Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1HZ 4.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 1HZ 4.2

    Една идея само:
    Ако подадеш нафра от бутилка диретно на помпата, ще може да определиш дали проблема е преди помпата(филтри, сепаратори, тръбопроводи, сонди и т.н.). Май ще трябва да се погрижиш и за обратната нафта, че иначе много бързо ще замине бутилката.

    Между другото, по този начин се процедира (в общия случай) при чистене на дюзите с препарат от типа на diesel purge.
    Не познавам този мотор, а и не съм специалист, затова само давам идея а не препоръка/съвет.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #77
      От: 1HZ 4.2

      Първоначално публикуван от катерано Преглед на мнение
      Ясно.То това си и остана.Ама човек като си няма късмет ... или работа си налива боклуци в резервоара.Ще видя какво ще направим и пак ще пиша.Благодаря ти Андро,добре че сте Нисанджийте, иначе никой от тук "знаещите" в Тойота не пише, защо ли...???Първия ми джип беше Нисан,що ми трябваше да го продавам?
      Как да пише някой, то с врачуване не става.А в резервоара какво сипа? Ако ще чакаш отговор казвай каквото има за казване, не е срамно.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #78
        От: 1HZ 4.2

        ...???Първия ми джип беше Нисан,що ми трябваше да го продавам?[/QUOTE]

        То и Нисан да беше пак си е късмет,с тези старци дето си ги купуваме е така,вземаш си ги с проблемите!И мен сега ме е яд на един "специалист,академик"майстор дето ми сменя разпръсквачите на дюзите ама........ще ги разходя до Варна за профилактика!
        Късмет!Ако няма кой да ти обърне подходящо внимание потърси из другите градове "майстори".....смърт без причина няма!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #79
          От: 1HZ 4.2

          Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
          Как да пише някой, то с врачуване не става.А в резервоара какво сипа? Ако ще чакаш отговор казвай каквото има за казване, не е срамно.
          Xenum.Гледам че караш подобен двигател.Това църкане се чува/според мен от горивния филтър/,там няма ли някакъв клапан.Имам чуство че не достига горивото.Тук няма кой да ми направи добра диагностика.Ще пробам варианта с бутилката който предлага колегата vento5.До филтъра за сега всичко е проверено.
          тел.0879292900 Калин Костадинов

          Коментар


          • #80
            От: 1HZ 4.2

            Сиво-бял пушек от ауспуха е признак на недостиг на гориво . Погледни и кво пуши докато създава тая грижа . На мене вече ми се налага да свалям и мия резервоара . Нещо бяло беше - на места като котлен камък , на места като желе . Засмука го помпата от дъното на резервоара , щот веднъж не съобразих и останаха 2-3 литра нафта на дъното само .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #81
              От: 1HZ 4.2

              Значи:в твоя резервар има много финна цедка-дупка е лечението,цменя6 горивния филтър с такъв от Опел,голф или друг до 5 лв и си готов.Говорч я от опит(преди 15години и над милион км)от тогава няма проблем.,ааааа за тези звуци и тезипу6еци цветни-тубата и директно в помпата и си готов(ако си свалял ГНПто и центровка)моита 1hz я карам от 1998година и оттогава се ремонтира само при мен.(не че има кои-знае какво)успех. тел. ми го има6,вдигам на всеки-не дължа на никои ни6то.
              Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

              Коментар


              • #82
                От: 1HZ 4.2

                Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                Значи:в твоя резервар има много финна цедка-дупка е лечението,цменя6 горивния филтър с такъв от Опел,голф или друг до 5 лв и си готов.Говорч я от опит(преди 15години и над милион км)от тогава няма проблем.,ааааа за тези звуци и тезипу6еци цветни-тубата и директно в помпата и си готов(ако си свалял ГНПто и центровка)моита 1hz я карам от 1998година и оттогава се ремонтира само при мен.(не че има кои-знае какво)успех. тел. ми го има6,вдигам на всеки-не дължа на никои ни6то.
                Днес с един приятел сменихме всички гумени маркучи от филтъра до ГНП то.След тази смяна, мога да кажа че всичко си дойде на мястото.Със сигурност двигателя е смучел много малко въздух от някой от тях,всички маркучи бяха нацепени в горния слой и няма начин да не е така. Църкането което се чуваше вече го няма,между другото се получва от клапана за обезвъздушаване на горивния филтър.Когато двигателя засмуче въздух, клапана започва да обезвъздушава,говоря за много малко количество въздух.Пушеци никога не е имало с изключение на черен..
                Колега утре ще ти се обадя да ми обясниш за тази цетка,че тук и да пиша, .....освен теб явно няма много колеги на ясно.
                Благодаря на всички за съветите.Бъдете живи и здрави.

                Моля модератор за ключ.
                тел.0879292900 Калин Костадинов

                Коментар


                • #83
                  От: 1HZ 4.2

                  След като започнах да ходя по язовирите този джип ми идва малък.Прелагам го за бартер за нещо по голямо,например 80.Джипа е в перфектно състояние +кожен салон освен всичко описано по горе.
                  тел.0879292900 Калин Костадинов

                  Коментар


                  • #84
                    От: 1HZ 4.2

                    с какъв мерак го подкара пък сега....бартер утре и в "продава се"
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #85
                      От: 1HZ 4.2

                      Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                      След като започнах да ходя по язовирите този джип ми идва малък.Прелагам го за бартер за нещо по голямо,например 80.Джипа е в перфектно състояние +кожен салон освен всичко описано по горе.
                      Може ли снимки и евентуално цена ако го продаваш?Благодаря!

                      Коментар


                      • #86
                        От: 1HZ 4.2

                        Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
                        Може ли снимки и евентуално цена ако го продаваш?Благодаря!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TOYOTA 3.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5311382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tOYOTA 1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5311383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TOYOTA 2.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5311384
                        Това е в момента машината.Както писах по горе не се продава,заменя се за нещо по-добро.
                        тел.0879292900 Калин Костадинов

                        Коментар


                        • #87
                          От: 1HZ 4.2

                          Колега, няма по добро от това. 70-ката е връх на еволюцията

                          Джипката изглежда много добре. Пожелавам ти да имаш пари да си купиш и 80ка без да се разделяш с тази.
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #88
                            От: 1HZ 4.2

                            Къде според Вас е по-добре да се монтира интеркулера-отпред зад маската или над двигателя с заборник за въздух.
                            тел.0879292900 Калин Костадинов

                            Коментар


                            • #89
                              От: 1HZ 4.2

                              Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                              Къде според Вас е по-добре да се монтира интеркулера-отпред зад маската или над двигателя с заборник за въздух.
                              Зависи какъв е. Повечето, които аз съм виждал са за монтаж отпред.

                              Коментар


                              • #90
                                От: 1HZ 4.2

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Зависи какъв е. Повечето, които аз съм виждал са за монтаж отпред.
                                И моя е за отпред ,от Кита с турбото,но заради радиатора на климатика нямам място.Варианта е или махам климатика-което няма да го направя или режа капака.
                                тел.0879292900 Калин Костадинов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X