Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Съвет за TLC120?

    Ами различен клас автомобили са. Все едно да сравняваме Мерцедес ML с G, или Патрул с Патфайндер. 120ката е наследник на 90ката, преди нея на 73, и 70ката. Докато 100цата е наследник на 80ката преди нея на 61цата и 60тката. Различни габарити, различни кубатури, различна концепция. Понастоящем 120ка се произвежда, докато 100цата получи своя наследник в лицето на ТЛК200 или за европейския пазар носещ търговското име TLC V8.

    Коментар


    • #47
      До: Съвет за TLC120?

      Само да отбележа, че при TEMS предните амортисьори са с променлива твърдост, а задният мост е на въздушни възглавници.
      Разлика във возията при TEMS и стандартното окачване има, и най-вече се усеща при висока скорост. Колата се чувства по-стабилна. Също при режим спорт накланянето на купето в завои намалява. Някои вибрации също не се усещат в интериора при наличието на TEMS.

      Коментар


      • #48
        До: Съвет за TLC120?

        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
        Само да отбележа, че при TEMS предните амортисьори са с променлива твърдост, а задният мост е на въздушни възглавници.
        Разлика във возията при TEMS и стандартното окачване има, и най-вече се усеща при висока скорост. Колата се чувства по-стабилна. Също при режим спорт накланянето на купето в завои намалява. Някои вибрации също не се усещат в интериора при наличието на TEMS.
        Извинявам се за въпроса, но това сигурно ли е, че е така? Аз ходих в Тойота и там не ми дадоха никакви подробности - дилъра ми каза, че разликата в цената(около 5000лв), не си струвала. Иначе наистина търся компетентно мнение по този въпрос.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #49
          До: Съвет за TLC120?

          Ами явно дилъра е бастун. Има много голяма разлика и разликата в цената си струва отвсякъде. Пътувал съм и с единия вид и с другия вид. Разлика има.

          Коментар


          • #50
            До: Съвет за TLC120?

            Здравейте,
            аз имам 120 без ТEMS и съм се возил с познати, разликата е голяма особено над 150 км/ч. Ало имаш възможност не се колебай Вземай с скъпото окачване. Моята е на 160 000 км без никакви големи ремонти, само консумативи и някой друг тампон.
            дано помогнем
            Prado
            Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

            Коментар


            • #51
              До: Съвет за TLC120?

              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
              Извинявам се за въпроса, но това сигурно ли е, че е така? Аз ходих в Тойота и там не ми дадоха никакви подробности - дилъра ми каза, че разликата в цената(около 5000лв), не си струвала. Иначе наистина търся компетентно мнение по този въпрос.
              Еми баща ми кара 120 със обикновено окачване и доста съм се возил и карал. Скоро се качих на 120 с TEMS и веднага осетих разликата. При скорост от 180 км/ч в купето не се усещаха никакви вибрации и клатене, за разлика от нашият.

              Коментар


              • #52
                До: Съвет за TLC120?

                Гледам че има модели със 165км/ч максимална скорост, има и със 170км/ч. Без значение какъв е двигателя или колко са вратите.
                Това с активното окачване ли е свързано или със скоростната кутия.
                Тези без ТЕМS да не им е ограничена максималната скорост.

                Коментар


                • #53
                  До: Съвет за TLC120?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Гледам че има модели със 165км/ч максимална скорост, има и със 170км/ч. Без значение какъв е двигателя или колко са вратите.
                  Това с активното окачване ли е свързано или със скоростната кутия.
                  Тези без ТЕМS да не им е ограничена максималната скорост.
                  Нашият е 166 к.с. 2005та година е стигна 183 по километраж и 179 по GPS и е със обикновеното окачване.
                  Другият с TEMS не знам колко ще стигне max, но е с чип и е 204 коня.
                  И двата са автоматик. Мисля, че окачването не влияе на V max в случая.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съвет за TLC120?

                    Всички са ограничени на 180 км/ч. С чипа има чуствително по голяма динамика, но и той спира на 180. Информацията за скороста се взима от датчиците на ABSа. Ограничени са заради сигурността. Окачването няма значение.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съвет за TLC120?

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Всички са ограничени на 180 км/ч. С чипа има чуствително по голяма динамика, но и той спира на 180. Информацията за скороста се взима от датчиците на ABSа. Ограничени са заради сигурността. Окачването няма значение.
                      Заради сигурността се ограничава на 250 както Мерцедес правят, ама щом казваш, ти по ги знаеш. Не съм карал с ТЕМS но без него над 140 определено джипа става труден за управление. Което е напълно нормално за джип с добри офроуд възможности.
                      Кажи им да си поправят максималната скорост в сайта.
                      http://www.toyota.bg/cars/new_cars/l...fications.aspx

                      п.с
                      Мерси за помощта. Лексуса вече не пищи че трябва да му се сменят гумите.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съвет за TLC120?

                        Ами какво и на максималната скорост бре. Ти с тия американки си се извратил бре . С каквото и да се хакнеш с тая скорост ставаш на салата. 120ката си е джипка и аз мисля че е добре че е ограничена на толкова. Рязка смяна на посоката с тая скорост с тая височина и с това окачване може да те изпрати рано при създателя. За Лексуса няма проблеми, винаги съм насреща.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвет за TLC120?

                          Джамбазов е прав, за къде с тези скорости. моята е 166 к.с. макс скорост 181 на GPS, 190 на колометраж, на магистралата за варна, новото парче от Шумен. Ортака ми имаше с чип без проблеми вдигаше 200 на километраж. И му гореше с 2 литра нафта по-малко. Тойота в Търново ми предлагат чип за 1600 лв ама още се колебая че мойта е на 165 000 км.
                          Ако намериш е ТЕМС взимай не се колебай.
                          Prado
                          Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съвет за TLC120?

                            С чип и без чип скороста е една и съща. Говоря за оригиналния чип на тойота. За ментаците незнам.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                              Първоначално публикуван от ORTIZ Преглед на мнение
                              Искам да попитам по запознати с джипката да кажат нещо за нея , на мен ми харесва намислил съм да си купя такава , ако може някои да ме светне с моделите кое по-добро кое по лошо насочил съм се след 2003г.
                              Благодаря предварително
                              Нали не очакваш някой да ти каже че се е набутал.
                              Подобни теми са табу.
                              Разбити лагери при ТЛК 120

                              Щом Патрула не ти хареса, съмнявам се че и това ще ти дойде по мярка.
                              Люлее, бавна, нестабилна, и в сравнение с Патрула е в пъти по-трошлива.

                              За теб трошенето сигурно не е проблем, пък и фирмения сервиз в Бургас е добър.
                              Пробвай с активно окачване(такова не съм карал), казват че пътното поведение е по-добро.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Събирам мнения за Тойота Ленд Круизер 120

                                Приятел има 120-ка 2005г, от тогава (взе я нова) до сега не се е разваляло хасполютно нищо, в сервиза е само за обслужване, навъртяни са 115 000 км. Няма да казвам каква возия прави, а разхода му с нормално каране е 10.5 нафта, което изощо не е много за такова добиче.
                                Абе джипа е 6 по шестобалната.
                                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X