Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Имай напредвид,че след лифт окачването,като цяло стои по-натегнато,ако мога така да се изразя и забравяш за що годе приятната возия,която има изправна щатна Нива!

    Коментар


    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

      Да спомням си, че беше писал за волговите пружини, че започнала колата да се ""юрка"
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

        При мен, след монтажа на подложките, "регулираштите" пластини, който са на горните носачи се премахнаха всичките и пак недостигаше за правилен реглаж. Предполгам, ако се изпили малко горния носач, може и да стане работата, но пък си е рисковано. Това другото повдигане не е ли по адекватно с подложките под чинията на пружината или и там има недоразомение?

        Коментар


        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Ми то всъщност повдигане се постига или с подложки под чинията,или със смяна на пружините с по-дълги.
          Тия подложки,които мисли да поставя Бобчо се монтират след изпълнение на един от горните варианти и те са с цел ЕДИНСТВЕНО да запазят ходовете в посока надолу на окачването.
          Ако случайно си мислите,че с подложка между горния шарнир и горния носач се постига някакъв лифт заблудата е голяма.
          Целта,както споменах е съвсем друга.....

          Коментар


          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

            Докато карах нивата с тези подложки, се справяше по-добре с неравностите по пътя.

            Коментар


            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Разбира се,нали затова говорим,по-голям ход надолу,следователно по-късно срещане на горния носач с ограничителния тампон.

              Коментар


              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                Абе, аз се чудя, защо Руснаците, слагат друг вид подложка, да не би и на тях да се премахват всичките и да не може да се "вкара в пътя" със страничните наклони? Чини ми се с така направена подложката, по-малко шайби ще трябва да се махнат....
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00106.jpg
Прегледи:1
Размер:224.0 КБ
ID:5563199
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  Вие сте техничари като мен но някак си се опитвате да хванете дявола за опашката.Нивата просто си е перфектно измислена като инжинерна конструкция и заводски ине и трябват никакви изгъзици.Старата ми нива не я жалех толко без никакви подобрения и нямах ядове.И с новата също нямам но са и сменени оригиналните пружини и са сложени газови амортисьори със твърди пружини и някак си е твърда на окачване и по твърдо вози.А това си води до последствията.Новите на купе и ламарина са доста по тънки от старите и едвали ще стигне като живот спрямо по стария материял

                  Коментар


                  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Борко, виж братушката, колко см подложка ползва. Обърни внимание между горната пружина и арката, това са най-малко 15см, някъква руска измислена подложка. Братутата, няма да я карат тази нива както ти по асфалт, та затова и го боли фара дали ще обере луфта по предницата и дали ще има синхрон.

                    Коментар


                    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Борко, виж братушката, колко см подложка ползва. Обърни внимание между горната пружина и арката, това са най-малко 15см, някъква руска измислена подложка. Братутата, няма да я карат тази нива както ти по асфалт, та затова и го боли фара дали ще обере луфта по предницата и дали ще има синхрон.
                      Така е, де, забравих да пиша, че ги слагат при екстремен лифт
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        Момчета, в този сайт, покрай показаните комплекти, са дадени и доста размери на частите, които се залагат при лифт. При премислено и грамотно изпълнение се събират и 31" :http://tuning4wd.ru/e-store/product/...ion_lift_niva/
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Момчета, в този сайт, покрай показаните комплекти, са дадени и доста размери на частите, които се залагат при лифт. При премислено и грамотно изпълнение се събират и 31" :http://tuning4wd.ru/e-store/product/...ion_lift_niva/
                          Всичко хубаво но как да ги поръчаме? Дайте да се разберем и да поръчаме заедно...

                          Коментар


                          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Ако се поръчва нещо, то това е по-интересното: http://z-iq.ru/shop?mode=folder&folder_id=96191606
                            Толиати май е по-близо от Новосибирск.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              В сайта за специализиран за Нива, цените са по-евтини Поне когато аз поръчвах
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                И какво поръча и от кой сайт го поръча?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X