Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Добре де, аз съм с фероза (празна е към 1300 кг) и карам от няколко месеца с БФ гуудрич МТ. Не са шумни изобщо. Не би трябвало да има много фрапантна разлика в теглото на Нивата и Ферозата. По-скоро си шуми конкретен модел гума.
    Оператор на италиански реактивен жребец

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Определено има значение конкретната марка и модел гуми! Едно е Вли-5 или Ласса ОК-144, съвсем друго е BFG Mud Terrain...Качеството на материала е съвсем различно, от където идва и по-ниското ниво на шум. BFG си заслужават всяка стотинка от цената независимо на каква джипка ще се сложат, но друг е въпроса че малко колеги с Нива биха дали близо 1000 лв за кални гуми, тъй като това са почти 50% от цената на една средностатистическа Нива. А самият факт, че караме Лада Нива в известна степен подсказва какво е финансовото ни положение...

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        И аз се чудя защо, но явно винаги темата "гуми", независимо за какви коли става дума, се разраства в геометрична прогресия.
        Нивата има едно предимство пред повечето джипове - лека е. Това позволява да се сложат по-тесни и високи гуми, които са добри извън пътя, в глибокиот снег и у калЪ, стига последните да не са прекалено дълбоки и да се уТомбачиш. Тя без това за широки валяци няма мотор.
        Александър

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
          Добре де, аз съм с фероза (празна е към 1300 кг) и карам от няколко месеца с БФ гуудрич МТ. Не са шумни изобщо. Не би трябвало да има много фрапантна разлика в теглото на Нивата и Ферозата. По-скоро си шуми конкретен модел гума.
          Ти май ни агитираш нещо ... а?
          Фероза.......ресьори.....цени на резервни части ........време за доставка.......
          И ферозката си е добър джип. То лош няма, ама ние сме си с нива.
          За фероза не сме дорасли.
          И да - зависи от модела естествено, но нивите с БФ гуудрич МТ са малко.
          Дори и заради финансите, но повече заради мисленето .
          Нива е начин на мислене. Поне тези дето си харесват нивите.
          А щом мислиш стил "нива"- знаеш, че много тежки и по-широки гуми не са за предпочитане (ако ежедневно си с нивата).
          Както и да е ... още една страница с гуми за нива......

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Ти май ни агитираш нещо ... а? - Не, не агитирам никого и за нищо. Споделям само впечатления от гуми с които имам някакъв опит. Тъй като Ферозата и Нивата ползват сходни размери гуми мисля, че това може да ви е полезно по някакъв начин.

            Фероза.......ресьори.....цени на резервни части ........време за доставка....... - Това не го разбирам, но ако те интересува нещо в раздел Дайхатсу има много данни.

            И ферозката си е добър джип. То лош няма, ама ние сме си с нива.

            За фероза не сме дорасли. . Общо взето като размери са еднакви. Ферозки има на доста достъпни цени.


            И да - зависи от модела естествено, но нивите с БФ гуудрич МТ са малко.
            Дори и заради финансите, но повече заради мисленето . - А може би и защото моделът е относително нов.


            Нива е начин на мислене. Поне тези дето си харесват нивите.
            А щом мислиш стил "нива"- знаеш, че много тежки и по-широки гуми не са за предпочитане (ако ежедневно си с нивата). - БФГ МТ имат размер 215/75/15 (аз съм с такива) криво ляво трябва да е колкото ОК 144 на размер.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Ами той колегата и ласите не ги харесва. Иначе БФГ-то е около 1,5 пъти по-широко от ласата.
              Тегло - сигурно е по-леко, но имай предвид, че едното е с диагонална конструкция, която предполага голямо тегло. Между нива и фероза има разлика в теглото, щото ферозката си има рама. Фрапантна не е... Проблема с големите валяци е една разлика в конете около 20 в полза на ферозата и по-здравите мостове. За цените на частите и трудността на намирането им вече са се изписали куп теми. Аз не знам дали имам мисленето на "лада нива", каквото и да е то, но смятам, че човек трябва да е практичен. Затова си карам с ОК 144, но за всеки случай има едни зимни, ако случайно настъпи нов ледников период.
              Александър

