Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Аз съм с "OSRAM-COOL BLUE" вече над година и досега крушка не съм сменял.
    Доволен съм от светлината им,но все пак и рефлекторите са ми доста доста запазени.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Сложих букса за ремарке и смених долната помпа на съединителя
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Днес по-скоро миналота седмица си смених кранчето на парното 5 лв + 2 лв гарнитури . Смених го за 2 ч /за незнаещи/ за просветени 1 ч . Много е лесно . Кранче 5 лв уплатнения 2 бр 2х1лв . Без да източвате антифриза .

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Цената е твърде висока за това изделие.Реално не заслужава да струва повече от 2 лева.
          Аз за 4 години-/90 000км./ смених 3 кранчета и най-накрая ми писна и сложих това на "Видима идеал-Севлиево".
          Като цена ми излезе същото,а качеството е несравнимо.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            След като преди няколко дена смених рефлекторите днес смених успокоитела на веригата.Успокоитела е пластмасов и беше много странно усукан и деформиран.Сложих пак такъв.Предлагаха ми и метален със залепена гума от горе.Кой от двата е по-добрия вариант?Нива 1,6-21217.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Аз съм по-доволен от пластмасовите.Колкото и странно да звучи са по-надеждни-/поне аз досега не съм чупил пластмасов,а съм виждал няколко скъсани метални/.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                За предпочитане е гумено-металният,с такъв и излиза от завода.Проблемите започват при хлабава верига и продължително каране с такава,къса се и шумът става значителен,в повечето случаи си остава на местото,в някои пада в картера.Карал съм само гумен,но ангренажа остава шумен и не съм доволен.За да няма последстващи ядове,при опъване на веригата трябва да се спазят някои условия,трябва гайката(цангата)на обтегача да се развие докрай,превъртаме леко мотора по посока на работа и проверяваме щифта на обтегача,трябва да стърчи леко навън,допустимо е да е наравно с резбата.Ако е навътре,трябва патрона да се извади и да се постави удължител(втулка от гуменото уплътнение на филтърната кутия към карба върши перфектна работа) и да се монтира пак,ако се окаже,че има удължител(не трябва да е повече от 8мм защото веригата започва да опира в зъбното колело което движи маслената помпа и делкото и му сваля зъбите),трябва да се подмени целия ангренаж,обтегач и успокоител.Ако всичко е нормално,с малка отверка и парцал се бърка и подсушава цангата от масло,също и щифта на патрона,следва яко стягане,след запалване от двг,се чува приятно фучене,признак за нормално опъната верига.Много колеги,не забърсват маслото от цангата на обтегача и след няколко по яки форсирания,веригата се отпуска вследствие на приплъзнал щифт в цангата,ангренажа става шумен и не след дълго започва да дрънчи невообразимо вследствие на скъсан успокоител.Май много се засинях,това не го пише в ръководството на лада,хванах чалъма след ред експерименти...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  След като преди няколко дена смених рефлекторите днес смених успокоитела на веригата.Успокоитела е пластмасов и беше много странно усукан и деформиран.Сложих пак такъв.Предлагаха ми и метален със залепена гума от горе.Кой от двата е по-добрия вариант?Нива 1,6-21217.
                  Mетален със залепена гума от горе. При правилно и навременно обтягане на веригата е почти вечен.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    За предпочитане е гумено-металният,с такъв и излиза от завода.Проблемите започват при хлабава верига и продължително каране с такава,къса се и шумът става значителен,в повечето случаи си остава на местото,в някои пада в картера.Карал съм само гумен,но ангренажа остава шумен и не съм доволен.За да няма последстващи ядове,при опъване на веригата трябва да се спазят някои условия,трябва гайката(цангата)на обтегача да се развие докрай,превъртаме леко мотора по посока на работа и проверяваме щифта на обтегача,трябва да стърчи леко навън,допустимо е да е наравно с резбата.Ако е навътре,трябва патрона да се извади и да се постави удължител(втулка от гуменото уплътнение на филтърната кутия към карба върши перфектна работа) и да се монтира пак,ако се окаже,че има удължител(не трябва да е повече от 8мм защото веригата започва да опира в зъбното колело което движи маслената помпа и делкото и му сваля зъбите),трябва да се подмени целия ангренаж,обтегач и успокоител.Ако всичко е нормално,с малка отверка и парцал се бърка и подсушава цангата от масло,също и щифта на патрона,следва яко стягане,след запалване от двг,се чува приятно фучене,признак за нормално опъната верига.Много колеги,не забърсват маслото от цангата на обтегача и след няколко по яки форсирания,веригата се отпуска вследствие на приплъзнал щифт в цангата,ангренажа става шумен и не след дълго започва да дрънчи невообразимо вследствие на скъсан успокоител.Май много се засинях,това не го пише в ръководството на лада,хванах чалъма след ред експерименти...
                    Дъждът в Ямбол поспря и реших да пробвам рецептата на Пламен,тъй като доста отдавна не бях притягал ангренажа,а шумът беше леко завишен.
                    И така развих цангата докрай за да я почистя добре отвътре по стягащата повърхност и да видя до какво положение е потънал щифта.За мое учудване беше добре и не се наложи подлагане на допълнителна втулка.Почистих щифта от масло и започнах леко превъртане на коляновия вал,наблюдавайки лекото местене на щифта.Когато същият потъна максимално навътре,спрях с превъртането,поставих цангата на мястото и и я стегнах добре с удължение.След това запалих мотора,изчаках го да позагрее и форсирах няколко пъти до към 7000об./мин. за видя видя дали ще отпусне обтегача.За сега всичко е точно и рецептата работи...
                    П.П.Ако при превъртане на коляновия вал забележите,че щифта потъне прекалено много бъдете сигурни,че обтягането няма да се получи тъй като цангата няма да може да хване щифта.В този случай ще се наложи добавяне на допълнителна втулка.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Само за 2-3 дена новия успокоител придоби вида и формата на стария.Оказа се,че пластмосовия бил за 1,7.Сложих метален с гума.Тия дни пак доста внимание обърнах на Нивичката.Пълно обезкостяване на изпаритела и подмяна на всички мембрани,клапанчета и уплътнения.Стартера умря и се наложи ремонт-смяна на втулки.Горкия яно се е пълнил с вода.Четкодържача ръждясал а алуминия окислен.Вътре дори имаше и засъхнала кал.Смяна лагерите на динамото,че беше станало като ярмомелка.И то е пило бая водица.Предстои регулиране на клапаните ама не знам кога ще ми остане време.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Днес направих ново закрепване за стойката на Джека . А преди дни си направих степенки . При нужда от подложка под гумите се свалят и посредством два болта се съединяват и стават на пътека .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5386467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(001).jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5386461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(003).jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5386463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(006).jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5386466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(002).jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5386462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(005).jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5386465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(004).jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5386464

