва,че стоят по-високо.Колата си я гледам всеки ден.

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  наистина не е възможно.шарнирните болтове него позволяват.

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    Добре,колеги,някъде из форума четох(може би съм объркал),но пишеше че се заменят задните прожини на нива с предни от волга.Набавих си волгово прожини още преди време,днес реших да ги сложа,но какво да видя.Волговата прожина не монтирана е 35см,на нивата оригиналната,хем я държи амортесьора и е по дълга,не съм се занимавал да свалям оригиналната прожина.Затова моля,ако някой е правил подобна "интервенция" даме "осветли",как става.Защото се замислих,данеби да съм объркал и волговите прожините дасе слагат предни,че нещо за задни неми вдъхват доверие.

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Добре,колеги,някъде из форума четох(може би съм объркал),но пишеше че се заменят задните прожини на нива с предни от волга.Набавих си волгово прожини още преди време,днес реших да ги сложа,но какво да видя.Волговата прожина не монтирана е 35см,на нивата оригиналната,хем я държи амортесьора и е по дълга,не съм се занимавал да свалям оригиналната прожина.Затова моля,ако някой е правил подобна "интервенция" даме "осветли",как става.Защото се замислих,данеби да съм объркал и волговите прожините дасе слагат предни,че нещо за задни неми вдъхват доверие.
                      Колега слагат се отпред Волговите предни пружини,но се режеше мисля,че витка и половина.Отзад си оставаш с Нивовите-най-много някоя подложка да им поставиш,но гледай да е от хубав каучук,че се продават какви ли не ментета.Най-добре виж в Руския форум дали наистина се режеше толкова,че вече съм забравил.Имай напредвид,че ако се поолееш с повдигането отпред-/повече от 4см./ Нивата ти ще започне да троши карета на поразия.Така че внимавай с лифта-това не е Витара.

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Замислил съм аз нещо,пък да видим какво ще излезне накрая.Дайте някаква алтернатива за задни прожини.Дали от комби от семейството на лада са по-дълги от нивовите или пък от шевролет нива.Мисля да монтирам 4ри амортесьора и отзад,но затова трябва даги кача на диференциала и искам да сложа малко по-дълги прожини,поне с 1 витка повече.

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Замислил съм аз нещо,пък да видим какво ще излезне накрая.Дайте някаква алтернатива за задни прожини.Дали от комби от семейството на лада са по-дълги от нивовите или пък от шевролет нива.Мисля да монтирам 4ри амортесьора и отзад,но затова трябва даги кача на диференциала и искам да сложа малко по-дълги прожини,поне с 1 витка повече.
                          Колега "навириш" ли я отзад толкова много ще трябва да мислиш и за регулируема напречна щанга-без нея мостът се измества много вдясно и при поглед отзад гледката е грозна.Освен това и при рязко спиране Нивата започва да "бяга",ако е със стандартната си щанга. Не ми е ясно и защо ти са още един чифт амове-може би си гледал от руснаците,но те ги слагат само,когато автомобила ще се използва за състезание и то високоскоростно.Именно на рали Дакар през 1984-85г. Нивите са били така,но там те са летели по пясъка със 140-160км./ч.И знай още едно-колкото и да я вдигнеш отзад колата е на цял мост и клиренсът отдолу остава един и същ,така че смисълът е малък-повдигаш само купето и губиш устойчивост.Аз лично бих я повдигнал толкова,колкото да побера по-височки гуми-/към 29"/,та поне да се увеличи клиренсът,защото той е един от най-важните параметри за един всъдеход.Ако ще е за безцелно повдигане-не благодаря.Именно затова съм си я повдигнал точно колкото ми е необходимо за да си влизат 29-ки,защото просто не ми се режеха вежди-иначе и без повдигане щях да мина.Дано съм бил полезен.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 23-07-10, 09:14.

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Колеги,днес поставих 3см подложки,между горния шарнир и горния носач.Впечатлението ми е,по-голям ход и доста по-добре "обира" дупките и неравностите.Утре отивам за реглаж на предницата.

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                              Колеги,днес поставих 3см подложки,между горния шарнир и горния носач.Впечатлението ми е,по-голям ход и доста по-добре "обира" дупките и неравностите.Утре отивам за реглаж на предницата.
                              Пусни снимки колега за да видим как е станала машината.

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Утре ще има снимки.Останах впечатлен от поведението на нивата по черен път

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X