Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    140 с вътрешна или си много смел или безрасъден това си е опасно и за теб и за околните, които в повечето случай си нямат ни най малка представа между какви камикадзета се движат. А дали твоя живот и този на детето ти си заслужава разликата от 200лв за комплект гуми????
    Land Rover Discovery II 3,9 V8
    Лада Нива 21214 1,7i

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Спокойно, вече не карам така, влезе ми акъл в главата. А какво да кажем за регенератите - и те се карат масово с висока скорост, те дали не са също така опасни? Случвало ми се е да ми се спука предна лява гума на нивата, карах с 80 по околовръсното и когато започнах да спирам усетих какво е станало, не убих никой. Който не му харесва - да не кара с такива. Реших да предложа на колегите възможност, ако желаят, да си поръчат (може и аз да си поръчам) ЧИСТО НОВИ гуми на по-ниска цена от който и да е магазин - оттам нататък всеки си преценя.

      П.П. А този дето сутринта е утрепал двама души в Бояна дали е бил с вътрешни гуми? Край на дискусията, всеки знае предимствата и недостатъци на двете.
      Поздрави!
      Александър

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Без да искам да влизам в излишни спорове, мисля че регенератите, които ползваме масово тук, са по-надеждни от някои нови гуми. Не визирам Ласса, те са качествени. Спирам да ви се бъркам.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
          Абе хора вас не ви ли е страх да карате с вътрешни гуми, само като си представя какви порази може да създаде и ми побеляват косите.
          Чакай сега ще ти обясня.С вътрешни гуми караме в гората защото като се удари гумата в камък или по голям коловоз ако няма вътрешна изпуска въздуха и трябва да слагаме резервната.Че за това караме с вътрешни.Твоите притеснения ги разбирам говориш за висока скорост по асфалтов път.Но ние такава скорост не развиваме че да застрашаваме другите по мощни автомобили.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
            Абе хора вас не ви ли е страх да карате с вътрешни гуми, само като си представя какви порази може да създаде и ми побеляват косите.
            Страшен е водача, а не вътрешната гума.
            И без вътрешна с висока скорост ми е спадала на секундата. Няма да влизам в подробност.....но се убедих, че няма две еднакви ситуации. Въпрос на налягане и ..... късмет колко ще я цепнеш......
            Ако караш без вътрешна с ненапомпена достатъчно и с висока скорост - каква полза.......пръсва се като балон....
            Да не излизаме извън темата. Вероятно си има друга тема - за налягане в гумите на магистрала, в гората и кое колко трябва да е според сезона и колата.
            Ако няма - някой да пусне ...... ще е полезна .

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Момчета не съм искал да засегна никои все пак всеки сам си решава, как и с какво да кара. И все пак шофирането е колективен спорт и трябва да пазим останалите участници.
              Тоя днескашния си е убиец по презумкция и не подлежи на коментар.

              С най- добри чувства.
              Land Rover Discovery II 3,9 V8
              Лада Нива 21214 1,7i

