Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Момчета, ако искате да се съберем, 5-6 или повече хора от форума, и да направим една поръчка от този сайт: http://www.nivashop.ru/map.html ... Прегледах го и има доста интересни неща, в общи линий има всичко за нива..Ако има желаещи, може да ги попитаме, дали ще ни изпратят до България, но трябва някой, който разбира от руски да ги пита.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

      От скормният ми опит с лада нива,мога да кажа само,че не подлежи на много голям тунинг.Освен "лифтовото" окачване,което струва още една нива и не оправдава цената само по себеси с тези пари,както казах ще счупиш още една нива-а приказките за "най-проходимият" джип ги знаем-това е когато нямаш граници и не го пазиш.Пробвах всякакви подобрения по нивата и подложки на шарнири и двойни амове и по-дълги амове и пружини абе какво ли не-прочета тук-там за някоя щуротия-хоп веднага по стругари и ходене по мъките.Освен,че ичепазавих машината и прилича на татра в предницата,друга полза няма.Карам обикновена нива и леко подобрявана-е разлика в проходимоста няма.Единственото смислено нещо,което може да се монтира на руския дрегел е гумените тампони,който са за пружините-печелиш малко по-голям клиренс съчетан с подходящите гуми изваждап махимума от към проходимост на нивата.Ако искате да газите 1метър сняг и да минавате коловози от урал-за там има друга техника,малко или много подходяща.Та един съвет-карайте си нивите сток и не пипайте нищо.покрай сиромашките тунинзи излизат камара други проблеми.

      Коментар


      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
        Та един съвет-карайте си нивите сток и не пипайте нищо.покрай сиромашките тунинзи излизат камара други проблеми.
        Абсолютно съгласен. Една лебедка + джек и едни ласи и не ти трябва лифт и други щуротии. А и после ще си ги ползваш ако смениш колата.
        Александър

        Коментар


        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Вижте каква Нива срещнах през уикенда...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:071.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5355097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:072.jpg
Прегледи:1
Размер:171.2 КБ
ID:5355098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:073.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5355099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:074.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5355100

          Коментар


          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

            Тези амортисьори, по този начин... Много ми е интересно дали не отнасят сериозни удари. Иначе определено за пртв път виждам такова нещо. Преди време бях пуснал един английски сайт, който според мен трябва да му се намери място като залепен в каталожната част на подфорума ВАЗ, за да може който има желание, врем и пари наистина да си подготви машината.
            Александър

            Коментар


            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Здравейте колеги,
              сложих втулки под тарелката съответно 25мм,2*12,5 и една 7,5мм и в момента не съм сложил стабилизиращата щанга за проба.Н се усеща голяма разлика в стабилността, наклаща се по завоите но и скоростта не е повече от 80 км/ч.В дупки или когато слизам от лежащи полицаи се чува голямо блъскане от към предницата.Единия тампон вътре в пружината го няма.Дали причината за блъсканете е стабилизиращата щанга според вас и дали трябва да минавам стенд на предницата?

              Коментар


              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от nlm85 Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                сложих втулки под тарелката съответно 25мм,2*12,5 и една 7,5мм и в момента не съм сложил стабилизиращата щанга за проба.Н се усеща голяма разлика в стабилността, наклаща се по завоите но и скоростта не е повече от 80 км/ч.В дупки или когато слизам от лежащи полицаи се чува голямо блъскане от към предницата.Единия тампон вътре в пружината го няма.Дали причината за блъсканете е стабилизиращата щанга според вас и дали трябва да минавам стенд на предницата?
                Принципно, след като я лифтнеш, трябва да отидеш на стенд, да ти оправят вертикалните наклони на двете предни колела, понеже се измества ъгъла и гумите се търкат от външната страна, повече.... Като я погледнеш отпред, прилича на Татра...
                Може самите пружини, да са омекнали в такава степен, че тялото на ограничителният тампон/дето казваш го няма/ да блъска в тавата... И след като си сложил втулки, се свиват още и да удрят.....
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  От скормният ми опит с лада нива,мога да кажа само,че не подлежи на много голям тунинг.Освен "лифтовото" окачване,което струва още една нива и не оправдава цената само по себеси с тези пари,както казах ще счупиш още една нива-а приказките за "най-проходимият" джип ги знаем-това е когато нямаш граници и не го пазиш.Пробвах всякакви подобрения по нивата и подложки на шарнири и двойни амове и по-дълги амове и пружини абе какво ли не-прочета тук-там за някоя щуротия-хоп веднага по стругари и ходене по мъките.Освен,че ичепазавих машината и прилича на татра в предницата,друга полза няма.Карам обикновена нива и леко подобрявана-е разлика в проходимоста няма.Единственото смислено нещо,което може да се монтира на руския дрегел е гумените тампони,който са за пружините-печелиш малко по-голям клиренс съчетан с подходящите гуми изваждап махимума от към проходимост на нивата.Ако искате да газите 1метър сняг и да минавате коловози от урал-за там има друга техника,малко или много подходяща.Та един съвет-карайте си нивите сток и не пипайте нищо.покрай сиромашките тунинзи излизат камара други проблеми.
                  Абсолютно верно ,колега

                  Коментар


                  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Подкрепям горното мнение.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Въобще не Ви подкрепям!

