Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

    Здравейте колеги,
    отдавна чета Вашите дискусии във Форума и смятам, че има какво да научи човек ! Но имам конкретни въпроси които са свързани с новата ми покупка на НИВА 21214 1.7І -производство 2002 г. За съжаление колата е била на една строителна фирма и е много занемарена и амортизирана, така че съм я разглобил почти цялата..., но да се надявам, че до началото на ловния сезон ще я стегна, тъй като съм я взел за тази цел.
    Имам конкретен въпрос по отношение на гумите които са износени до края. Моите джанти са 16 цола и ми трябват зимни гуми. Като ходя по горите има много колеги с Ниви, които се оказаха много проходими автомобили. Някои от тях карат с "КОБРА" на Малатеста-регенерат, които са със много як грайфер за трудни терени. В магазина проверих и установих, че размера на този модел е 205/16 (само това го пише) на гумата и изглеждат доста обемни. Та въпроса ми е ще се съберат ли ако сложа и пластмасови подкалници , които според мен са много подходящи протектори срещу корозията?

  • #2
    Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

    Кобрите се събират без проблеми на Нивата но не мисля че са най подходящите гуми за целта ти като каране из горите.Също ще ти трябват и други джанти по широки-мисля че не стават на оригиналните джанти.

    Коментар


    • #3
      Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

      Само не разбрах защо няма да са подходящи за него? Аз имам резерви и мога да се аргументирам, но не разбрах твоите доводи за това дали стават.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Само не разбрах защо няма да са подходящи за него? Аз имам резерви и мога да се аргументирам, но не разбрах твоите доводи за това дали стават.
        Повечето са регенерат-имам малко предубеждения към регенерата,освен това са по широки от стандартните гуми на Нивата,трябват други джанти,по шумни са на шосе.Като цяло не мисля че си заслужава да се сменят оригиналните гуми.Проходимоста е добра и с руските(не шосейните гуми).Това е моето мнение-но всеки си решава според това за какво ще ползва и къде ще кара джипа.

        Коментар


        • #5
          Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
          Повечето са регенерат-имам малко предубеждения към регенерата,освен това са по широки от стандартните гуми на Нивата,трябват други джанти,по шумни са на шосе.Като цяло не мисля че си заслужава да се сменят оригиналните гуми.Проходимоста е добра и с руските(не шосейните гуми).
          Първо тези регенерати са доста по-добри от руските оригинални, ако все още страдаш от предубеждения просто питай Голди. За по-шумни е най-новия виц! Кобрите са в пъти по-тихи от този боклук който е оригинален. Ако са на същия размер като оригиналните си стават перфектно на същите джанти. А за проходимостта обаче има един нюанс - Кобрата работи по-добре на по-високи обороти при боксуване - тогава успява успешно да се самопочиства. Сътветно с по-слабички и по-малко енергонаситени джипки се замазва успешно. И понеже Нивата няма силата да върти четирите гуми като затънтат с лекота то мисля че това е единственния недостатък, но пък това не е малко. Там където един джип ще мине с лекота с тях, друг с близки параметри но с по-слаб двигател ще му е доста по-трудно.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

            След написаното от Димата няма какво повече да се допълни.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

              Първоначално публикуван от emtod Преглед на мнение
              Имам конкретен въпрос по отношение на гумите които са износени до края. Моите джанти са 16 цола и ми трябват зимни гуми. Като ходя по горите има много колеги с Ниви, които се оказаха много проходими автомобили. Някои от тях карат с "КОБРА" на Малатеста-регенерат, които са със много як грайфер за трудни терени. В магазина проверих и установих, че размера на този модел е 205/16 (само това го пише) на гумата и изглеждат доста обемни. Та въпроса ми е ще се съберат ли ако сложа и пластмасови подкалници , които според мен са много подходящи протектори срещу корозията?
              Здравей, аз също имам Нива и от скоро съм с "Кобри".
              Имам следното наблюдение?
              Доста се двоумях дали да оставя оригиналните 16" джанти, в крайна сметка купих 15" джанти в сложих "Кобра" 195/15. Мисля, че автомобила се държи доста по-стабилно ( от колкото с оригиналната 175/16 гума), но при резки наклони или по-големи неравности гумите опират в калниците .
              Моят съвет е да минеш на 15-ки, от по-големите джанти и гуми без лифт ще съсипеш гумите.
              Поздрави
              Последно редактирано от Peppy; 08-04-07, 23:12.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                Както писа колегата Куадра, Кобрите на Малатеста са перфектни гуми, но за мощни джипове, за които развъртането на гумите с високи обороти не е проблем,пример-Соти(NINJA 1) та Киа-та му е с Кобри и с оборотите прави чудеса

                На моята Уаз-ка съм слагал същите в размер 255/75/15 на сухо на каквато и настилка без сняг,лед(все пак не е зимна гума) се държат перфектно, но стъпа ли на по-гъста кал за отрицателно време се замазват и нищооо..., няма обороти ,а от там и чистене,затова(след консултации с Влади) се убедих че моята гума е Каймана

                Мнението ми е, че Каймана е по-правилната тип шарка за Нива-та в подходящ размер

                П.П.Кобрите са много по-тихи на асфалт от руските Я 409
                sigpic УАЗ-452

                Коментар


                • #9
                  Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                  Слагай смело MALATESTA COBRA NT 1 195R 15, подгъни ръба на веждата на калника, не слагай подкалници и няма да опират никъде гумите.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                    Хм...съвсем бях забравил за тези. Всъщност мисля че повечето тук, както и аз имат впредвид тази шарка:
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                      При размер 195R 15 MALATESTA COBRA NT каналите м-у грайферите са по-тесни и по-трудно се почистват. Има повече блокчета на по-малко площ и по-бързо прави СЛИК, иначе на асфалт са по-тихи от NT 1. Миналата зима карах със нови руски зимни гуми VOLTYRE, а тази купих NT 1 и съм много по-доволен. Направи ми впечатление, че са сравнително износоустойчиви и тихи за агресивният си грайфер, това може би се дължи на мекият каучук от който е направена гумата. Единственият им недостатък според мен е , че са малко тежки за ориг. двигател на НИВАТА.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                        да малко са тежички аз съм с кобра nt и съм много доволен ,не са шумни и аз съм с 205/15
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                          Аз карам с такива http://www.colwaytyres.co.uk/ctraxmt.htm защото не ми се сменяха оригиналните джанти. Размерът на първите в колонката е точно нивовски.

                          Вярно че са шумни и с високо съпротивление на асфалта, но пък където трябва се представят отлично.
                          Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                            Колеги ама emtod иска да сложи 205/16 което определено е повече от 195/15 и 205/15 повече идва с около 2 инча повече от оригиналните гуми
                            идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Гуми КОБРА на Малатеста и пластмасови подкалници

                              Сега разбирам защо нивоводите винаги са ме питали колко цола са ти гумите. Като гледам как ги пишете размерите явно при гумите за Нива индекс за пропорционално отношение няма.
                              За по лесно можете да ползвата калкулатора на Джийп.

                              http://jeep.avtograd.ru/Tires/index.htm

                              R=82

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X