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Благодаря колега. Аз току що намерих човек, който внася ВЛИ-5. Цената е 100 лв/бр. с вътрешна гума, доставена до София. В Понеделник ще се чувам с него да уточним бройка, така че ако някой иска можем да се разберем за по-голямо количество и съответно по-добра цена!
                Мислех да не се намесвам със съвет за гуми, но не мога да се сдържа като чета, как мислиш да се набуташ. Това са възможно най-простите гуми за Нива. Не се вписват в никакви тестове. Освен това са вредни и за здравето. Оглушава се, отразява се зле на кръста и т.н. За сведение, има качени във форума тестове правени от руснаци при всякакви пътни условия за руски гуми. Не им правя реклама и може да се каже, че не съм им фен, но са най-евтини. И няма причина да не им вярвам. И при всички случаи трябва да се сменят и четирите гуми, т.е. да се купят четири. Доволен съм от И-511 но не ги препоръчвам, защото са много по-скъпи от 100 лв. А всичко друго на известни производители, по универсално за път и без път минава 200 лв. бройката. Турските Ласи не ги коментирам, защото в градски условия при заледен път и утъпкан сняг ще са близо по показатели до детска шейна. Все пак трябва да се кара и в града и да се чувстваме общо взето по-безопасно.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  И-511 наистина е добра универсална гума, но цената и (около 150-160 лв) е абсолютно същата, като на безкамерни гуми на западни производители - General Grabber AT- 170 лв, Yokohama G012 143 лв., та дори и BFG МТ КМ2 - 180 лв. , естествено всичките за джанти 15". Относно ВЛИ-5 - карал съм около 35 000 км с такива и знам в какъв филм се вкарвам, ако си ги взема. Специално в София почти всички улици, по които се кара бързо се обработват и на практика няма къде да си използвам зимните гуми, даже обратното - по мокрия път, покрит с тънък филм пясък и кал, зимните гуми се пързалят почти толкова, колкото ВЛИ-5, само че шоуто започва при малко по-висока скорост - пробвано, проверено опитно!
                  За едновременната смяна на четирите гуми съм напълно съгласен с теб ! И разбира се -четирите от един и същи вид


                  П.П. Днес наваля малко сняг и успях да се възползвам от намалението на един празен паркинг - ехх защо ги чистят тези улици...
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                    Момчета не съм искал да засегна никои все пак всеки сам си решава, как и с какво да кара. И все пак шофирането е колективен спорт и трябва да пазим останалите участници.
                    Тоя днескашния си е убиец по презумкция и не подлежи на коментар.

                    С най- добри чувства.
                    Пишеш все верни неща.
                    Никой не се е засегнал - трудно е да засегнеш Ниваджия........
                    Само коментираме позициите си.

                    Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                    Мислех да не се намесвам със съвет за гуми, но не мога да се сдържа като чета, как мислиш да се набуташ. Това са възможно най-простите гуми за Нива. Не се вписват в никакви тестове.
                    Аааааа- не така!
                    Вписват се в най-важните тестове - евтини, не ти пука по камънаците да ги дереш и на страничен борд няма по-издръжлива гума (макар и без ръб). Точно за Нива която се кара в гората.
                    Ако под гора разбирате само кални коловози - прав си - не са най-подходящите гуми.
                    Аз взимам нива за ежедневно друсане по камънаци.
                    Предпочитам ВлИ 5 пред други.
                    Последно редактирано от bgbul; 03-03-11, 09:43.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      И-511 наистина е добра универсална гума, но цената и (около 150-160 лв) е абсолютно същата, като на безкамерни гуми на западни производители - General Grabber AT- 170 лв, Yokohama G012 143 лв., та дори и BFG МТ КМ2 - 180 лв. , естествено всичките за джанти 15". Относно ВЛИ-5 - карал съм около 35 000 км с такива и знам в какъв филм се вкарвам, ако си ги взема. Специално в София почти всички улици, по които се кара бързо се обработват и на практика няма къде да си използвам зимните гуми, даже обратното - по мокрия път, покрит с тънък филм пясък и кал, зимните гуми се пързалят почти толкова, колкото ВЛИ-5, само че шоуто започва при малко по-висока скорост - пробвано, проверено опитно!
                      За едновременната смяна на четирите гуми съм напълно съгласен с теб ! И разбира се -четирите от един и същи вид


                      П.П. Днес наваля малко сняг и успях да се възползвам от намалението на един празен паркинг - ехх защо ги чистят тези улици...
                      В този случай прибави и цената на джантите и същата работа.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                        В този случай прибави и цената на джантите и същата работа.
                        Приемаме, че вече по някаква причина сме се оборудвали с такива джанти! Стига безмислени спорове - темата е за гуми, не за джанти.

