Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

    Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
    Не може да вдигне повече от 176 ,сигурно ми е развален километража
    Не е нужно да се претрепеш ,заради един бас .
    B+

    Коментар


    • #32
      До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Между другото, сигурен ли си, че действителната ти скорост отговаря на показваната от километража?

      Проверката е лесна. Слагаш един ГПС в колата, караш и гледаш ...
      Ти пък, те GPS-ите не са верни бе.
      спътника не може да реагира с такава бясна скорост.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

        когато скоростомера показва 190, най-вероятно караш с около 170кмч... Колкото по-бързо караш, толкова повече греши скоростомера... Точността на ДжиПиЕса е +/-1кмч, ако не и по-малко...

        за колегата-разбирач с Фокуса - писано е, че максималният среден разход е около 13/100, а минималният е 9/100... Никоя кола не може да се кара постоянно с пълна газ - най-малкото оборотите са ограничени електронно и при първия наклон газта ще се намали автоматично...
        Това, че е поддържана висока скорост съвсем не означава, че е карано постоянно с пълна газ!

        Като пример за разход на гориво ще ти дам личен мой опит София-Каварна-София /1100км/ изминати със СантаФе дизел + туристическо ремарке с тегло 250-300кг и средна скорост 80кмч /каране със 90-120-130кмч/ ги изминах с 87л нафта /зареждах "до капачката" за да засека разхода/...

        Ако фокуса ти харчи 10-11/100км направо го карай на ремонт...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Ти пък, те GPS-ите не са верни бе.
          спътника не може да реагира с такава бясна скорост.
          GPS-ите работят коректно с много малка грешка (пренебрежима) при скорости до към 1600км/ч... Т.е. за нашите цели са еталонен прибор...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

            Венци това е базик, предполагам всички са разбрали.
            Аз лично вече не си гледам километража откакто имам GPS, и почти не се разделям с него, писанието ми беше иронизация, и ясно неуместен опит за шега.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

              В случая не разбралия съм аз за което се извинявам...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
                Не може да вдигне повече от 176 ,сигурно ми е развален километража
                вероятно се бъзикаш, но аз като отличник се натискам да отговарям - скоростта е изкуствено ограничена на 175км/ч;
                моят спира на 186-7 км/ч, защото съм с по-малки гуми и скоростомера лъже
                мисля да махам ограничителя, но след като сложа нови спирачки; при мен 175 са на около 3500 об/мин на четвърта (нямам си пета ), т.е. има мегдан, но и друго окачване ще иска
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #38
                  До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                  Ами хора всякакви, и вкусове също. Аз лично съм малко пристрастен към Ланд Ровър и Тойота, на сърце са ми. Но, знам че всяка марка си има плюсове и минуси.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                    да офлудя темата: директно сравнение между 120 бензин и WJ 4,7 беше проведено на лек офроуд по трасетата около Мургаш, с еднакви гуми в различен размер: напълно съпоставима проходимост - издрапване по камък, малко кал, кофти спускане и качване по трева и черно; прочее ТЛК-то слиза с DAC и на първа бавна еднакво успешно, но в първия вариант щрака глуповато и неизбежно загрява спирачките и системата се гаси с кратко предупреждение
                    на асфалт - ГЧ изключва малко преди 210, като е напълно управляемо, ТЛК - на 175, при която скорост рязкото спиране и неравностите по пътя са сериозен проблем;
                    аз предпочитам ТЛК-то, защото основно го карам по Софийския ежедневен "офроуд" и избирам комфорта
                    P.S.: ТЛК-то е къса база, за дългите са ми казвали, че са още по-меки в окачването, нямам собствени впечатления;
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                      Ами ако няма TEMS (една хубавинка дето регулира твърдостта) си е доста меко. Дългата база е значително по добре управляема при високи скорости.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                        Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                        да офлудя темата: директно сравнение между 120 бензин и WJ 4,7 беше проведено на лек офроуд по трасетата около Мургаш, с еднакви гуми в различен размер: напълно съпоставима проходимост - издрапване по камък, малко кал, кофти спускане и качване по трева и черно; прочее ТЛК-то слиза с DAC и на първа бавна еднакво успешно, но в първия вариант щрака глуповато и неизбежно загрява спирачките и системата се гаси с кратко предупреждение
                        на асфалт - ГЧ изключва малко преди 210, като е напълно управляемо, ТЛК - на 175, при която скорост рязкото спиране и неравностите по пътя са сериозен проблем;
                        аз предпочитам ТЛК-то, защото основно го карам по Софийския ежедневен "офроуд" и избирам комфорта
                        P.S.: ТЛК-то е къса база, за дългите са ми казвали, че са още по-меки в окачването, нямам собствени впечатления;
                        Какъв е тоя тест "друс-друс полянка".
                        За джип с А-рамена ходовете на WJ са бленуван сън.
                        Аз за WK говорех.
                        И тва 210 много ми се вижда.
                        200 мах. Така казват и от Джйип.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                          ходих да проверявам дали не е от гумите, но не е - оригиналния размер 245/70R16, освен скоростомерът да се е разкалибровал - твърдо покаваше 207-208, което може и да влиза в толеранса и бла - бла; няма кой да го мери с ГПС прочее, оставаше му още малко силица, ако се махне ограничението ... после компресор и нататък
                          БТВ, след и поради теста "друс-друс полянка" се вкарах в тоя пъклен форум : ))))
                          А колкото до ходовете - не, че някакъв траял сме правили, но целта на упражнението беше да се убедят приятели и познати, че ГЧ НЕ ОТСТЪПВА на ТЛК 120, демек не е по-малко джип
                          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Предстои покупка на Land Cruiser-120 - споделете реален опит.

                            Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                            ходих да проверявам дали не е от гумите, но не е - оригиналния размер 245/70R16, освен скоростомерът да се е разкалибровал - твърдо покаваше 207-208, което може и да влиза в толеранса и бла - бла; няма кой да го мери с ГПС прочее, оставаше му още малко силица, ако се махне ограничението ... после компресор и нататък
                            БТВ, след и поради теста "друс-друс полянка" се вкарах в тоя пъклен форум : ))))
                            А колкото до ходовете - не, че някакъв траял сме правили, но целта на упражнението беше да се убедят приятели и познати, че ГЧ НЕ ОТСТЪПВА на ТЛК 120, демек не е по-малко джип
                            И няма измъкване шъ знайш. Какво си докара на главатааа....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X