Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно разхода на Нива!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно разхода на Нива!

    Искам да попитам колегите с Лада Нива колко разход на газ им дават техните Ниви при каране само по черно?

  • #2
    Забравих да пиша че се отнася за Нива 1.6 двигател карбуратор.

    Коментар


    • #3
      Това "каране по черно" е много относително нещо!!! Ама от 20 на 100 не се стресирай и оплаквай.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        Много зависи от това което наричаш "черно". При мен 1.7 инжекцион, ако изкачвам планински склон при сняг около 30см, при постоянно буксуване напред и на зад, разхода е невероятен, даже не си правя труда да го засичам. Но ако няма превъртане на колелата между 13 и 16!

        Коментар


        • #5
          Ползвам Лада Нива 1.6 карбуратор за лов,на асвалт не я карам и ми гори 20-23 гас.Та се питах други Ниви колко горят при такова каране,да знам дали да я човъркам за по малък разход.

          Коментар


          • #6
            С газов инжекцион съм и всеки път е различно, много относително от терен пробег начин на каране .Стигал съм до 16-20.Няма да свалиш разхода значително ,ако намалиш количеството газ няма да има мощност.Според мен ако работи добре не човъркай.
            Последно редактирано от paiko; 22-03-20, 18:18.

            Коментар


            • #7
              Да,работи мн.добре.И аз съм на мнение да не я барам.Вси пак трябваше да питам и др.какво им дава като разход Нивяка. Карането ми колега по време на лов е най- много на места до 3та скорост,по често се кара на 2ра и от време на време с бавните.

              Коментар


              • #8
                Ето я и нея!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  Май беше холандска или норвежка сглобка. Или нещо такова,но не е руска.

                  Коментар


                  • #10
                    Ако искаш нисък разход търси долна плочка за газовото, в краен случай щуцери.Изпарителя също има голямо значение, тези коли, а и доста други се разбират най-добре откъм разход и вървене с една италианска марка.Ако си готов да жертваш работата на бензин, можеш да премахнеш карбуратора и да останеш само с дросел, тогава и ще върви и разхода ще падне, но газ в тубичка няма
                    Ако карането ти по черния път е предимно на 2ра бавна, хич не се мъчи да смяташ нормален разход, в такива режими можеш да го караш на моточас.

                    Коментар


                    • #11
                      Само толкова малко ли сме с Ниви,че няма коментари?

                      Коментар


                      • #12
                        Ами те хората като видят, че ти е отговорено, има ли смисъл да повтарят написаното!?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          Колега, разхода по черен път е толкова разтегливо понятие, че който каквото и да ти каже ще те излъже.Ако засичаш лятото по сух черен път, можеш да го докараш и близък до разхода по асфалт, тук имаме такъв черен път, по който и 80км/ч не са проблем, а може и отгоре.Ако си в някоя лепкава кал и гумите не отлепят малко преди да се запали съединителя, разхода таван няма, ако закачаш ремарке и си вършиш някаква работа пак никъде не излиза сметката, наклони, обикаляне на камъни, локви, гуми, всичко оказва влияние.Аз си вадех грозде с нива 1.6 карбуратор и ремарке, понеже беше очукана влизаше и в редовете, там се кара на първа бавна и пак идва бързо от време на време трябва да се спира, за да се чакат товарачите.Разхода беше нещо от рода на 25-30/100, не съм очаквал и нещо различно.Същата нива съм я докарвал до 12/100 по прекрасен черен път и с махнат преден кардан.Двигателя беше попрепипан с цел икономия и на асфалта собственика твърдеше, че е падал малко под 10/100, но това с шосейни гуми, пенсионерско каране и механичен карбуратор.

                          Моя съвет е ако искаш да си засичаш някакъв разход прави го по асфалт, по обичайния ти маршрут, колкото повече зареждания толкова по-точен резултат ще имаш.После оттам си правиш сметка колко ти качва по черното.До ден днешен ми е навик да си засичам разхода(нищо че сегашната кола и сама си го смята) ако не на всяко зареждане, то поне 1-2 пъти месечно, много добра индикация дава за състоянието на автомобила като цяло.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                            Само толкова малко ли сме с Ниви,че няма коментари?
                            Явно мазохистите сте на свършване!

                            Шегичка де, ама не съвсем.

                            Все пак сме 2020г.

                            Коментар


                            • Kirilpm
                              Kirilpm коментира
                              Редактиране на коментар
                              Откакто затвориха кепенците пенсионерските кафенета, нещо си изнервен.Не можеш ли и вкъщи да си цъкаш табла и белот?

                          • #15
                            А вие, неспособните и неможещите, никога няма да свършите!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X