                      Коментар


                      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        По принцип лифт на окачването-/отпред,отзад/ се прави с цел да се поберат по-големи гуми за да се увеличи проходимостта.
                        Иначе,ако ще се кара със щатен размер гуми или близък до щатния,разбирайте височина до 71-72см. смисълът от лифтоването е минимален.Така или иначе колкото и да се повдига отпред краищата на носачите винаги стоят относително ниско,спрямо центъра на моста и именно те първи задират в коловоза,т.е.може да им се влияе само с по-големи гуми.
                        Отзад също нещата са въпрос на височина на гуми.
                        Много народ се лъже,че като сложи едни фалшиви гумени подложки,задницата като се навири и само с това е подобрил проходимостта.Нищо подобно!!!
                        Напротив,намалил я,тъй като вече амовете са по-разпънати и съответно ходовете на пресечен терен намалени,спрямо щатните.Оттам вече се сеща,че трябват и по-дълги амове.......,и най-накрая всичкото това повдигане се обесмисля напълно,ако не се сложат по-големи гуми за да направим под моста клиренса поне едни 25-26см.
                        Идва и следващия-/най-тъпия и отчайващ момент/,а именно:
                        -сложили сме кални гуми 74-75см.,клиренса след тях и лифта е приличен-отпред около 32-33см.,отзад около 26см. и влизаме да караме в гората,често и с по-големите батковци.
                        Мотора 1.7,особено ако е читав и куплиран със ск. кутия 2101 определено има сила,тъпото обаче е че трансмисията е "кашкавалена"-/визирам дифове,полуоски,шлицови връзки/ и се започват едни трошенета,едни ремонти след всяка по-сериозна разходка и в крайна сметка разбираме,че Нива е съвсем не лоша машина,но за съжаление с много слаба трансмисия с абсолютно никаква преоразмереност от към здравина и въобще не обича кви да е тунинги.
                        Така,че съветът ми е карайте си с едни прилични 205/80-16-/задължително НЕРЕГЕНЕРАТ/,придават приличен клиренс,побират се и без лифт и ще сте много по-добре от една Нива със сериозен лифт,но с гуми примерно 195/80-15-/гарантирам/.
                        Последно редактирано от Янко Желязков; 31-03-13, 23:30.

                        Коментар


                        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Здравейте, изпадна ми една нива и мисля да я пробвам да я вкарам в гората обаче не сам много наясно дали ще успее да влезе изобщо в трасенцата за офф роуд и ако влезе дали ще излезе бихте ли ми казали дали мога да я вкарам така както си е заводски с окачването и с някакви зимни гуми и дали си заслужава да правя някакви неща по нея, защото от прочетеното разбрах че не си заслужава но да речем за едно известно време което да мога да си почеша крастата дали си заслужава... имайте на впредвид, че е без пари джипката затова мисля да я взема да я прибвам? Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от Edriyan Преглед на мнение
                            Здравейте, изпадна ми една нива и мисля да я пробвам да я вкарам в гората обаче не сам много наясно дали ще успее да влезе изобщо в трасенцата за офф роуд и ако влезе дали ще излезе бихте ли ми казали дали мога да я вкарам така както си е заводски с окачването и с някакви зимни гуми и дали си заслужава да правя някакви неща по нея, защото от прочетеното разбрах че не си заслужава но да речем за едно известно време което да мога да си почеша крастата дали си заслужава... имайте на впредвид, че е без пари джипката затова мисля да я взема да я прибвам? Поздрави.
                            Зависи какво подразбираш под "Трасенцата за офф роуд", за състезания е възможно да стане, но след бая подобрения За леки разходки и понякога по-хард изпълнения става
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              Не за състезания просто любителски преди сам се разхождал с една джипка но тя си беше направена за любителски офф роуд и с нея нямахме проблеми, но тази понеже нищо не е правено по нея заради това питам. Благодаря!

                              Коментар


                              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Привет, колеги!

                                Преди половин година заснех тази нива в Лозенец!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0068.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5554799
                                Бях впечатлен, защото не бях виждал такова изпълнение на 21214М до сега.
                                Чисто нова беше всичко по нея изглежда да е заводско.
                                Но на пръв поглед подобренията, които се забелязват са лебедката, джантие и гумите, багажника с фаровете и спортните седалки с петточкови колани и без задна седалка.
                                Не знам дали някой от форума няма да си я познае или да даде малко информация за нея.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X