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Да се похваля и аз. Не аз лично, но днес се газифицирахме. Газов инжекцион / най-евтиния вариант =) италианска електроника с турски дюзи, до колкото разбрах/. Да видим как ще се усети разликата в цената. Надявам се осезаемо =) Жалко само, че пробата ще почака, че до десетина дена имам ангажименти и няма да може да се пробва =) Поздрави !
                          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Цяяяяяяял ден сменям машинката за стъклото....като е скъсано жилото,човек трудно разбира кое как и от къде Е това правих днес


                            ПС някъде да знаете да се продава ролката,която е в най-високата част на вратата ?
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              Цяяяяяяял ден сменям машинката за стъклото....като е скъсано жилото,човек трудно разбира кое как и от къде Е това правих днес


                              ПС някъде да знаете да се продава ролката,която е в най-високата част на вратата ?
                              Цялата машинка с въжето - 15 лева в магазина. Имаше разлика между 2121 и 21213 (1.7). Цената е там някъде.
                              Ролката - 3 лева пак там.Ако нямаш из Софето ще ти пратя от тук.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Аз машинката я взех от Казанлък за десятка,в другия беше 15 същата Форекс.Ролката не очаквах да се продава,утре ще пообиколя тогава и ако няма ще се чуем.То даже,ако имаш смачкана врата най-добре.
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X