Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лашкане от раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лашкане от раздатката

    Колеги,имам един уточняващ въпрос.Става ли новия модел каре на старата Нива,без преработки и то по добро ли е?
    Имам същия проблем и вече съм се хванал за главата.

    Коментар


    • #47
      От: Лашкане от раздатката

      Нсмерих каре от шевролет, на 38 лв. Сега се чудя какво да правя с другото което купих... Ако на някой му трябва... Оказа се обаче, че и сачменото каре в края на междииния вал е за смяна. То струва 50 лв, ако някой знае къде може да се намери за по-малко казвайте.


      п.п. Да, каретата на всички ниви са еднакви, те са от жигули.
      Александър

      Коментар


      • #48
        От: Лашкане от раздатката

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        п.п. Да, каретата на всички ниви са еднакви, те са от жигули.
        За каретата на карданите има "големи" и "малки", като "големите" ги водят по-нови. Поне в магазина ме питат от кои искам. Предполагам, че и двата вида стават без проблеми.

        Коментар


        • #49
          От: Лашкане от раздатката

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Нсмерих каре от шевролет, на 38 лв. Сега се чудя какво да правя с другото което купих... Ако на някой му трябва... Оказа се обаче, че и сачменото каре в края на междииния вал е за смяна. То струва 50 лв, ако някой знае къде може да се намери за по-малко казвайте.


          п.п. Да, каретата на всички ниви са еднакви, те са от жигули.
          Че каква е тая цена?При нас междинните каретата са по 96 лв.
          Аз по стечение на обстоятелствата преди време се сдобих с две междинни съчмени карета-/ползвани,но добри/.
          Едното го промих,гресирах,поставих му нов маншон и вече почти 3 години не е напомняло,че го има.
          Другото не ми е нужно.
          Ако не намериш на още-приемлива цена мога да ти го пратя на символична.

          Коментар


          • #50
            От: Лашкане от раздатката

            Хайде пак - сега нещо застърга отдолу. Сега не е раздатката, нещо друго е и нямам дори бегла идея какво може да е. Даже не мога да го опиша както трябва. Нали знаете как се променя шума при преминаване от нормален на "зимен" асфалт? Е те такова. Стърже - спира - стърже - спира... и така през кратки интервали. А пък ако я набухам в някоя дупка понякога се чува някакво гадно изскърцване - все едно се търка гума в гума... Гад с гад!

            И за капак на хубавия ден се обади майка ми, че на старата кола са й разбили задното странично стъкло. Помислили са някакви китайски термоси за ценна вещ. Та ходих да лепя найлони. Убавиня!

            Утре Vladyas ще ми преглежда мъките. Четвърто влизане в бокса по различни причини от Нова Година насам. А миналата година... май само пред блока сме правили козметики със Стефан. Е това ако не е късметлийски старт на новата година - здраве му кажи!

            Коментар


            • #51
              От: Лашкане от раздатката

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Хайде пак - сега нещо застърга отдолу. Сега не е раздатката, нещо друго е и нямам дори бегла идея какво може да е. Даже не мога да го опиша както трябва. Нали знаете как се променя шума при преминаване от нормален на "зимен" асфалт? Е те такова. Стърже - спира - стърже - спира... и така през кратки интервали. А пък ако я набухам в някоя дупка понякога се чува някакво гадно изскърцване - все едно се търка гума в гума... Гад с гад!

              И за капак на хубавия ден се обади майка ми, че на старата кола са й разбили задното странично стъкло. Помислили са някакви китайски термоси за ценна вещ. Та ходих да лепя найлони. Убавиня!

              Утре Vladyas ще ми преглежда мъките. Четвърто влизане в бокса по различни причини от Нова Година насам. А миналата година... май само пред блока сме правили козметики със Стефан. Е това ако не е късметлийски старт на новата година - здраве му кажи!

              Нивата е като жената,или я обичаш или се развиеждаш,вкарай я някаде на канал или подемник,виж още някой който е в час,разгледайте хубаво(двама виждат по-добре),и ако някъде имаш и бегли съмнения,че няма да издържи-сменяш(или ремонтираш) за да нямаш изненади за напред.Нивата е евтино удоволствие,и никога не пропуска да си отмъсти ако я пренебрегваш....
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #52
                От: Лашкане от раздатката

                Напълно съм съгласен с колегата в горния пост за лично, всяка година вкарвам жигулатора в бокса поне за седмица и сменям всичко което се е обадило или имам съмнения, че ще се обади. Не че не излизат по някога дребни ремонти но са много по на рядко а изненадите несъмнено ще разредят. Успех в ремонтите.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #53
                  От: Лашкане от раздатката

                  Последният проблем се оказа разбит лагер на предно колело.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лашкане от раздатката

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    Последният проблем се оказа разбит лагер на предно колело.

                    Колега,внимавай много какви лагери купуваш! Последно време нашумяха некви ментата,който се чупят буквално минути след монтирането им - А всичко се право като по учебник. Ако още не си пазарувал лагери - търси лагер с черен обрач,този обрач,който държи съчмите в нашия случай иглите. Оказаха се много здрави и надеждни лагери! Поздрави.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лашкане от раздатката

                      Днес си взех почти всички части от междинния вал, без фланеца с шлиците. Взех и оригинално гумено каре от Шевролет за скромната сума от 27 лв. Имам едно питане - възможен ли е демонтаж на междинния вал без цялостно сваляне на раздатката.
                      Александър

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лашкане от раздатката

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Днес си взех почти всички части от междинния вал, без фланеца с шлиците. Взех и оригинално гумено каре от Шевролет за скромната сума от 27 лв. Имам едно питане - възможен ли е демонтаж на междинния вал без цялостно сваляне на раздатката.
                        Трудна работа,по-добре я сваляй.Ще ти бъде по-лесно и възможно да се справиш.
                        Последно редактирано от Янко Желязков; 13-01-12, 21:22.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лашкане от раздатката

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Колега,внимавай много какви лагери купуваш! Последно време нашумяха некви ментата,който се чупят буквално минути след монтирането им - А всичко се право като по учебник. Ако още не си пазарувал лагери - търси лагер с черен обрач,този обрач,който държи съчмите в нашия случай иглите. Оказаха се много здрави и надеждни лагери! Поздрави.
                          Доколкото знам отпред лагерите на главините са ролкови,тип-конусен,а не иглени.Този черен "обръч" за който споменаваш е всъщност сепаратора на лагера.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лашкане от раздатката

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Доколкото знам отпред лагерите на главините са ролкови,тип-конусен,а не иглени.Този черен "обръч" за който споменаваш е всъщност сепаратора на лагера.
                            Така е! Не споря колега,просто се чудех един час как да го обясня по просто,по разбираемо.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лашкане от раздатката

                              Нивата вече е с отремонтиран промеждутъчен вал. Заложих на гумено каре от шеви нива. Вибрации практически липсват, на моменти не се усеща че караш нива. За регулирането на положението на раздатката майстора каза, че е използвал някакъв уред, който така и не видях.
                              Александър

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лашкане от раздатката

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Нивата вече е с отремонтиран промеждутъчен вал. Заложих на гумено каре от шеви нива. Вибрации практически липсват, на моменти не се усеща че караш нива. За регулирането на положението на раздатката майстора каза, че е използвал някакъв уред, който така и не видях.
                                Е те тоя уред за центроване на раздатката ще да е интересен, щом нямаш вибрации ......дали не може да го снимаш някой път ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X