Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
    Днес след известно мотаене нивичката е с ново масло в двигателя и в задния диф. Взех и за СК, РК и предния диф, но се оказа, че нямам шприц за масло и ще трябва да се оборудвам с такъв, защото без него ще е невъзможно да налея новото масло За дифовете 75w90, за двигателя 10w40. Уцелих някакво намаление и 4l 10w40 + 5l 75w90 ми излязоха към 90лв. Остава да купувам шприца и да довършвам започнатото
    Колега ако имаш помпа ръчна, набор на всяка Лада става за наливане на маслото аз за това я ползвам.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Нямам такава помпа. Нивичката е купувана 2004 някъде и вече нямаше такива екстри. 1 ключ, крик и това е Гледах из мазата някаква стара помпа ама е много малка. Ще трябва да се оборудвам аз с хубави инструменти ама ... Всичко пари иска Както и да е, лошото е, че само събота и неделя се прибирам, а неделя вече нищо не работи и ще е след 2 седмици сигурно. И по чистачките се очертава ремонт ама ... Както и да всичко хубаво. Поздрави !
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
        Нямам такава помпа. Нивичката е купувана 2004 някъде и вече нямаше такива екстри. 1 ключ, крик и това е Гледах из мазата някаква стара помпа ама е много малка. Ще трябва да се оборудвам аз с хубави инструменти ама ... Всичко пари иска Както и да е, лошото е, че само събота и неделя се прибирам, а неделя вече нищо не работи и ще е след 2 седмици сигурно. И по чистачките се очертава ремонт ама ... Както и да всичко хубаво. Поздрави !
        Ако си в София ще го сменим маслото за нула време.Насреща съм.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Не съм. Смяната не е проблема. Отсъствието на шприц е. Също така неналичието на отворени морги и магазини в неделя и така Следващия път като се прибера ще досвърша работата Благодаря за предложението
          Последно редактирано от Петър Пенчев (tyto_); 22-10-11, 21:12.
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Днес нивичката бе обслужена напълно. Ново масло в двигателя, СК, РК, и двата дифа. Нов маслен и въздушен филтър. Миналата седмица поради липсата на шприц не успях да сменя всички масла, но днес вече всички са сменени. Също така ми бяха дали въздушен филтър от кръглите и не го погледнах, та ходих да ми го сменят и вече всичко е сменено В двигателя налях 10w40, а трансмисионно ползвах 75w90. От мен това Поздрави !
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Нивата ми е с нови ВЛИ-5 и нямах проблеми до планината, а и след това и по коларските пътища в калта. Падна снега и започнаха проблемите с гумите. На пресен сняг стават някак си, но на отъпкан и замръзнал сняг започна да боксува на нагорнище. Гумите се набиват по средата със сняг и не се чистят. По време на лов видях едно Самурайче с износени гуми и с някакви измислени вериги на задните гуми стегнати с тел как успешно се справяше със снега. Веригата над гумата се чистеше от снега и проходимостта беше отлична. Реших да оборудвам Нивата с 4 вериги за да видя как ще е в заснежената планина в края на седмицата. Веригите са 12 мм от автомобилите ми и въпроса е дали са достатъчно здрави да издържат в планината?
              Прикачени файлове
              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                Нивата ми е с нови ВЛИ-5 и нямах проблеми до планината, а и след това и по коларските пътища в калта. Падна снега и започнаха проблемите с гумите. На пресен сняг стават някак си, но на отъпкан и замръзнал сняг започна да боксува на нагорнище. Гумите се набиват по средата със сняг и не се чистят. По време на лов видях едно Самурайче с износени гуми и с някакви измислени вериги на задните гуми стегнати с тел как успешно се справяше със снега. Веригата над гумата се чистеше от снега и проходимостта беше отлична. Реших да оборудвам Нивата с 4 вериги за да видя как ще е в заснежената планина в края на седмицата. Веригите са 12 мм от автомобилите ми и въпроса е дали са достатъчно здрави да издържат в планината?
                На отъпкан и замръзнал сняг колата започва да боксува,защото е с неподходящи за такъв терен гуми.
                Вли-5 са предимно за кал и пръхкав сняг до към 30-35см.
                Добре е,че си решил да я пробваш с вериги,но внимавай с раздаването на газ.При всяко едно по-сериозно боксуване рискуваш да скъсаш някоя,та затова внимателно.
                П.П.Тези от снимките не ми се струват от надеждните,но незнам-абе пробвай пък после ще споделиш.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 04-01-12, 20:17.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                  Нивата ми е с нови ВЛИ-5 и нямах проблеми до планината, а и след това и по коларските пътища в калта. Падна снега и започнаха проблемите с гумите. На пресен сняг стават някак си, но на отъпкан и замръзнал сняг започна да боксува на нагорнище. Гумите се набиват по средата със сняг и не се чистят. По време на лов видях едно Самурайче с износени гуми и с някакви измислени вериги на задните гуми стегнати с тел как успешно се справяше със снега. Веригата над гумата се чистеше от снега и проходимостта беше отлична. Реших да оборудвам Нивата с 4 вериги за да видя как ще е в заснежената планина в края на седмицата. Веригите са 12 мм от автомобилите ми и въпроса е дали са достатъчно здрави да издържат в планината?
                  Идеята ти е добра.
                  С вериги си е най-добре, но нас ни мързи да ги ползваме.
                  Повечето не знаят, че веригите се ползват със скорост до 40 км/ч (има и изключения).
                  Късат се АКО са пренатегнати (много стегнати), на асфалт без сняг или при дрифт, макар и на сняг ).
                  Ако се ползват нормално - нямат късане.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Днес не направих нищо по Нивата , но за сметка на това си купих нещо за Нивата . Комплект кормилни щанги лява/дясна/средна +2 комплекта руски свещи всичко 70лв . А сега по темата ще го правя пролетта .

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Ами то и аз нищо не направих ама ми звъннаха,че амортисьорите ми от Шеви са пристигнали.Утре ще си ги взема и ще направя това което трябва-да и ги сложа.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Тези дни малко "повече" работа се събра по нивата..
                        Нямаше какво да правя 2-3 дена и реших да си направя фенер, имах стар фенер(не работещ) от тези, дето се зареждат, имат и отпред и отзад крушка, може да се чупи отпред крушката, всмисъл да го поставиш на земята, буташ рефлектора, на горе и ти свети там, където работиш, отзад е същото..Забучих му крушка 100W и му сложих две щипки за акумулатора..И е ПЕРФЕ..
                        Смених крушките отзад, бубина на стартер сменяхме, стартера с друг...
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Смених пръскалките на предния прозорец с нови - разликата е поразителна. Смених и капачката с датчика на казанчето за спирачна течност - установих, че старата е "мухлясала" много гнусно и датчика не работи.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Скоро угаснах пред един мол . Добре , че винаги си нося кабели та запалих . Оказа се бъг в алтернатора . След ремонт на диодната плочка /смяна на диод / днес по–тъмно го качих. Сега зарежда нормално .

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Аз я продадох за 500лв.много изгни.Сега съм в процес на търсене.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                Аз я продадох за 500лв.много изгни.Сега съм в процес на търсене.
                                Че колко годишна беше?
                                Отпред гредите-/коша/ изгнили ли бяха,че я хариза на такава цена?
                                Явно е била много зле...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X