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Ами той колегата и ласите не ги харесва. Иначе БФГ-то е около 1,5 пъти по-широко от ласата.
                Тегло - сигурно е по-леко, но имай предвид, че едното е с диагонална конструкция, която предполага голямо тегло. Между нива и фероза има разлика в теглото, щото ферозката си има рама. Фрапантна не е... Проблема с големите валяци е една разлика в конете около 20 в полза на ферозата и по-здравите мостове. За цените на частите и трудността на намирането им вече са се изписали куп теми. Аз не знам дали имам мисленето на "лада нива", каквото и да е то, но смятам, че човек трябва да е практичен. Затова си карам с ОК 144, но за всеки случай има едни зимни, ако случайно настъпи нов ледников период.
                И нивата тежи 1300 кг с крик и газова уредба.

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  И нивата тежи 1300 кг с крик и газова уредба.
                  Забравяш ключа за гумите

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Че какви са тия 1600 и няколко кг,които ги пише на табелката ??? Не може да е 1300...
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                      Че какви са тия 1600 и няколко кг,които ги пише на табелката ??? Не може да е 1300...
                      1210кг. е в заводси вид без АГУ и др.подобни.
                      И за лекото-ДА лека е и въпреки това не трябва да се заблуждава човек,че с тесните гуми е адския всъдеход.Добре е докато е плитка калта/снега.
                      После съвсем не е така-при първата по-дълбока кал и с първото сериозно подаване на газ си лягаш доволно на ходовата част и до там.
                      Според мен за по-сериозно каране и терени оптималния размер за Нивата е 195/80-16 или 205/80-16.
                      Всичко по-надолу е компромис и като диаметър и като широчина.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Всички казват,че нивата най-добре се чувства със заводските си гуми и джанти.Сигурно е така,щом толкова хора го казват,но аз не съм на това мнение (може би не съм карал руски "гуми" за това).С лети джанти съм,15 цола,гумите са 205/80,но както вече питах тук са Н/Т,та някой ще ми препоръча ли гуми 15ки за нивята и втора стават.
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Всъщност като се загледах в размерите на повечето гуми за 15" много от моделите започват от 205/... . Дали някой може да сподели( май е писано и все пак) дали удачен размер е 205/80, 205/75, или направо какво е максималното или щатното за Нива. Хубаво е ако споделите и другия стандарт за размери на гумите, че има много които са дадени в него, а той не ми е много ясен. Като обобщение, максимален и удачен размер за гуми на джанти 15" за Нива, ако може и в двата стандарта за размери. Благодаря. Извинявам се за невежестовто. Поздрави !
                          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Абе колега ти прочете ли цяла тема.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
                              Всъщност като се загледах в размерите на повечето гуми за 15" много от моделите започват от 205/... . Дали някой може да сподели( май е писано и все пак) дали удачен размер е 205/80, 205/75, или направо какво е максималното или щатното за Нива. Хубаво е ако споделите и другия стандарт за размери на гумите, че има много които са дадени в него, а той не ми е много ясен. Като обобщение, максимален и удачен размер за гуми на джанти 15" за Нива, ако може и в двата стандарта за размери. Благодаря. Извинявам се за невежестовто. Поздрави !
                              Наистина темата става смешна.......
                              Жалко !

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Няма повече да досаждам, да допринасям явно аз затова темата да става жалка. Само ще спомена, че просто ПОМОЛИХ за обобщение, споменах, че може да е писано вече и се ИЗВИНИХ. Явно има нещо вярно в оная приказка за американския, руския и българския форум. Благодаря все пак разбира се на всички които бяха отзивчиви и ми помогнаха. Оценявам го. Поздрави и всичко добро на всички !
                                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X