Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз имам вече Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: И аз имам вече Тойота

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Поне е ясно че през радиатора няма циркулация. Смени термостата и ще си покаже.
    Радиатора на парното е вътре, някъде под таблото. От него трябва да излизат две тръби към двигателния отсек. Свързани с маркучи към малкия кръг. Щом имаш парно отзад, а отпред е слабо, проблема е в системата на парното.
    Става вьпрос за маркучите от последната снимка,които са в задната част на двигателя и влизат в купето.
    Тези отдясно на табелката....
    При изправна охладителна система ,тези два маркуча трябва да са еднакво ГОРЕЩИ ,дори и при сравнително кратко работил двигател...
    Само гадаем....
    Иска се ревизия , и то сериозна......
    Дано проблема да се окаже в охладителната система....
    Сподели в последствие опит...
    На бой отиват само старците!

    Коментар


    • #77
      До: И аз имам вече Тойота

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      izviniavam se za latinicata:
      kato kazvash "duha slabo " otpred ..imash predvid che struiata na vuzduha e slaba ili e silna, no ne i topla?
      Samo predlojenie: (ne poznavam tochno tazi toyota), no imah Jetta predi vreme - duhashe mnooogo slabo. Okaza se che ima filtar na kupeto ot koito smuche vazduh ventilatora, koito beshe tolkova zapushen (namirashe se mejdu dvigatelia i kupeto - pod plastmasata otpred pri jabkata) che edvam uspiah da go nameria . Mahnah go i ... oo chudo ! Psle slojih niakakv zamestitel - i neshtata zaspaha. Daje go polzvah samo na 1 i 2 stepen che na 3 vse edno biah na frizior.
      Uspeh v reshavaneto na problema
      Не духа достатъчно топло...иначе струята на вентилатора е ОК...на 4 ще издуха и стъклото
      ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

      Most sports require only one ball - real sports require two.

      Коментар


      • #78
        До: И аз имам вече Тойота

        Първоначално публикуван от Конов Преглед на мнение
        Става вьпрос за маркучите от последната снимка,които са в задната част на двигателя и влизат в купето.
        Тези отдясно на табелката....
        При изправна охладителна система ,тези два маркуча трябва да са еднакво ГОРЕЩИ ,дори и при сравнително кратко работил двигател...
        Само гадаем....
        Иска се ревизия , и то сериозна......
        Дано проблема да се окаже в охладителната система....
        Сподели в последствие опит...
        Благодаря колега,

        Утре ще ги проверя. Иначе и за сравнително кратка работа на двигателя (окола 5 мин. и при това студено време) стрелката на термометъра отива на средата...и не мърда и след 3 часа.

        Като сменя термостата, ще пиша какво е положението
        ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

        Most sports require only one ball - real sports require two.

        Коментар


        • #79
          До: И аз имам вече Тойота

          Можеби проблема е в капачката на радиатора.Тел-0887791972 Стелян.Ако искаш ми се обади да ми по точно какъв е проблема на Тойотата.

          Коментар


          • #80
            До: И аз имам вече Тойота

            Можеби проблема ти е в капачката на радиатора.За повече информация тел - 0887791972 Стелян.

            Коментар


            • #81
              До: И аз имам вече Тойота

              Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
              Привет на всички фенове на Тойота,

              И аз съм вече горд собственик на Toyota Hilux 3.0TD.
              Колата я купих от Англия (внос е от Япония) и я докарах вчера на ход.
              Карах я там около 1000км без проблем. Да ама...на връщане почна да качва температура...още от хълмовете около Dover...преди да влезе в червеното, спрях в аварийното и оставих двигателя да работи и след около 30сек. стрелката отиде пак на средата. След това по баирите около Frankfurt...пак същото. И в Румъния нямаше проблеми...до Витиня. Там на баира, след тунела направо...завря, и се изгорих...30сек. на място и пак ОК. София/ Троян/ Русе- пак ОК.

              Моля, за съвет, ако някой има идея, много ще съм благодарен
              Можеби проблема ти е в капачката на радиатора.Ако не държи налягане 1 атмосвера в системата ще завира.За повече информация тел. - 0887791972 Стелян.

