Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Има ги и на Малатеста. Модела се казва Кобра трак. (Кобрите са Кобра Трак НТ). За цени, не знам.
    Вероятно е, да ги имат и Дзиарелли и Тагом, ама те не внасят тук.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      http://bg-gumi.com/%D0%93%D0%A3%D0%9...%20XL/~z2r1fu/
      Land Rover Discovery II 3,9 V8
      Лада Нива 21214 1,7i

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Колеги, понеже ще монтирам Ласса 144 без вътрешна (поне ще пробвам) на стандартна нивова джанта имам някои неясни неща.
        1. Кой е правилния винтил и как се монтира?
        2. Ако се окаже, че не става да се кара безкамерно (гумата изпуска по някаква причина) - мога ли после просто да махна винтила и да сложа вътр. гума.

        Дано не задавам тъпи въпроси, но тъй като ще трябва смяната да стане в друг град и сравнително бързо, ми се иска да съм подготвен.
        Александър

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Колеги, понеже ще монтирам Ласса 144 без вътрешна (поне ще пробвам) на стандартна нивова джанта имам някои неясни неща.
          1. Кой е правилния винтил и как се монтира?
          2. Ако се окаже, че не става да се кара безкамерно (гумата изпуска по някаква причина) - мога ли после просто да махна винтила и да сложа вътр. гума.

          Дано не задавам тъпи въпроси, но тъй като ще трябва смяната да стане в друг град и сравнително бързо, ми се иска да съм подготвен.
          Аз съм слагал на щатните джанти "Кобри" без вътрешна не виждам що Ласите да не могат

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Колеги, понеже ще монтирам Ласса 144 без вътрешна (поне ще пробвам) на стандартна нивова джанта имам някои неясни неща.
            1. Кой е правилния винтил и как се монтира?
            2. Ако се окаже, че не става да се кара безкамерно (гумата изпуска по някаква причина) - мога ли после просто да махна винтила и да сложа вътр. гума.

            Дано не задавам тъпи въпроси, но тъй като ще трябва смяната да стане в друг град и сравнително бързо, ми се иска да съм подготвен.
            Зависи, на коя точно стандартна джанта, а те са два модела. Безкамерните джанти са с по-малък диаметър на отвора на вентила. Камерните с по-голям. И да се налага разпробиване не е проблем, защото има различни по диаметър вентили. Обърни внимание само на дължината на вентила, защото има и по-дълги. При несъобразяване от страна на гумаджията, респективно премълчаване от твоя страна, че колата ще се кара и извън пътя има голяма опасност да го скъсаш. Настоявай за по-къс вентил.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Колеги, понеже ще монтирам Ласса 144 без вътрешна (поне ще пробвам) на стандартна нивова джанта имам някои неясни неща.
              1. Кой е правилния винтил и как се монтира?
              2. Ако се окаже, че не става да се кара безкамерно (гумата изпуска по някаква причина) - мога ли после просто да махна винтила и да сложа вътр. гума.

              Дано не задавам тъпи въпроси, но тъй като ще трябва смяната да стане в друг град и сравнително бързо, ми се иска да съм подготвен.
              Стандартни са въпросите - и вече са ти казали вярното.
              Ето и от мен :
              1. Правилния винтил е с правилния диаметър спрямо отвора на твоята джанта. Повечето по-стари Нивови джанти са с широк отвор и ти трябват широките винтили. Има ги , но не навсякъде. Цената им е същата - около 2 лв/бр.
              2. Няма да се окаже. Гумата се маже със суров каучук (или нещо подобно) което уплътнява малите пропуски . И всичко става окей.
              АКО все пак се окаже ПРЕКАЛЕНО лоша джанта - ДА, може спокойно да свалиш винтила (внимателно) и да си монтираш вътрешна гума.
              Така, че спокойно ! Успех !

