Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Доклад относно: Лек тест на кама модел 232 , размер 185/75/R16. Общ пробег - около 70 км по асфалт. и около 1 км сняг.

    При движение по асфалтов път със скорост 90 - 100 км/ч /повече не посмях, че стрелката на бензиномера искаше да отваря вратата/ нивото на шум в купето е повече от нормално /за модела/. Предницата лежи стабилно на пътя и реагира послушно без замисляне. Отзад също нямаше данни за "сеене" особенно на завоите с дупки /София-Перник - участъка под Княжево/ Спирачният път на мокър асфалт /доколкото може да се нарече "спирачен път" спирането по светофарите/ е приличен и съвсем нормален.
    При движение на неотъпкан тежък топящ се сняг /височина до средата на джантите/ с блокаж и понижаваща си остава усещането за пълен контрол над посоката и скоростта на автомобила.
    При движение по добре отъпкан и "глазиран" сняг с коловози до над ръба на гумите, отново с блокаж и понижаваща, не се наложи да форсирам двигателя за да изляза от коловозите и да поема съвсем различна посока от тях.
    По молба на колега от форума - не съм мерил дълбочината на протектора с шублер но видимо е повече от сантиметър и всяко едро каре от шарката е със ситни ламели /като на истинските зимни гуми/ въпреки че тези ги водят всесезонни.
    Личните ми впечатления са добри - доволен съм от инвестицията.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение013.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5350767
    Последно редактирано от Бездорожник; 26-02-12, 15:13. Причина: грешка в текста
    ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Кама или Вли 5 на нива и черен, стръмен път с леки колувози и снаг 30-50съм. ???

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Нито едната...

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от Angieps Преглед на мнение
          Кама или Вли 5 на нива и черен, стръмен път с леки колувози и снаг 30-50съм. ???
          Колега, ако не се бяха вдигнали толкова Цените на Вли-5. Около 130 лева..Бих те посаветвал за Вли-5, аз карам с такива и съм доволен..С КАМА нямам опит и не мога да кажа нищо..Преди 1-2 години ги взимах на 60 лева бройката/Вли-5/ сега на 130/айде да не е на 130, на 100-110 го сложи, ако имаш фирма/..
          Но колегите са доволни то ЛаСа...А на ласата е 170-180/не съм сигурен/.Така че ти си решаваш
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Ласата преди 2 месеца в Ямбол беше на 138лв.
            Тогава ги купих моите.
            Заслужават си гумите,като ресурс са в пъти по-добри от Вли-5-/лично изпитано с чисто нови гуми от двата модела/,като проходимост също са по-добри.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              А сега има ли на тази цена?Ако може линк или телефон на магазина.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                А сега има ли на тази цена?Ако може линк или телефон на магазина.
                Продават се на една бензиностанция в Ямбол.Скоро не съм минавал и незнам дали ги имат в наличност и дали цената е същата.

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Щом имаш сняг 30-50 см и стръмен наклон на пътя - вериги за сняг на 4-те гуми. Дали си с Кама или ВлИ 5 гуми няма никакво значение щом си с вериги. След като видяха колеги с мощни и тежки джипове как преодолява такъв терен Лада Нива с 4-ри вериги, то всички си купиха или направиха вериги и сега нямат проблеми. Няма универсална гума за всички терени, но има вериги. Същото е и с обувките. При този дълбок сняг потъваш с всякаква обувка, но поставиш ли снегоходки на обувките имаш повишена проходимост.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Няма как да го свалиш повече.Моята няколко пъти тази година я засичах в най-големите студове на градско каране-останах доволен.Разхода е между 15 и 16/100км.
                    Тия дни като се постопли веднага се усети спад в горенето-последно днес засякох 14/100км. градско.
                    Иначе извън града винаги ми се върти между 10 и 11л. при 90-110км/ч.

                    Потвърждавам същите стойности за разход на Нивата. Аз също съм с Ласа. Извънградското ми обаче е малко повече. Около 12л/100км. Предполагам, че се дължи не на по-големи скорости, а на допълнителното съпротивление, което оказват 4 халогена на покрива и големите странични огледала. Тя и без друго Нивата има аеродинамика на портална врата, а аз съм я накичил с допълнителни глупости.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      В момента съм с влипятки (Вли-5), но съм решил да ги сменям и се замислям за Лассата... А да имаш в багажника вериги е добра идея, не знаеш къде ще потрябват...
                      Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
                      0887686779 Краси

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Искам да сложа на Нивето 205/80/16 модел на континентал на оригиналните джанти. Притеснявам се да неса големи и да опират при завой в калниците. Моля да споделите опит.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Първоначално публикуван от brut Преглед на мнение
                          Искам да сложа на Нивето 205/80/16 модел на континентал на оригиналните джанти. Притеснявам се да неса големи и да опират при завой в калниците. Моля да споделите опит.
                          Оправи си снимката/снимките не излизат
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Според мен ще опират.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Оправи си снимката/снимките не излизат
                              Тоя коментар, нещо не е за тук.... Не знам как е станало...... Бях писал в друга тема този коментар... ???
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Гледам по снимки на колеги на джипките са с 205 р 16 , ма никой неказва как ги понася.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X