Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Хах,красавица.
    Не бих я вкарал в гората-много е новичка....,супер изглежда.

    Коментар


    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Хах,красавица.
      Не бих я вкарал в гората-много е новичка....,супер изглежда.
      Без капка жал! Газ до дупка и да превземаме баиро!

      Коментар


      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

        Тази лебедка както е сложена така гарантирам на 100% че при едно сериозно дърпане си заминава директно с бронята и всичките и такъми...и с тея фарчета и багажници - всичко остава в гората безвъзвратно изгубено и изпочупено...за снимки става и за пред кафето!

        Коментар


        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          Тази лебедка както е сложена така гарантирам на 100% че при едно сериозно дърпане си заминава директно с бронята и всичките и такъми...и с тея фарчета и багажници - всичко остава в гората безвъзвратно изгубено и изпочупено...за снимки става и за пред кафето!
          Не знам дали си личи на снимката, ама лебедката е монтирана върху стойка, която е вързнана за греда между двата рога и за алуминиевата греда на бронята.
          Нямам идея как най-здраво може да се укрепи лебедка на Нива, но ми се струваше здраво и приемливо.

          Поздрави

          Коментар


          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

            Първоначално публикуван от AZo Преглед на мнение
            Нямам идея как най-здраво може да се укрепи лебедка на Нива, но ми се струваше здраво и приемливо.
            Отговорът е "никак",поради причината,че Нивата е самоносеща конструкция,а не е като събратята си на рама.

            P.S. Всичко излишно пада във гората...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от AZo Преглед на мнение
              Привет, колеги!

              Преди половин година заснех тази нива в Лозенец!
              [ATTACH=CONFIG]671230[/ATTACH]
              Бях впечатлен, защото не бях виждал такова изпълнение на 21214М до сега.
              Чисто нова беше всичко по нея изглежда да е заводско.
              Но на пръв поглед подобренията, които се забелязват са лебедката, джантие и гумите, багажника с фаровете и спортните седалки с петточкови колани и без задна седалка.
              Не знам дали някой от форума няма да си я познае или да даде малко информация за нея.

              Поздрави
              Ей Пич.Нивата е моя и е купих от голям тузар от Симеоновско шосе.Той е направил тунинга в сервиз за офф роад Гладиатор в Пловдив.Напиши Гладиатор в Пловдив галерия и ще видиш къде е правена.Аз я използвам всекидневно в гората.

              Коментар


              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от maribg Преглед на мнение
                Ей Пич.Нивата е моя и е купих от голям тузар от Симеоновско шосе.Той е направил тунинга в сервиз за офф роад Гладиатор в Пловдив.Напиши Гладиатор в Пловдив галерия и ще видиш къде е правена.Аз я използвам всекидневно в гората.
                Ей ПИЧ! Незнам/по скоро знам и не вярвам така да си оставят ръцете/ къде ти е правена Нивата и незнам в каква гора я ползваш ама явно тузара са го прецакали здраво, че после и Вас! Айде да не си обясняваме как изглежда Нива която се кара в гората всеки ден!

                Не знам дали си личи на снимката, ама лебедката е монтирана върху стойка, която е вързнана за греда между двата рога и за алуминиевата греда на бронята.
                Нямам идея как най-здраво може да се укрепи лебедка на Нива, но ми се струваше здраво и приемливо.
                Виж как се прави ако искаш да е здраво! Безшевна тръба 60мм с плоча и се сменят роговете също с безшевна 30мм като лебедката да минава през роговете а не за оригиналната алумин. броня.
                Тоя филм съм го гледал качена на оригиналната броня...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:2
Размер:154.7 КБ
ID:5556087
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040506.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5556088
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130409_191208.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5556092

                Коментар


                • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                  Ей ПИЧ! Незнам/по скоро знам и не вярвам така да си оставят ръцете/ къде ти е правена Нивата и незнам в каква гора я ползваш ама явно тузара са го прецакали здраво, че после и Вас! Айде да не си обясняваме как изглежда Нива която се кара в гората всеки ден!



                  Виж как се прави ако искаш да е здраво! Безшевна тръба 60мм с плоча и се сменят роговете също с безшевна 30мм като лебедката да минава през роговете а не за оригиналната алумин. броня.
                  Тоя филм съм го гледал качена на оригиналната броня...

                  [ATTACH=CONFIG]673422[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]673423[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]673435[/ATTACH]
                  +1.И моята така съм я направил,отдолу две шини допълнително съм сложил.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                    Ей ПИЧ! Незнам/по скоро знам и не вярвам така да си оставят ръцете/ къде ти е правена Нивата и незнам в каква гора я ползваш ама явно тузара са го прецакали здраво, че после и Вас! Айде да не си обясняваме как изглежда Нива която се кара в гората всеки ден!



