Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

    Някой да знае кадърен дизелджия, който да ми погледне мотора на 80-ката. Мисля, че се води 1HD-FT.

    Нещо пуши бяло като и се тресе. На мен ми изглежда, че ще трябва ремонт(по-скоро смяна), но все пак ми се ще да го погледне някой, който им разбира.

    Става въпрос за София.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

    Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
    Някой да знае кадърен дизелджия, който да ми погледне мотора на 80-ката. Мисля, че се води 1HD-FT.

    Нещо пуши бяло като и се тресе. На мен ми изглежда, че ще трябва ремонт(по-скоро смяна), но все пак ми се ще да го погледне някой, който им разбира.

    Става въпрос за София.
    За дизелджия признавам Иван от гара Яна(до София),ама и той се е излагал дочувам,та знам ли...?
    Този бял пушек най-вероятно е от бедна смес-цедката на резервоара как е...а,горивния филтър...?
    Може и от антифриз,ако ти влиза в някой цилиндър-имаш ли загуба на охл. течност?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      Някой да знае кадърен дизелджия, който да ми погледне мотора на 80-ката. Мисля, че се води 1HD-FT.

      Нещо пуши бяло като и се тресе. На мен ми изглежда, че ще трябва ремонт(по-скоро смяна), но все пак ми се ще да го погледне някой, който им разбира.

      Става въпрос за София.
      24 клапана ли е двигателя?опиши малко по-подробно,кога се появи дима и тресенето?
      лека полека или отведнъж
      за такъв корав мотор ,да се предаде така ......
      TЛК 80-4.2ТД
      ТЛК 73-2.4ТД
      ...................

      Коментар


      • #4
        Re: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

        Ми значи, тоя джип за последните 10000км аз съм го карал по-малко от 1000. Все го карат я колеги, я приятели. Та затова не мога да определя кога е започнал да пуши повече, знам само че преди май беше по-добре и почти не харчеше масло.

        Та напоследък започна да ми прави впечатление, че пуши бая. Има бял пушек даже и като загрее мотора, харчи масло(примерно 500мл за 1000км), и мирише на неизгоряла нафта. Като се запали докато е студен държи ниски обороти и тресе все едно някой от цилиндрите пропуска.

        Антифриз не се губи, това го проверих.

        Ако е заминал самия мотор, предпочитам да си докарам една такава тойота от Англия, хем искам и автоматик да си сложа, хем ще си имам части за по-натам. Щото нещо не се сещам за майстор, на когото да имам вяра да бърника по мотора.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #5
          До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          За дизелджия признавам Иван от гара Яна(до София),ама и той се е излагал дочувам,та знам ли...?
          Този бял пушек най-вероятно е от бедна смес-цедката на резервоара как е...а,горивния филтър...?
          Може и от антифриз,ако ти влиза в някой цилиндър-имаш ли загуба на охл. течност?
          Иван е добър но е цифроман , съученици са с баща ми и се познаваме от баяя дълги години за мен ще ми свърши работа на разумни пари но лично не бих отишъл при него ако не разбираше
          Във кв.Абдовица това е след гара Искър след моста на реката като тръгнеш да влизаш в самото "село" първата в ляво втората най-голяма къща с гараш те там ти е майстора ... мисля че се казваше Боге или Боги ,абе нещо такова беше .Знаеме се.... карал съм му всекви печки при него и е добър и не е цифроман
          Ако не ти е толкова до парите карай в Яна при Ванката за него гарантирам на 100 % ако не карай в Абдовица и там гарантирам ама на 80%
          П.С
          Предполагам че пуши повече бяло и се тресе като не е загрял или ?
          Лудак

          Коментар


          • #6
            До: Re: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
            Ми значи, тоя джип за последните 10000км аз съм го карал по-малко от 1000. Все го карат я колеги, я приятели. Та затова не мога да определя кога е започнал да пуши повече, знам само че преди май беше по-добре и почти не харчеше масло.

            Та напоследък започна да ми прави впечатление, че пуши бая. Има бял пушек даже и като загрее мотора, харчи масло(примерно 500мл за 1000км), и мирише на неизгоряла нафта. Като се запали докато е студен държи ниски обороти и тресе все едно някой от цилиндрите пропуска.

            Антифриз не се губи, това го проверих.

