Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Мислех и за напречни греди, но все ми се струва че ще се закачат разни клони и такива неща. Целта е всички извивки да следват посоката на движение - както е при шейните, лодките и всичко що се плъзга. Та затова няма напречни греди...

    Коментар


    • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

      нямаш много варианти.... освен хубави гуми,лебедка,шнорхел .. и съм чувал че някои слагат от варбург пружини

      Коментар


      • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

        това е моята нива
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Смятам, че тук е най - уместно да изкажа впечатлениятата си от монтирането на втора ръчна спирачка отзад. Четвъртък след обяд покарахме около Дунав мост 2 и поради придошлите води на реката терена беше , като блато - много и лепкава кал. Мисля, че, ако нямах втората ръчна на места нямаше да изляза. Колеги, монтирайте си и ще видите, че има много добър ефект. Аз, използвах "патерица" от Сиера и парче жило от Голф , монтирайте на всяко жило възвратна пружина, защото дадох фира накладките.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

            извинявам се за незнанието: Какво значи втора ръчна спирачка отзад? За какво се ползва, каква роля играе в офроуда? Може би всички в форома знаят и ще ми се смеят за въпроса?

            Коментар


            • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              Смятам, че тук е най - уместно да изкажа впечатлениятата си от монтирането на втора ръчна спирачка отзад. Четвъртък след обяд покарахме около Дунав мост 2 и поради придошлите води на реката терена беше , като блато - много и лепкава кал. Мисля, че, ако нямах втората ръчна на места нямаше да изляза. Колеги, монтирайте си и ще видите, че има много добър ефект. Аз, използвах "патерица" от Сиера и парче жило от Голф , монтирайте на всяко жило възвратна пружина, защото дадох фира накладките.
              Киро. Айде като я позаплакнеш малко, да снимаш какво си сътворил. Малко на готово да играя. Че какъвто съм гений, ако почна да мисля как да я направя, ще остане за другата година.
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                какво е това: втора ръчна спирачка отзад? Майче само аз не знам?

                Коментар


                • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  За какво служи това чудо втора ръчна спирачка?

                  Коментар


                  • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Идеята е следната-отделен лост и жило за задвижване на ръчната,за всяко от колелата (ляво и дясно).Кото ти забуксува задно,дясно колело-дърпаш дясната рърка-дяснотколело блокира и дифа прехвърля усилието към лявото колело (за което,се предполага,че е на твърдо).Дано съм го обяснил разбираемо...
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      taran благодаря. Горе-долу разбрах! В случая става въпрос за НИВА (предполагам ,че има още два лоста като ръчната).Ами ако са включени блокажите на ладата ,тогава как спираш колелото? Нещо ми отбягва ? Или се ползва само без блокажи?

                      Коментар


                      • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        Първоначално публикуван от chichi.miti Преглед на мнение
                        taran благодаря. Горе-долу разбрах! В случая става въпрос за НИВА (предполагам ,че има още два лоста като ръчната).Ами ако са включени блокажите на ладата ,тогава как спираш колелото? Нещо ми отбягва ? Или се ползва само без блокажи?
                        Е,блокажа е на раздатъчната кутия,той ти разпределя двигателното усилие м/у предния и задния мост.Двойната ръчна е само за задния мост,вместо едно жило,задвижващо механизмите на ръчната,на двете задни колела,и само един лост,се монтират два лоста и две жила-по един за всяко колело.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Това е страхотна идея, до сега не бях се замислял за такъва вариянт. Още един пример колко неща могат да се научат във форума благодарение на споделените изобретения на колегите.

                          Коментар


                          • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Относно по - силен двигател - монтирал съм от FIAT RITMO ABARTH 125 TC - голямата двувалка - 2000 куб.см. , 125 к.с. с един Вебер , 135 к.с. с два . Разхода беше мин. 15/100 , макс. 25/100 . Същия двигател го има на много фиати и ланчии в най- различни варианти и к.с. - до 170 - 200 к.с. , също и разхода варира ....
                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                            Коментар


                            • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              Първоначално публикуван от boyan01 Преглед на мнение
                              Относно по - силен двигател - монтирал съм от FIAT RITMO ABARTH 125 TC - голямата двувалка - 2000 куб.см. , 125 к.с. с един Вебер , 135 к.с. с два . Разхода беше мин. 15/100 , макс. 25/100 . Същия двигател го има на много фиати и ланчии в най- различни варианти и к.с. - до 170 - 200 к.с. , също и разхода варира ....
                              Те това ще да е голям дзвер.

                              Коментар


                              • До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Първоначално публикуван от boyan01 Преглед на мнение
                                Относно по - силен двигател - монтирал съм от FIAT RITMO ABARTH 125 TC - голямата двувалка - 2000 куб.см. , 125 к.с. с един Вебер , 135 к.с. с два . Разхода беше мин. 15/100 , макс. 25/100 . Същия двигател го има на много фиати и ланчии в най- различни варианти и к.с. - до 170 - 200 к.с. , също и разхода варира ....
                                Може ли малко повече информация

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X