Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

    Здравейте!

    Реших да изтупам темата от прахта вместо да пускам нова.

    В момент съм в търсене на TLC 120 (125 - дълга база), дизел, автоматична скоростна кутия. Горе-долу до тук са ми фиксираните изисквания (освен състоянието и цената) , и като че ли се целя в 166 коня.
    Търсих, четох и т.н. и реших да запитам колегите с опит за следните неща при избора:

    1. Въздушно окачване - дефектира ли по нашите пътища, колко струва обслужване ремонт спрямо класическото окачване. По принцип не държа не него, но въпросът е дали да го избягвам изобщо
    2. Парното справя ли се добре със студовете, особено в задната част купето. В този смисъл печката необходимост ли е? (Един пример - Карам Голф 3 и за 5 минути купето е топло, след 15 е баня, карам Фронтера Б - на 15 минута затопля и никога не става баня, и двете коли са с изправни отоплителни системи, термостат и тн., просто Фронтерата има радиатор оразмерен за Корса)
    3. Има ли някаква принципна разлика, между моделите, които са с резервна гума на задната врата или под багажното отделение по отношение на оборудване, задвижване, диференциали и тн, например офроуд или градски вариянт (отначало бях останал с впечатление, че след 2006-та е под багажното, но се оказа че не е така.)

    Ще се радвам да чуя вашите препоръки, които бих взел предвид при търсенето. Много се надявам да не пренасоча избора към други марки, поради комбинацията между сътояние и цена. Явно има за какво един TLC да държи цена, но като че ли арабите много се бъркат (поне на немския пазар) и си признавам, че хвърлям по едно око какво се предлага при другите марки, но поне на този етап съм решил да изчаквам и да следя за TLC, защото когато взех Фронтерата пак отстъпих по същите причини.

    Благодаря ви предварително!
    Юлий
    TOYOTA LAND CRUISER 120
    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
    YAMAHA TDM 850 4TX

    Коментар


    • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

      Имах такъв до преди година.С въздушно окчване.За 120000 км. не съм имал проблеми с окачването,ако изключим един път като я бях наврял яко в снега. И след това около 30-40 мин. не можах да я спусна на долно положение.Според мен не е много от полза въздушното,защото вдига само задната част на колата.Но не ти намалява клиренса ,заради целия заден мост.За каране офф не е защото като вдигнеш задницата ,предната част на колата която е пред предните гуми слиза надолу с около 2-3 см. И за вдигане когато си натоварил не защото като вдигнеш над 40км/ч та автоматично се сваля надолу.Може би е за по добра возия/която наистина е много добра/ но не мога да дам мнение , не съм карал същата на пружини за да усетя разликата. Моя съвет е преди да купуваш нека проверят дюзите,че са много солени. По другите въпроси не мога да кажа нищо.

      Коментар


      • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

        По скоро се съсредочи върху автомата - там е голямата разлика - от 2004г. - 5 ск. автомат; преди 2004г. - 4 ск. автомат ......
        Съответно има и нова горивна система, и турбокомпресор .....
        Последно редактирано от Аndro 160; 17-02-17, 19:12.

        Коментар


        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          По скоро се съсредочи върху автомата - там е голямата разлика - от 2004г. - 5 ск. автомат; преди 2004г. - 4 ск. автомат ......
          Съответно има и нова горивна система, и турбокомпресор .....
          Андро, а кои са по-безпроблемни откъм автомат и горивна уредба? До, или след 2004-та?

          Коментар


          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
            Андро, а кои са по-безпроблемни откъм автомат и горивна уредба? До, или след 2004-та?
            Според мен по старата конструкция е по безпроблемна - отдавам го най вече, че е по спъната и някак си и воденето на тоя автомобил е по щадящо

            Коментар


            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

              Здравейте колеги.
              За сега съм в подфорум на Нисан,но имам голямо желание скоро да се присъединя към вас.
              Днес правих оглед на тлк120.Общо взето добро състояние,но ми направи впечатление,че докато беше студена доста пропушваше бяло синкав пушек от ауспуха,доста понамирисвйше и на горяло масло.След като я изкарахме на прав път с повече настъпване пушенето изчезна.Джамбазът ми обясни,че това се дължало на задръстен от многократно палене и работа на място катализатор,който след това се бил самопочистил.Тойотата беше от модификацията с регулируемите амортисьори.
              Интересува ме мнението ви относно пушещия проблем и също има ли голяма разлика във возията при регулируемо окачване с амортисьори и такова само на амортисьори без реглаж.
              Благодаря предварително
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                Здравейте и благодаря вече за споделените мнения и препръки!

                Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                Имах такъв до преди година.С въздушно окчване.За 120000 км. не съм имал проблеми с окачването,ако изключим един път като я бях наврял яко в снега. И след това около 30-40 мин. не можах да я спусна на долно положение.Според мен не е много от полза въздушното,защото вдига само задната част на колата.Но не ти намалява клиренса ,заради целия заден мост.За каране офф не е защото като вдигнеш задницата ,предната част на колата която е пред предните гуми слиза надолу с около 2-3 см. И за вдигане когато си натоварил не защото като вдигнеш над 40км/ч та автоматично се сваля надолу.Може би е за по добра возия/която наистина е много добра/ но не мога да дам мнение , не съм карал същата на пружини за да усетя разликата. Моя съвет е преди да купуваш нека проверят дюзите,че са много солени. По другите въпроси не мога да кажа нищо.
                По отоношение на въздушното окачване наистина не държа на него, но въпросът е дали да бягам от него, поради значителна по-скъпа поддръжка, все пак тук говорим за кола на 180 000-200 000 пробег. Като цяло няма голяма разлика в цените с/и без.
                Да, пустите дюзи. Ще видя как ще стане проверката, особено ако я вкарвам отвън. Колко излиза смяната им по текущи цени, понеже в стари публикации гледах, че Денсо били вдигнали цените на 1600лв/бр, което звучи страшно!

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                По скоро се съсредочи върху автомата - там е голямата разлика - от 2004г. - 5 ск. автомат; преди 2004г. - 4 ск. автомат ......
                Съответно има и нова горивна система, и турбокомпресор .....
                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Според мен по старата конструкция е по безпроблемна - отдавам го най вече, че е по спъната и някак си и воденето на тоя автомобил е по щадящо
                Препоръката ти е да гледам, т.е. 163 кс, а не 166. Някъде, четох, дори било по- добре с още по-новите дюзи 177 кс. Това е много полезна информация.
                В крайна сметка няма много голям избор на Тойоти, ако извадиш от списъка новия "италинаски" внос в "перфектно" състояние. А нещата в Германия и Австрия хич не са розови по отношение на състояние и цена, особено като имаш тавам за цената))
                Не съм изключил и вариянта за 90-ка, въпреки че предназначението ще му бъде на основен проходим семеен автомобил и предпочитам комфорта на 120. А пък избора на 90-ка е десеткратно по-малък...

                В интерес на истината в представите ми не изплува алтернатива на TLC и все се надявам да не се налага
                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                  Разликата в комфорта между 90 и 120 е огромна, в полза на 120. Тези, които резервната гума е отдолу се водят след фейслифт и при някои от тях вече има мулти волан, тракшън контрол, еърбег завеси, а задният диференциал вече е LSD (старият е с електрически механичен блокаж, който сработва само на бавни). Вече не си спомням, дали имаше значение нивото на оборудване за част от екстрите, които изброих. Парното е ОК, по-скоро климатика не е достатъчен за задният ред (ако няма допълнителният агрегат)
                  Относно надеждността на автоматиците - нашият е на 12 години, над 330 000 км и не е имало какъвто и да е проблем с автоматика, който е 5 скоростен. Основните ремонти са 2 комплекта дюзи, лагери на предните колела, тампони и шарнири, няколко комплекта акумулатори, една чанта крушки и няколкократно ремонтиране на алтернатора (предполагам последните 3 имат пряка връзка).

                  Коментар


                  • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                    Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                    задният диференциал вече е LSD (старият е с електрически механичен блокаж, който сработва само на бавни)...
                    95-цата ми (2001г.) е с LSD диф. отзад, голяма екстра за истински джип според мен. 95-цата спокойно мога да я препоръчам като кола/джип, много надеждна!

                    Коментар


                    • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                      Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                      ......





                      Препоръката ти е да гледам 163 кс, а не 166 кс ......
                      Не съм казал такова нещо.
                      Подтекста ма шеговития ми коментар беше, че стария модел (90/95) се води повече като типичен джип, докато новия модел внушава на някои собственици, че е магистрална бегачка, което от своя страна претоварва тия машини и от там повечето случаи на проблеми с ДВГ.
                      Тоест, искам да ти кажа, че най важно е как е експлоатирана машината!

