Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв съединител да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какъв съединител да си купя ?

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Колеги, последно има ли разлики в съединителите за 2121 и 21213 и каква е тя?
    Зависи от скоростната кутия.
    Ако е с 4 скорости шлиците на вала са различни.

    Коментар


    • #92
      От: Какъв съединител да си купя ?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Зависи от скоростната кутия.
      Ако е с 4 скорости шлиците на вала са различни.
      Сигурен ли си колега,според мен са еднакви.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #93
        От: Какъв съединител да си купя ?

        Различни са.

        Коментар


        • #94
          От: Какъв съединител да си купя ?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Различни са.
          Абсолютно еднакви са на всички Вазове,във феродовите само на 2101(жигули)е със по-тесни накладки(ферода),и разбира се имат разлика във демпфера(ламаринките и пружините),за нивата трябва усилен.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #95
            От: Какъв съединител да си купя ?

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Абсолютно еднакви са на всички Вазове,...
            На Нива-Шеви са с по-голям диаметър.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #96
              От: Какъв съединител да си купя ?

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Абсолютно еднакви са на всички Вазове,във феродовите само на 2101(жигули)е със по-тесни накладки(ферода),и разбира се имат разлика във демпфера(ламаринките и пружините),за нивата трябва усилен.
              Интересно ми стана.
              При мен .....ВАЗовете не ги разбирам, но Нивата 1.6 (модел 2121) е с различен феродов диск от Нивата 1.7 (модел 21213 ).
              Няма да споря, нито искам да убеждавам някой.
              Последно редактирано от bgbul; 20-11-12, 16:47.

              Коментар


              • #97
                От: Какъв съединител да си купя ?

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Интересно ми стана.
                При мен .....ВАЗовете не ги разбирам, но Нивата 1.6 (модел 2121) е с различен феродов диск от Нивата 1.7 (модел 21213 ).
                Няма да споря, нито искам да убеждавам някой.
                И на мен ми стана интересно,във какво е разликата?Няма как да е във шлиците,ако е там,значи има нещо побългарявано,качи някоя снимка да разгледам!(във темата за кутиите също спомена за нещо такова)
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #98
                  От: Какъв съединител да си купя ?

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Абсолютно еднакви са на всички Вазове,във феродовите само на 2101(жигули)е със по-тесни накладки(ферода),и разбира се имат разлика във демпфера(ламаринките и пружините),за нивата трябва усилен.
                  +1

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какъв съединител да си купя ?

                    В контактната площ на феродото - в двата диаметъра (вътрешен и външен).
                    Влезте в първия магазин и поискайте за двата модела 2121 и 21213. Не ми се снима и т. н.
                    Освен това - който смята, че са еднакви - хубаво. За мен е все едно.
                    Аз съм видял разликата и просто споделям. Ако съм се объркал - пак хубаво. Поприказвахме си.
                    Вероятно ще кажете ... сигурно ..... ама надали.

                    Коментар


                    • От: Какъв съединител да си купя ?

                      Определено има разлика във контактната площ,както и във демпферният механизъм,всеки(не лицензиран) производител,произвежда по свое усмотрение каквото си ще,от там са и главните проблеми по ладите,трудно се познава оригинала(ако при всичките ментета въобще има нещо общо със това което е при първоначално вграждане),но нищо,приказка да става...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Какъв съединител да си купя ?

                        На времето имаше разлика в диаметъра само при 1.6 . На всички останали лади слагаха диск с по малък диаметър защо не знам но всеки като сменяше в последствие съединител гледаше да е с феродов диск от 1.6. Такива поразии с притискателния диск успя да направи на времето дядо ми с моя Форд Ескорт . Над 100 км със силно буксуващ съединител докато колата сама спре . Като свалих съединителя положението беше същото та и по трагично огледалото изпадна на 3 парчета маховика беше син и надран температурата се беше повишила зверски защото семеринга на коляновия вал и семерингите на скоростната кутия буквално се бяха беше опекли .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Какъв съединител да си купя ?