              Коментар


              • #82
                До: И аз имам вече Тойота

                Първоначално публикуван от Toyota-troyan Преглед на мнение
                Можеби проблема ти е в капачката на радиатора.Ако не държи налягане 1 атмосвера в системата ще завира.За повече информация тел. - 0887791972 Стелян.
                Само за това не се сетих. +1

                Коментар


                • #83
                  До: И аз имам вече Тойота

                  Първоначално публикуван от Toyota-troyan Преглед на мнение
                  Можеби проблема ти е в капачката на радиатора.Ако не държи налягане 1 атмосвера в системата ще завира.За повече информация тел. - 0887791972 Стелян.
                  Честита нова 2009 година на всички съфорумци!

                  Много здраве, късмет и безаварийни on и offroad километри!

                  Махнах термостата и...пак стана същото???
                  Преди малко пристигнах в София и на Витиня...загря почти до червената зона. Карах на D с около 80, 70, 60 км/ч и накрая отбих в тревата да се охлади като работи на място. След около 1 мин. стрелката слезе под средата... Угасих и пипнах радиатора...беше студен към средата, а маркуча към термостата- топъл (не горещ като входящия)???
                  Та си мисля дали не ми е запушен радиатора???

                  P.S. Капачката на радиатора е нова

                  Опитах да ти се обадя, но се включва гласовата поща.
                  ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                  Most sports require only one ball - real sports require two.

                  Коментар


                  • #84
                    До: И аз имам вече Тойота

                    Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                    .....Та си мисля дали не ми е запушен радиатора???...
                    Ами виж. Изглежда логично.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #85
                      До: И аз имам вече Тойота

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Ами виж. Изглежда логично.
                      Сигурно и на парното се е запушил...входящия маркуч е горещ, а изходящия почти топъл. Да не би да има нужда да се обезвъздуши парното?
                      ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                      Most sports require only one ball - real sports require two.

                      Коментар


                      • #86
                        До: И аз имам вече Тойота

                        Капачката на радиатора е нова и отваря на 0.9 Още първия път като видях колата предположих гарнитура на глава ,ама нека колегата си провери всичко друго да е сигурен.

                        Коментар


                        • #87
                          До: И аз имам вече Тойота

                          Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                          Сигурно и на парното се е запушил...входящия маркуч е горещ, а изходящия почти топъл. Да не би да има нужда да се обезвъздуши парното?
                          Колега мисля,че някой го е писал вече,що не вземеш да я промиеш тая система,дори и само с вода,така и така си сменил термостата.Вероятно помпата работи нормално щом като спреш/съответно и ниски обороти на мотора/ температурата спада,термостата е сменен,няма какво да спира водата да циркулира освен да е запушен радиатора.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #88
                            До: И аз имам вече Тойота

                            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                            Колега мисля,че някой го е писал вече,що не вземеш да я промиеш тая система,дори и само с вода,така и така си сменил термостата.Вероятно помпата работи нормално щом като спреш/съответно и ниски обороти на мотора/ температурата спада,термостата е сменен,няма какво да спира водата да циркулира освен да е запушен радиатора.
                            Колега, сам мога ли да я промия? Сега съм съвсем без термостат.
                            ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                            Most sports require only one ball - real sports require two.

                            Коментар


                            • #89
                              До: И аз имам вече Тойота

                              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                              Капачката на радиатора е нова и отваря на 0.9 Още първия път като видях колата предположих гарнитура на глава ,ама нека колегата си провери всичко друго да е сигурен.
                              Гена, ще пробвам да обезвъздуша системата отново и да измия с оцет радиатора...
                              ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                              Most sports require only one ball - real sports require two.

                              Коментар


                              • #90
                                До: И аз имам вече Тойота

                                Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                                Колега, сам мога ли да я промия? Сега съм съвсем без термостат.
                                Що да не можеш?Най–вече иска промиване радиатора,в долната си част има кранче,отвори го и виж какво ще потече,ако изобщо потече,или извади долния маркуч и отгоре пускаш вода,по възможност с по голям дебит.
                                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X