                      Коментар


                      • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                        Ще дам малко инфо за 95-цата. Двигателя е 163к.с. и като цяло е достатъчен за умерено ползване на пътя и извън него. По съвременните джипове обаче се справят с ускорението по-добре и погледнато от тази гледна точка, Тойотата идва малко мудна. Колата е доста олекотена за размерите си, което според мен е голям плюс. Основния проблем според мен е, че има ограничено предлагане. Като визия колата лично на мен ми допада толкова много, че единствената кола, която мога да кажа, че би ми харесала повече е G- класата - сигурно, защото е по-квадратна.

                        Имам добро наблюдение върху това как старее колата. Старее относително бавно, няма елементи, които да се износват прекомерно бързо, на около 300к км волана и топката на скоростите се износиха много. Облицовката на топката се разкъса и се наложи кожата и гумата под нея да се отстранят, но отдолу си остана доста приятна за хващане пластмасова топка, даже никой не може да разбере че не е била така. На 350км захабената кожа на волана започва да се закъсва и се наложи да бъде претапициран (добре се получи, но оригиналният още ми липсва). Гумичката на педала на съединителя се скъса на около 330-340к. Тапицерията е зацапана, но не е мръднала. Първите ръжди по купето дойдоха тази година малко над прага при отварянето на задните врати и от двете страни. Колата никога не имала инцидент, дори и лек! По наша вина, тъй като не сменихме продупчената стелка под краката на шофьора, направихме дупка на подсилената част на мокета. Ако сега избирам такава кола първо бих погледнал тези неща, за да установя дали има разлика между състоянието и това което показва на километража. По окачването са сменяни стандартни неща, които по спомен не бяха никак евтини при дилъра, но всичко е правено след 300к. Тук трябва да дебело да подчертая, че колата се ползва/ше единствено и само за служебни цели и освен, че се минаваха големи разстояния по път се караше извън пътя по черни пътища и строителни обекти и то много, много километри. Друсане, дупки големи надлъжни наклони и най-различни препятствия. Никога обаче не е била служебна - "служебна", ако е имало някакво съмнение, че нещо може да се случи на колата и пътниците, то винаги сме се връщали назад и понякога се е налагало да обикаляш с 50-100 км за да стигнеш от другата страна.

                        За хубава 120-ка съм се оглеждал може би 1-2 години, като това което съм гледал винаги е да бъде с пълна сервизна история и да не е на много километри (4-6 годишни). Имало е и моменти през, които съм се разколебавал, но тогава съм спирал с търсенето. По времето което съм търсил съм попадал на 1-2 оферти, които са си заслужавали, но всичко което ми е хванало окото се е продавало за ден-два. Имаше и много хубави коли, но на цени, които според моята субективна преценка не са заслужавали. Това беше преди няколко години и честно казано в момента съм щастлив от така стеклите се обстоятелствата.

                        Освен чисто визуалната промяна (вътре и вънка) на 120-ката, според мен обезшумяването на купето е една от основните промени в колата в положителна посока. Друг основен момент е въздушното окачване, но аз лично съм гледал 120-ките да не са с такова, а като цяло и повечето от хората, който купуват 2-ра ръка. Автоматичните скорости убиват динамиката на автомобил с подобна мощност според мен, винаги има някакво замисляне сваляне на предавки и т.н. иначе идеята за автоматик е наистина много добра, пък и "чип" може да му се сложи, така че не е "мисия невъзможна". Като цяло 120-ката е доста по-съвременна като визия кола и малко по-удобна.

                        95-цата не бих я разменил за 120-ка, защото вече сме се слели - човек и машина! Пък и 120-кат вече остаря и има 150-ка, но ако избирах сега 120 щях да търся 2007г. - автомат за разкош, без въздушно окачване (макар да знам, че няма ядове) в цвят пясъчен металик (или там като се води), че много му отива. Парктроник и фабричен теглич също ми допадат като екстри, без едното да заменя другото. Абсолютно задължително условие е да няма кожен салон, основно защото се поддържа трудно, а се наранява лесно и за какво му е кожен салон на човек с работно магаре, само някой да ти завиди.