                    Виж как се прави ако искаш да е здраво! Безшевна тръба 60мм с плоча и се сменят роговете също с безшевна 30мм като лебедката да минава през роговете а не за оригиналната алумин. броня.
                    Тоя филм съм го гледал качена на оригиналната броня...

                    [ATTACH=CONFIG]673422[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]673423[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]673435[/ATTACH]
                    Абе Морски,що ми показваш такива кочини.Сина ми влиза тука от любопитство и ни видя нивата и го накарах да ми влезне и аз да пишем.Аз карам 10 години стара Нива и работя с Булдозери в Берковския балкан и правя пътища на Горските бригади да берат дърва и никога не съм закъсвал с нивата да ми трябва лебедка а винаги къде съм излезнал с Булдозера по него Нивата ми кара нафта и части без ядове но старата я продадох и купих новата без забележки.Върши си ми работа,карам си е гальовно и немам ядове,потдържам е супер качествено и повече не ми трябва.Аз не съм маниак да се качим на вековно дърво на клоните,а лебедката на новата е 5-тонна-и е направена доста здраво и професионално но да не ми трябва а ако ми потрябва случайно от помощ ще е да ми варди страх

                    Коментар


                    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Къде се дяна бе Мокър.Видя ли ако си обърнал внимание във сервиз Гладиатор че на тръбите за бронята захващането е много яко и точно направено без никакъв допир с бронята.Ти си го направил яко отпред ама нивата няма рама и гредите са от тънък профил и ако е и поизгнила никакъв ефект нямат тия усилки.Мойта старата два пъти съм и заварвал тия греди под предния мост защото се кършат на две.Цял живот се занимавам с техника и съм с нея на ТИ

                      Коментар


                      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        Здравейте колеги, ето какво съчиних с помоща на стругар, остава само на настолната бормашина да им направя дупките по горния шарнир и са готови за употреба

                        П.П Някой има ли чертеж на тези подложки за амортисьори?? Или пък да знае размерите на тях?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:амове.jpg
Прегледи:2
Размер:120.4 КБ
ID:5562953
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140210_135234.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5562950
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140210_135227.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5562951
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140210_135243.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5562952
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Борко, след монтажа на тези 3см втулки, между горен носач и шарнир, няма да можеш да регулираш сходимоста на предницата. Винаги ще ти яде гумите външно. Поздрави

                          Коментар


                          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Борко, след монтажа на тези 3см втулки, между горен носач и шарнир, няма да можеш да регулираш сходимоста на предницата. Винаги ще ти яде гумите външно. Поздрави
                            Аз ги пуснах малко по-къси с тази цел, 2,8 ги направих, пък да видим, то, че ще яде повече, ще яде, но две хубави няма Мерси Росене за информацията
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              Бобче,като искаш по-голям ход отпред просто си резни горните ограничителни тампони и като цяло ще имаш резултат.
                              Росен е прав,но леко обърка понятията.Иска да ти каже,че няма да можеш да нагласиш "страничния наклон" на колелата и ще стане тип "Татра".
                              "Сходимост" се гласи от кормилните накрайници и няма как да се наруши от тези подложки.
                              Другото още по-важно нещо е какви болтове ще сложиш на тия подложки.
                              Ако мислиш да слагаш някакви със степен на якост 4.8 или нещо от сорта просто се откажи,докато не е станало късно!!!
                              Слагаш не по-малко от 8.8,пък ако питаш мен при положение,че нямаш и лифт въобще не ги слагай тия железа.
                              Руснаците ги слагат след смяна на амовете и екстремален лифт,тъй като вече нямат ход надолу,но при теб всичко си е щатно.
                              Вместо да се занимаваш с тия неща вземи посъбери някой лев и ако не за тая,поне за следващата Зима и вземи едни новички Ласа ОК-144,че поне малко от малко да можеш да влизаш в гората и да ти е кеф.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 10-02-14, 19:01.

                              Коментар


                              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Лифт китове имам, цели два Единият е пружини от Шеви/рязани с една витка/, другият е гумени подложки, 3 сантиметрови Редовно разменяне на гумите на Х, ще доведе до по-равномерно износване, но пак ще го има, което е нормално Пък и те гумите са тръгнали към вечните ловни полета, та, след лятото може да се сдобием с Ласи.... Болтове мисля 8,9 или нагоре Естествено няма да сложа болтове от конструктор...
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X