Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

    Може да обърнеш внимание и на акумулаторите. На около 4-5 години почват да отслабват

    Коментар


    • #92
      От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

      Директно към първия пост - мисля, че ЛК120 е оптималния вариант за проходим автомобил за България. Аз лично съм доволен от поддръжката в ТМ Ауто (само на бул. Цариградско шосе) в сравнение с фирмени сервизи на други марки.
      Обаче, тъй като ще дадеш достатъчно средства не бих препоръчал предоверяване, по-скоро търси някой вътрешен човек. Ако ЛК-а е закупн от "ТМ..." би трябвало да имат пълна сервизна история, дори и да не е отразена в сервизната книжка ще я имат в системата, ако можеш да се добереш до нея (може и да не е проблем, може и затова да ти послужи вътрешния човек). Във всеки случай знам със сигурност, че могат да ти пробутат катастрофирал и оправен автомобил - това също може да го провериш от history-то. Можеш да провериш и модела след 2007-ма, без гумата отзад (кога се обновява модела не мога да кажа точно, да помагат колегите), в cars и mobile има няколко броя на доста атрактивни цени и уж закупени от БГ, съмнителни са ми малко, ама може да се проверят.
      А X5 не е лош във всеки вариант, но не е правен за нашите пътища и си е паркетник (поне за мен), а при късмет с ЛК може никога да не стигнеш до сервиза или да е за нещо наистина дребно.

      Коментар


      • #93
        От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

        Днес тествах ТЛК 120, 4 врати, 3.0 Д-4Д, 2003, нагоре към Бояна по бул. България. Колата набира като "бял Москвич по баир" и пуши като "строшена печка". Не съм имал дизел и по принцип съм против "дизел на старо", но външно колата ми хареса. Мисля, че проблемът с тази е сериозен, но какво мислят тези, които знаят повече и познават марката и модела?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #94
          От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Днес тествах ТЛК 120, 4 врати, 3.0 Д-4Д, 2003, нагоре към Бояна по бул. България. Колата набира като "бял Москвич по баир" и пуши като "строшена печка". Не съм имал дизел и по принцип съм против "дизел на старо", но външно колата ми хареса. Мисля, че проблемът с тази е сериозен, но какво мислят тези, които знаят повече и познават марката и модела?
          Има нещо. Сравнена с 95-ца на баира след Драгичево, към София, със същия двигател. Вървеше си нормално, без зор, и без пушене. 120-ка не съм карал, обаче.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

            Първоначално публикуван от rotvailerbg Преглед на мнение
            Доста изчетах от този форум.Личи си,че има доста хора който разбират от тези коли.Освен проблемните дюзи какъв друг проблем мога да очаквам от тази кола аз минавам средно по 20000км-25000км годишно 70% от това е градско, трябва ми джип защото се заминавам с крариери и тн. колко струва смяна на масло + всички филтри.Гледам някой пишат паднала им е цената на тези дюзи около 700лв. на бр..Друго искам да ви питам защото последния път когато минах от там бяха махнали колите в гр.Стара Загора има ли оторизиран сервиз на Toyota? Има ли някой който може да ми помогне при огледа на колата,ще си платя ако е нужно ?
            Благодаря !!!
            Най-добър съвет може да ти даде Джамбазов от Бургас.
            My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

            Коментар


            • #96
              От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

              Не може Асене, Баче Миле не дава. Можело само за коли които съм имал... А такава съм нямал....все още. Но пък много ме забавляват някой мнения.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #97
                От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                ...
                Не съм имал дизел и по принцип съм против дизел ...
                Тоя "баир" старите печки с турбонадув го качват на 5-та, примерно с 80-90.
                И пушат.
                Конкретизирай се, щото така "москвич", "печка" е малко несериозно. Тая кола ако има проблем влиза в авариен режим и има индикация!
                Трябва да имаш база за сравнение.

                Коментар


                • #98
                  От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  ...и има индикация!
                  ...ако някой не е махнал крушката. То и борд компютър трябва да има. Не знам на него какво показва и дали изобщо нещо показва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                    Според мен новите модели все повече се сбоклукчават за съжаление,и аз бих полседвал примера на колегата и бих потърсил 100-ца,за съжаление на българския пазар съм виждал само автоматици обаче.Тук има доста занемарени машини,а за ТМ-ауто в този форум е казано много и мисля да не добавям нищо.
                    Последно редактирано от bg2001; 04-08-10, 23:10.

