Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно разхода на Нива!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Пътя не позволяваше повече😄,такъв е маршрута ми по който минавам като ходя да е зареждам до града.Абе колкото гори толкова,поне има тяга не е спъната.

    Коментар


    • #62
      Имам едно запитване относно разликата в гумите и километрите които показват.Смених щатните 16ки на Нивата с 15ки 195/75/15 каква разлика ще дават в изминалите километри спрямо 16ките? Разхода с тях по голям ли ще е или по малък ще разбера но още не съм я засякъл😄

      Коментар


      • #63
        По спомен щатните са 175/80/16 ако си бил с тях разликата във височината е 1см.Километража ще лъже с 2км/ч нагоре, което хич не е болка за умиране.

        Коментар


        • niksan8207
          niksan8207 коментира
          Редактиране на коментар
          Да,175/80/16 са.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          На километража заводски му е заложено да лъже с малко нагоре, спестява глоби от камери, радари и т.н. Примерно при 100км/ч се движиш реално с 95.Та 2км/ч отклонение си е почти пренебрежимо.

      • #64
        Интересува ме отчитането на изминалото разстояние.

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          След като съм ти написал че при 100км/ч по километраж реално ще се движиш с 98 не можеш ли да пресметнеш отклонението в разстоянието?

      • #65
        Минаваш дадена отсечка с автомобил с верен километраж. Минаваш я и с Нивата. Пресмяташ си коефициента с който трябва да умножаваш показанията на Нивата за да получиш реалните километри.
        Смятал съм го за Ласса ОК144. Коефициента е 1.125.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #66
          С 15-те разхода е 18л.за 200км.от които 100 по черно и 100 на асфалт

          Коментар


          • #67
            Такъв разход 18л за 200км е трудно постижим.Само за 100км черен път са заминали 18л.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Даже и повече. Никак не ми се вярва нивата да изгори по 9/100 и то половината по черно.
              Може де, ако някой я е дърпал през 60-70% от разстоянието

              П.П. Колега, нали знеш, че със зареждането на газ в бутилката има доста странни случки. Като застудее ще си дозаредиш до реалния разход, ама дотогава ще си забравил за "рекорда", и ще ти се стори, че изведнъж е изгорила много...

          • #68
            Възможно е да сте прави😉

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X