                        Коментар


                        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                          Колеги, не виждам причина въздушното окачване да е толкова притеснително. Вече има НЕоригинални и читави възглавници по около 700лв., така, че това е най-малкия дерт в поддръжката на ТЛК-то.

                          Коментар


                          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                            Колеги, страхотни сте! Както се казва приятел в нужда се познава!

                            Възникват следните въпроси.

                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            ........Тези, които резервната гума е отдолу се водят след фейслифт и при някои от тях вече има мулти волан, тракшън контрол, еърбег завеси, а задният диференциал вече е LSD (старият е с електрически механичен блокаж, който сработва само на бавни).
                            ...

                            Кога е фейслифта?
                            Това което, виждам, че и 2004 има с гума под багажника и 2006-7 с гума на вратата.


                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            ......по-скоро климатика не е достатъчен за задният ред (ако няма допълнителният агрегат)....
                            Има ли с допълнителни агрегати?

                            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                            Ще дам малко инфо за 95-цата. .....
                            ...., но ако избирах сега 120 щях да търся 2007г. - автомат за разкош, без въздушно окачване (макар да знам, че няма ядове) в цвят пясъчен металик (или там като се води), че много му отива. Парктроник и фабричен теглич също ми допадат като екстри, без едното да заменя другото. Абсолютно задължително условие е да няма кожен салон, основно защото се поддържа трудно, а се наранява лесно и за какво му е кожен салон на човек с работно магаре, само някой да ти завиди.
                            Благодаря за времето, което си отделил и подробното описание!
                            Оставам с впечатлението, че при Land Cruiser, няма как човек да има толкова голям избор - гледаш цена, състояние и другото всичко е второстепенно. Имам предвид, че няма толкова голямо предлагане и съответно държат много висока цена, която човек, които държи наистина марката би я предпочел, спрямо другит марки. Явно има защо.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Не съм казал такова нещо.
                            Подтекста ма шеговития ми коментар беше, че стария модел (90/95) се води повече като типичен джип, докато новия модел внушава на някои собственици, че е магистрална бегачка, което от своя страна претоварва тия машини и от там повечето случаи на проблеми с ДВГ.
                            Тоест, искам да ти кажа, че най важно е как е експлоатирана машината!
                            Прощавай колега... толкова сериозно съм се зачел, че не съм усетил шегата Абсолютно си прав и се съгласявам.
                            Ще бъркам в торбата, пък както хвана това ще е))

                            Приятна вечер!
                            TOYOTA LAND CRUISER 120
                            OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                            YAMAHA TDM 850 4TX

                            Коментар


                            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                              Така.... това което официално се внася в България до 2008-2009 (не помня) е комплектовано с гума на вратата. До тогава има 3 нива на оборудване Executive, Luxury, Luxury plus - Executive са с раздатка с позиции Hh, Hl, N, Ll, ел блокировка на задният диф, големият борд компютър, плюшена тапицерия, двузонов климатроник, съответно с 4ск (163к до 2005та) и 5 скоростен автоматик. Има и с ръчни скорости, но те никога не са ми представлявали интерес. Luxury - пак гумата на вратата, но имат допълнителен пакет оборудване - навигация, 3та климатична зона за задният ред, която има допълнителен вентилатор и охладителна мощ, но не топли повече; кожен салон, ел седалки с подгрев, шибидах, раздатката е с позиции H, N, L и електрически блокаж на средният диф (май и задния) и някакви други екстри. Luxury plus - + въздух отзад и адаптивни амортисьори отпред. След фейслифта идват с опушени фарове, джанти, гумата слиза под пода на багажника, двигателя става по-мощен, дюзите по-издръжливи, малко се различава оборудването, както споменах, появява се ниво на оборудване Comfort - без уширения на калниците, по-тесни гуми и стоманени джанти, само с ръчни скорости. Всички версии внесени за БГ са със зимен пакет - два акумулатора и допълнителна водна помпа за отоплението и ел нагревател (PWR Heat).
                              От чужбина е възможно да са внесени всевъзможни комплектации.

                              Допълнителният климатик се разпознава лесно - има копчетии за него на вторият ред на средната конзола.

                              Коментар


                              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                                Страхотно колега, Гецов!

                                Информация, която търсех къде ли не.... Предлагам горния пост #149 да влезне в раздел "Toyota FAQ". Много полезно!
                                TOYOTA LAND CRUISER 120
                                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                                YAMAHA TDM 850 4TX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X