                    Коментар


                    • От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Тоя "баир" старите печки с турбонадув го качват на 5-та, примерно с 80-90.
                      И пушат.
                      Конкретизирай се, щото така "москвич", "печка" е малко несериозно. Тая кола ако има проблем влиза в авариен режим и има индикация!
                      Трябва да имаш база за сравнение.
                      Белият Москвич по баир и печката са шеговити шофьорски "категории" от близкото минало... Относно въпросът за ТЛК - нямаше индикация, че колата не е наред, а "базата ми за сравнение" е едно служебно Пежо Партнер 1,9Д (или 1,8/1999, което стартираше и ускоряваше като спортна кола и не пушеше. За мене кола, която няма съответната очаквана мощност и пуши така, че облакът е по-голям от купето, е с износен мотор. Понеже не съм имал дизел, отправих въпрос към знаещите.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                        Читав дизел не пуши!Може да изпушва,или пропушва,ако е с турбина,докато тя не се развърти,за да вкара необходимото количество въздух.
                        И,аз като Джамбазов не съм имал(и сега нямам)модела,за който е питането,но ако един дизел е с добра компресия,помпата е зацепена правилно,дебитът и е ок,дюзите разпрашават добре,турбото(ако го има)не е сдало багажа никакво чадене няма да има!И това дори без да има катализатор и филтър за твърди частици.
                        Просто е голям проблем да се намери читав дизел втора ръка.За разлика от бензинките,които по-не показват видими признаци на износване дизела си "казва" ясно!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Белият Москвич по баир и печката са шеговити шофьорски "категории" от близкото минало... Относно въпросът за ТЛК - нямаше индикация, че колата не е наред, а "базата ми за сравнение" е едно служебно Пежо Партнер 1,9Д (или 1,8/1999, което стартираше и ускоряваше като спортна кола и не пушеше. За мене кола, която няма съответната очаквана мощност и пуши така, че облакът е по-голям от купето, е с износен мотор. Понеже не съм имал дизел, отправих въпрос към знаещите.
                          Сравни ускорението до 100км/ч в някой сайт на пежото и ЛК, но според мен не е никак лошо в сравнение с други подобни машини (съдя по клас, тегло, кубатура, мощност, години - за автоматик нямам представа обаче) Иначе аз не съм виждал сериозно пушещ Ленд с този двигател, явно нещо не му е наред, търси друг!

                          Коментар


                          • ТЛК 120 загуба на мощност

                            Относно загуба на мощност:

                            Пускам тази тема,по скоро,като информация,защото проблема се оказа елементарен.
                            Преди 2 дни имах ходене до СФ,по магистралата нямаше проблем,отсвен че при тръгването ми се наложи да врътна два пъти стартера,за да запали. Като се прибрах,трябваше да закарам една стока от офиса и още по трудно запали. По пътя ми светна чека и колата изгуби тотално мощност,като неможеше да вдигне повече от 1500 оборота и скорост 30-40 км/ч. Свърших си работата криво ляво и я оставих в сервиза на мой добър приятел,защото бях уговорил за другият ден да сменят маслото и всички филтри. Аз междувременно уговорих с мой приятел,който работи в БОШ сервиз Пловдив за другата вечер да вземе компа,да погледнем каква грешка е дала и да търсим решение.
                            Вчера след смяната на маслото и филтрите си взех джипката и повече не светна чека за грешка. Вечерта прочетохме паметта за грешки,оказа се,че е дало само една грешка в някакъв модул за управление и разпределение на горивото под високо налягане,занулихме я и повече не е имало проблем. Днес съм врътнал поне 50 км градско също без проблем. Явно горивният филтър е бил пред запушване и по щастлива случайност бях записал час за смяна.
                            Имайте таз случка в предвид,защото по сервизите могат да ви напълнят главата с какви ли не страшни предположения от инжектори,че до помпа и електроклапани,егр-и и кво ли не . Само за инфо филтъра беше на 15к км.,като 99% зареждам от ОМВ и останалото от Шел и Лукоил,добавки за инжекторите през месец,явно нафтата ни е под всякаква критика и предпазване няма. Поне два пъти съм обезводнявал и помпата под горивният филтър,но проблем винаги може да се появи с българската нафта.
                            Дано съм бил полезен за някой.
                            Безаварийно !
                            Последно редактирано от Стефан ERA; 07-10-10, 15:59.
                            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                            Коментар


                            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                              здравейте колеги , имам ТЛК Прадо и тя е с регулиране само на задния мост.Много безсмислено според мен. Нали се сещате, че като повдигнеш задния мост предния като не се вдига , цялата час която е пред него слиза на долу и не ти помага да минеш над някое по високо място. Да речеш, че служи като го натовариш с повечко багаж,за да запази хоризонтално положение, да ама не, работи само до 40 км/ч след това застава на средно положение, и не можеш да коригираш нищо ,щом си с над 40 км/ч.Така и не открих с каква цел е направено така. За това искам да се обърна към знаещите...Прав ли съм или...?

                              Коментар


                              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                                Колкото и да я товариш, тя винаги си стои на едно ниво, което е зададено от копчето вътре. При по-голяма скорост се спуска до средно ниво, защотоо високото ниво е само за каране по пресечен терен с ниска скорост. Ползвал съм повдигането и помага, когато трябва да се преодолеят неравности между двата моста. Предницата слиза малко, но не мисля че съществено влияе на проходимостта, тъй като тя е доста къса.

                                Бих искал да питам Стефан ЕРА, как обезводняваш помпата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X