Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1HZ 4.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 1HZ 4.2

    Материала,който е поставен е изпробан вече.Не мога да пиша какъв е ,защото М...ще го сметнат за реклама,а са много много болни на тази тема.
    тел.0879292900 Калин Костадинов

    Коментар


    • #62
      От: 1HZ 4.2

      След почистване на горивната система ,започна да се получва прекъсване при ускорение ,автомобила започва да предръпва ,все едно не му достига нафта.Сменени са всички филтри.Мисля да проверя горивния филтър, да не би да има боклуци.Какво друго може да бъде,това се получава около 2500 оборота.Въздух,турбо ...?Дайте мнения .За първи път карам такъв тип дизел.
      тел.0879292900 Калин Костадинов

      Коментар


      • #63
        От: 1HZ 4.2

        Сигурно нещо в настройките на турбото!Но нали знаеш че тук е по скоро игра на догадки!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #64
          От: 1HZ 4.2

          Първоначално публикуван от катерано Преглед на мнение
          След почистване на горивната система...
          Където е пипано, там е проблема. Центровка, ако сте сваляли агренажа. Помпа и дюзи, ако са сваляни и стендовани.

          Коментар


          • #65
            От: 1HZ 4.2

            Провери дали имаш воден сепаратор и дали не се задръстил яко с ръжди. Цедката на сондата в резеорвара също. Понякога се случва да се объркат маркучите на филтъра ако са сваляни. Може и въздух да взема по много малко отнякъде.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              От: 1HZ 4.2

              Тази вечер развих горивния филтър вътре се бяха събрали доста боклуци.След поставянето му обратно джипа коренно се промени.Но не е това което трябва.Възможно ли е да не е достигало горивото, защото преди да почистя филтъра при подаване газ на голяма предавка се чуваше остър виещ звук от помпата/така мисля/.

              .......Провери дали имаш воден сепаратор и дали не се задръстил яко с ръжди. Цедката на сондата в резеорвара също. Понякога се случва да се объркат маркучите на филтъра ако са сваляни. Може и въздух да взема по много малко отнякъде.
              Къде се намира този воден сепаратор?
              тел.0879292900 Калин Костадинов

              Коментар


              • #67
                От: 1HZ 4.2

                Някъде в коша на мотора където има място. Представлява метално цилиндрично тяло с пробка за източване отдолу. Може и да нямаш, не всяка има. За най лесно проследи маркуча за нафта който влиза във филтъра назад до резеорвара. Ако имаш воден сепаратор ще е някъде по пътя.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #68
                  От: 1HZ 4.2

                  Проверих всичко за което ми писахте.Джипа се оправя за малко и после пак всичко се повтаря.Чува се едно църкане като подавам газ.Това не се появява когато не я напъна малко повече,започва около 2500 оборота.Не знам къде да проверявам вече.
                  Първо имах съмнения че прави вакум капачката на резервоара,след това смених горивния филтър,днес продухах горивопровода от филтъра до разервоара............
                  тел.0879292900 Калин Костадинов

                  Коментар


                  • #69
                    От: 1HZ 4.2

                    Как пали след престой?

                    Коментар


                    • #70
                      От: 1HZ 4.2

                      Пали от четвърт, нямам проблем.На тихи обороти работи перфектно.Когато вдигне над 2500 оборота започва да процърква когато и подам газ и предръпва много леко
                      тел.0879292900 Калин Костадинов

                      Коментар


                      • #71
                        От: 1HZ 4.2

                        Имаше ли ги тия проблеми преди това "почистване" и какво точно правихте?

                        Коментар


                        • #72
                          От: 1HZ 4.2

                          Не нямаше проблеми.Налях една течност в резервоара,в съотношение към 10 л нафта.Тази манипулация я правих и на Паджеро 2008 3.2 ДИД.При него нямах проблеми,но говорим за различни автомобили.Течноста е ...виж на ЛС
                          тел.0879292900 Калин Костадинов

                          Коментар


                          • #73
                            От: 1HZ 4.2

                            Еее бате ...
                            Цъкането, или чукането може да е от запушени дюзи. Почни с тях, ако не се оправи помпа.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 1HZ 4.2

                              Ясно.То това си и остана.Ама човек като си няма късмет ... или работа си налива боклуци в резервоара.Ще видя какво ще направим и пак ще пиша.Благодаря ти Андро,добре че сте Нисанджийте, иначе никой от тук "знаещите" в Тойота не пише, защо ли...???Първия ми джип беше Нисан,що ми трябваше да го продавам?
                              тел.0879292900 Калин Костадинов

                              Коментар


                              • #75
                                От: 1HZ 4.2

                                Това наистина ли го мислиш???
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X