                        Относно страничния борд на ВЛИ-5 - най интересното е, че успях да я прищипя не в гората, а в града на бордюр, поради което се спука вътрешната гума. За гората тази гума не е никак лоша - карал съм и в кални коловози от виетнамки и верижни машини и не съм закъсвал. В коловоз от триоска сигурно няма да се справи. Още един плюс, който усетих едно лято на път за Варна - валеше порой и всички коли или бяха спрели или едва се движеха. Абсолютно никакъв шанс за аквапланинг (преполагам се отнася и за Ласите) и перфектно поведение на мокрия, но чист асфалт (60 в завоите). Предавали са ме е в прясно навалял сняг и киша на слизане от Шипка към Габрово, но вече бяха на доста километри.

                        С една дума - за тези пари няма по-добра НОВА гума не регенерат, колкото и тъжно да е. За малко отгоре вече може да се говори за други варианти.

                        Тук е момента да споменем принципната разлика в конструкцията на обсъжданите гуми - ВЛИ-5 и Ласса ОК 144 са диагонални гуми, следователно по-тежки, но и с по-устойчива конструкция на борда, поради кръстосването на слоевете. От друга страна монтирането на такива гуми без вътрешна не е препоръчително, поради липсата на "steel belt". В повечето случаи на спукване на гума се налага поставянето на резервна - не помагат нито компресори, нито аварийна пяна. Естествено при наличието на малко пиронче или дори по-як трън, вътрешната гума гуми битката. Като цяло, използването на диагонални гуми с вътрешна е компромис, по често пукане, по-голям риск при шофиране на висока скорост и т.н. От друга страна, най-добрата гума е НОВАТА!!! Така че, всякакви регенерати и подобни варианти са компромис и никой не може да ме убеди в обратното. Дори скоро си говорих с един човек, добре познат в този форум относно регенератите vs. Ласса и в крайна сметка стигнахме до заключението, че дори и по-скъпа и с вътрешна гума, ласата е по-добря вариант защото е ЧИСТО НОВА!. Регенерата, с колкото и качествен каучук да е направен, е с някаква основа, която не се знае кога е произведена и в какво състояние е. Да, повечето са доволни от регенератите и това е така, защото една 33" гума регенрат е понякога в пъти по-евтина от оригинала (например Саймекс - Кайман), без да отстъпва значително като качества в съответния терен по предназначение.

                        П.П. Факт е, че руските гуми, независимо какви, се правят със смес основно от синтетичен каучук, който бързо старее, изпича се и качествата си. ВЛИ-5, докато бяха нови не се пързаляха дори и на мокро, някак лепнеха по асфалта, но само за 1-2 сезона стават на дърво. За ласите нямам наблюдение, но колеги казват, че си запазват свойствата дори и след 5 години!
                        К-156-1 са същата работа - за 2 години стават на дърво, е не се износват и к'во от това ? За И-511 нямам наблюдения. Лошото е, че дори и скъпи марки си позволяват да правят гуми с такива смеси (например Pirelli ATR) и резултата е същия - не се износват, но след като се изпекат лятото стават на...
                        Последно редактирано от axlastro; 03-03-11, 10:26.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          [QUOTE=axlastro;1460034]И-511 наистина е добра универсална гума, но цената и (около 150-160 лв) е абсолютно същата, като на безкамерни гуми на западни производители - General Grabber AT- 170 лв, Yokohama G012 143 лв., та дори и BFG МТ КМ2 - 180 лв. , естествено всичките за джанти 15".
                          Ето едно компромисно решение ,не е евтин вариянт по 150лв бр.но ми харесаха и си купих джанти за тях.Maxiss-trepador,205/15,зимата се държат перфектно а и не мисля да я карам в гората,но знае ли се.


                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Колега, от Boriana ли ги взе тези? Много са вдигнали цените тази година, иначе и аз ги харесах много по картинките, а на нивата стоят перфектно. Ако не са станали по 230 лв като KUMHO-то са страхотен вариант за нивата.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Въпросното KUMHO миналата година го купих на цена от 180 лв за бр. явно тази година ситуацията е коренно различна.
                              Land Rover Discovery II 3,9 V8
                              Лада Нива 21214 1,7i

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Да, доста е неприятно - всички гуми са поскъпнали с 20-30 %, което си е средно по 200 лв. на комплект. Затова и терзанията по избор на гуми...
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X