Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лашкане от раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лашкане от раздатката

    Това колко работи междуосевият диференциал се определя не от каквото и да било съпротивление, а от ефективните диаметри на колелата и от завиването. Нормално оборотите на двата карданни вала се различават с до 1-2% при праволинейно движение и точно заради тази разлика е поставен диференциал там. При около 100км/ч тази разлика е около 1 оборот в секунда.

    Това че като си стиснал с ръка диференциалът е сработил е просто защото е отворен диференциал. Ако пък искаш съвсем да не работи диференциалът - включи блокажа.

    Коментар


    • От: Лашкане от раздатката

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      По тоя повод да споделя нещо което ми направи впечатление.Като въртях раздатката на струга ,беше необходимо съвсееееем леко да стисна един от фланците на някой от изходящите валове и диференциала почваше да работи.Т.е. при една движеща се нива, тоя диф винаги работи .Просто няма как двата моста да оказват абсолютно еднакво съпротивление на раздатката.Поради конструктивна недомислица диференциалите на РК се разбиват и Нивите вият.
      Не е конструктивна недусмислица.Няма друг начин да си 4х4 постоянно.Не вият за това.

      Коментар


      • От: Лашкане от раздатката

        Недомислица е,че изходящите валове се крепят само на един лагер 6305,най-вече задния.И след като задния кардан разхлопа лагера на изходящия вал,а и леглото на лагера,започва да се рабива дифи и тогава шумните му прави зъби почват да вият като ярмомелка.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Лашкане от раздатката

          Днес вече подкарах колата и да споделя резултата.Воят като на излитащ самолет вече го няма.Преди при потегляне лостовете на раздатката и те искаха да тръгнат на някъде,сега мирно си стоят на местата.Сега шума който се чува в колата е само от двигателя.Раздатката се чува леко да жужи,само когато освободя от скорост и Нивата се движи по инерция(при движение на скорост,двигателя я заглушава).Остава ми да се надявам,че с преработките,по-дълго ще остане в това състояние.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Лашкане от раздатката

            То няма пълно щастие.На дифа се износват регулиращите шайби защото много често работи и се получават големи хлабини между планети и сателити.Купувал съм ремонтни комплекти от жигула ако не е износена и касетата де.За това не се буксува без заключен диф.Пък самия диф. със зъбното колело лагерува на два лагера които много трудно излизат от строя.

            Коментар


            • От: Лашкане от раздатката

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Днес вече подкарах колата и да споделя резултата.Воят като на излитащ самолет вече го няма.Преди при потегляне лостовете на раздатката и те искаха да тръгнат на някъде,сега мирно си стоят на местата.Сега шума който се чува в колата е само от двигателя.Раздатката се чува леко да жужи,само когато освободя от скорост и Нивата се движи по инерция(при движение на скорост,двигателя я заглушава).Остава ми да се надявам,че с преработките,по-дълго ще остане в това състояние.
              Браво за положените усилия и естествено за получения резултат. Самите руснаци вече продават този капак на раздатката като тунингован детайл с двуредов широк лагер .
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Лашкане от раздатката

                Днес сато свалих корите на тунела,покарах без тях,за видя какво става.Въпросното жужене се оказа,че идва от към СК и най-вероятно е било от аксиалния лагер на съединителя.Сега така и така всичко е свалено,ще направя трета опора на РК.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Лашкане от раздатката

                  Шаблоните на крачетата върху които ще е хваната планката са готови.Останалото утре.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19032015381.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5649340
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Лашкане от раздатката

                    Това ли ще е твоят вариант?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:itogovii_resultat_1-300x225.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5649361 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:itogovii_resultat_2-277x300.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5649362
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Лашкане от раздатката

                      Този вариант.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:efaacfu-960.jpg
Прегледи:1
Размер:326.4 КБ
ID:5649381
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Лашкане от раздатката

                        Тогава трябва да усилваш и пода на ново място... май-май!?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Лашкане от раздатката

                          Еххх,времена,времена......-и аз бях на тази тема за усилване крепежите на РК и какво ли още не и беше се получило доста здраво,но ми мина мерака на тема "Лада НИВА"-не е лошо занимание колицата,но си иска свободно време за да я притежаваш....

                          Коментар


                          • От: Лашкане от раздатката

                            Тоя тампон ще поема много малко усилие и мястото му няма нужда от усилване,но въпреки това ще сложа по една планка 2-3 пъти по-голяма от петата му от двете страни на ламарината.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Лашкане от раздатката

                              Аз, когато правех 3тия, го захванах за лястовицата, и по точно на тампона, на скоростната кутия и до ден днешен, няма проблем с него, малко е неудобно за сваляне на С.К., че си разпорвам главата секи път в него
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Лашкане от раздатката

                                След малко ще кача снимки от направеното,но....
                                Вчера качих раздатката за да прекапя ушите за тампона.Запалих колата и всичко си беше нормално.Свалих раздатката,заварих всичко и пак я качих.Като запалих имаше много силни вибрации в раздатката.Нито карданите нито третия тампон бяха закачени.Единствената разлика от вчера е,че не сложих една пружина,която беше в промеждутъчния вал(между него и тампона който се слага на опашката на вторичния вал на СК).По спомени,тая пружина аз съм я слагал да притиска въпросния тампон към вторичния вал,ама дали не ми е грешен спомена и наистина там да и е мястото???
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X