                          Нека да ви спомена най-накрая къде грешите.
                          Всеки смята, че знае какъв съединител (какво феродо) да слага на лада и на нива.
                          Така е с всеки от вас. Нали ?
                          Сега загадката:
                          Разликата във феродото е в полза на 1.6 - феродото е по-широко, отколкото на 1.7.
                          Когато имаме различна мощност ясно е , че трябва по-широко феродо.
                          Когато обаче имаме еднакво притискателно усилие (на притискателния) тогава трябва да се слага по-тясното феродо.
                          Причината - с по-тясното феродо притискателното усилие е по-голямо. Шанса да пребуксува съединителя става много по-малък.
                          Ето защо - всяка беля която сте правили вероятно е заради заблудата да сложите по-широко феродо.
                          Така предполагам е и при горните снимки.
                          За това много от вас се оплакват, че малко издържат дисковете. Просто поддържате заблудата.
                          Поздрави и успех !
                          И все пак дисковете имат разлика. На нива - слагайте този диск с по-тясно феродо , т.е от 1.7 (модел 21213)

                          Коментар


                          • От: Какъв съединител да си купя ?

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Нека да ви спомена най-накрая къде грешите.
                            Всеки смята, че знае какъв съединител (какво феродо) да слага на лада и на нива.
                            Така е с всеки от вас. Нали ?
                            Сега загадката:
                            Разликата във феродото е в полза на 1.6 - феродото е по-широко, отколкото на 1.7.
                            Когато имаме различна мощност ясно е , че трябва по-широко феродо.
                            Когато обаче имаме еднакво притискателно усилие (на притискателния) тогава трябва да се слага по-тясното феродо.
                            Причината - с по-тясното феродо притискателното усилие е по-голямо. Шанса да пребуксува съединителя става много по-малък.
                            Ето защо - всяка беля която сте правили вероятно е заради заблудата да сложите по-широко феродо.
                            Така предполагам е и при горните снимки.
                            За това много от вас се оплакват, че малко издържат дисковете. Просто поддържате заблудата.
                            Поздрави и успех !
                            И все пак дисковете имат разлика. На нива - слагайте този диск с по-тясно феродо , т.е от 1.7 (модел 21213)
                            Нещо се бъркаш колега широкото феродо е за предпочитане.

                            Коментар


                            • От: Какъв съединител да си купя ?

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Нека да ви спомена най-накрая къде грешите.
                              Когато обаче имаме еднакво притискателно усилие (на притискателния) тогава трябва да се слага по-тясното феродо.
                              Причината - с по-тясното феродо притискателното усилие е по-голямо. Шанса да пребуксува съединителя става много по-малък.
                              И все пак дисковете имат разлика. На нива - слагайте този диск с по-тясно феродо , т.е от 1.7 (модел 21213)
                              Това мнение очевидно е грешно. Ако има разлики, то причината е в качеството на феродото. За да не влизам в детайли, ще дам елементарния пример с гумите на една кола, колкото е по-широка гумата - толкова триенето е по-голямо
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Какъв съединител да си купя ?

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Това мнение очевидно е грешно. Ако има разлики, то причината е в качеството на феродото. За да не влизам в детайли, ще дам елементарния пример с гумите на една кола, колкото е по-широка гумата - толкова триенето е по-голямо
                                То и аз си мислех, че верижен трактор мачка повече нивата при оран, защото е по-тежък....но се оказах заблуден.
                                Гумите, триене, буксуване ... хайде да си пуснете друга тема.
                                Тук говорим за феродо на съединителен диск.
                                Аз съединител не паля, нито сменям на 30 хил. км, нито ремонтирам всеки ден нива.. и т.н.
                                Това не са мои думи, а ваши.
                                Продължавайте в същия дух. Човек или се учи от чужд опит, или от собствен.
                                Въпрос на личен избор.
                                НЕ споря. Просто чета вашите "болежки" и се усмихвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X