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Ами аз мисля направо да си купя вентили, затова и питането. Модела на джантите е този :

                От показаните тук може би най-подходящ би бил втория или дори първия.
                Александър

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Оригинална джанта:
                  5J х 16 ET 58 - за камерна, обозначение за монтаж с вътрешна гума
                  5J х 16 Н2 ET 58 - за безкамерна, обозначение за монтаж без вътрешна гума
                  PCD - 5 x 139.7 , 16 цола, Централен отвор 98.0
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Ами аз мисля направо да си купя вентили, затова и питането. Модела на джантите е този : може би най-подходящ би бил втория или дори първия.
                    Така по снимка ... джантите са еднакви. Трябва да погледнаш ДАЛИ винтила на вътрешната гума в момента е плътно по отвора ?
                    И за винтилите - по-вероятно предпоследните два (от ляво на дясно) - по-късите винтили. TR415 май бяха ?

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Здравейте колеги.Днес монтирах на една от нивите,следните гуми-Bridgestone Dueler HT.Като цяло съм много доволен от резултата,на асфалтова настилка се държат доста добре,пробвах ги и по песаклив път и там впечатленията ми са добри.Размера е 205/70/15,сега ми позволява да "кося" завойте по-остро и с доста по-голяма скорост.За сравнение-преди в завой,където трябваше да намаля до 60км/ч,сега го взима с 80км/ч+.За горски терен,информация ще давам в последствие.Поздрави

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.Днес монтирах на една от нивите,следните гуми-Bridgestone Dueler HT.Като цяло съм много доволен от резултата,на асфалтова настилка се държат доста добре,пробвах ги и по песаклив път и там впечатленията ми са добри.Размера е 205/70/15,сега ми позволява да "кося" завойте по-остро и с доста по-голяма скорост.За сравнение-преди в завой,където трябваше да намаля до 60км/ч,сега го взима с 80км/ч+.За горски терен,информация ще давам в последствие.Поздрави
                        На какви джанти, с какво ЕТ?

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Абе, то отговор не получих, ама ето малко теория: http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/o...a/fizniv.htm#7




                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Колега,извинявам се за късния отговор,но не разбирам от ЕТ-а,кое минус кое плюс.Слагам една снимка,та някой който я познава джаната да кажеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00247.jpg
Прегледи:2
Размер:225.9 КБ
ID:5271063

                            Коментар


                            • Re: Гуми за Лада Нива

                              Ами доколкото знам аз ЕТ има отрицателна стойност тогава, когато центъра на джантата е по-навътре от най-външния ръб, нулево е когато са наравно, а положително ЕТ има когато централната част на джантата е изпъкнала навън. Не го обясних много добре, но дано си ме разбрал . Конкретният модел джанти на снимката е с отрицателно ЕТ.

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Колега,извинявам се за късния отговор,но не разбирам от ЕТ-а,кое минус кое плюс.Слагам една снимка,та някой който я познава джаната да каже[ATTACH=CONFIG]323491[/ATTACH]
                                Както се казва по-добре късно, отколкото никога. Ще започна първо с твоите джанти. Бих казал, че изглеждат като моите, а те са ЕТ 12. За какво става въпрос? На скиците по горе е показан офсета /вьiлет/. В статията е обяснено значението на офсета:
                                1. По отношение натоварването на лагерите на главината - колкото по-малко ЕТ, толкова повече се натоварва външния лагер.
                                2. По отношение стабилността на автомобила - руснаците пишат, че стабилността намалява, увеличава се склонността към самозавъртане, поради това, че контура на контактните петна от гумите се доближава до квадрат. Аз не съм забелязал такова нещо, но вероятно чувството е измамно, дължащо се на по-добрата странична устойчивост, заради по-широката следа. Ако ще вярваме на руснаците, то трябва да имаме няколко наум.
                                Аз лично, от есента съм с И 511, заради изказаните мнения за руските гуми няма да ги хваля, ще отбележа обаче, че аз съм предоволен, а гумите може и да не са добри.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X