            Ако е заминал самия мотор, предпочитам да си докарам една такава тойота от Англия, хем искам и автоматик да си сложа, хем ще си имам части за по-натам. Щото нещо не се сещам за майстор, на когото да имам вяра да бърника по мотора.
            Работата не е на добре,моя страда от същата болка,естествено надявам се да не е това нооо...............
            Виж въздушния филтър омаслен ли е.
            Ето ти точния човек http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=100

            Ааа забравих,на моя 2-ри цилиндър със счупен сегмент и част от бутало,а блока не става за нищо щото 2-ри цилиндър има около2-3мм. язва от сегмента,обаче си работеше също като твоя.
            Последно редактирано от Красимир Начев; 22-11-09, 07:15. Причина: допълване
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              Re: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

              Колкото и смешно да звучи, ама мотора на тази Тойота не го знам с колко клапана е. В талона пише 167к.с., а на самия мотор нищо не пише. Виждам само, че е 6цил редови с турбо По вин в EPC-то ми излиза, че мотора е 1ХДТ.

              А пича в Абдовица се казва Агоп, един колега е карал джипа при него и точно той е казал след едноминутен преглед, че мотора има нужда от ремонт за 5-6-7 хиляди левове. Само дето за 6 бона си взимам същата тойота с десен волан от Англия, и то с валиден технически преглед и на доста по-малко км.

              Днес ми го докараха джипа - антифриза е чист и нормално ниво, маслото пак е на Минимума, като е топъл не тресе, обаче като се подаде рязко газ изпушва бяло и после изчиства. Иначе мисля да го закарам и до Митко да видим той какво ще каже.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #8
                До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                Щом пуше бяло и тресе мотора/прекъсва/ работата е сериозна Направи замерване на компресията и тест на антифриза за наличие на изгорели газове в него И то ще покаже какво е !!!!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                  пусни една снимка на мотора да го видим с колко клапана е ако е 1HD-T значи е с 12....
                  а и тоя майстор е голям ценоубразовател.....аз мога да ти дам примерни цени за частите,които купувах за моя дв.дирекно от Тойота
                  сегменти 260 паунда
                  лагери колянов вал осн&биелни 280паунда
                  аксеални лагери 35 п
                  лагери на разпред вал 25п
                  клапани 220п
                  гарнитура на глава 70п
                  комплект гарнитури и гумички за клапани 45 п
                  това е долу горе,има и разни друго дреболии дето може да съм пропуснал
                  повече от горепосочените части могат да се набавят от австралия за почти 1/3 по-ниска цена!
                  втора ръка 1HD-T тука в Англия варират между 1200-1700 паунда.
                  ако проблема ти се окаже само в износване на компресионни компоненти (сегменти,клапани) ,а помпата(гнп) и турбото са ок,не е чак толкова страшен ремонта.
                  това е по мое скромно мнение,без да се правя на голям разбирач
                  TЛК 80-4.2ТД
                  ТЛК 73-2.4ТД
                  ...................

                  Коментар


                  • #10
                    До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                    Въздушния филтър омаслен ли е?
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                      Мотора съм почти сигурен, че е 1HD-Т, т.е. 12 клапана. На главата не пише 24 valve, ако по това се познава. Оставих джипката в гаража, утре ще погледна филтъра дали е омаслен, и ще снимам самия мотор.

                      Обаче има едно маркуче за въздух, дето върви от главата към филтъра, и от това маркуче пуши бяло...

                      Тъпото при тази Тойота е, че даже да я разкарам, няма какво по-добро да си взема. Иначе си мисля, че ако се наложи ремонт, най-добре да се вземе нещо подобно за части
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                        Това маркуче е отдушника на картера.

                        Ако се решиш за някоя на части пиши,мога да взема доста части.
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #13
                          До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                          Агоп от кв. Абдовица не го препоръчвам на никого!Тоя беше свестен по времето на социализЪма-после легна на стари лаври,и се осра-съжалявам за израза!Преди 12 години(тъкмо беше се пенсионирал в градския транспорт,и се беше позиционирал в Абдовица)му закарах един дизелов Мерцедес 123-ка за центровка на помпата и преглед-одра ме доста,като каза,че е свалял помпата,ремонтирал,и т.н.,и т.н. ...Впоследствие видях,че само е разхлабил 3-те болта на помпата,и я е промазал със силикон,доколкото е можал,защото течеше масло-нищо повече!
                          За "майсторите"-дизелджии мога да напиша един наръчник на туриста-плащач за няма нищо!
                          Имаше и некЪФ в Железница,който не става за нищо...!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Агоп от кв. Абдовица не го препоръчвам на никого!
                            Моя човек като е ходил при Агоп, е останал със същото впечатление.

                            Ще звънна или на Митко или на Тони да видим те какво ще кажат, и ще пиша.

                            П.С. Вече кола от България никога няма да си купя. Аз и преди си го бях казал това, ама пуста краста...
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Майстор, който да отбира от дизели на Тойота

                              Митко и Тони са твоите хора , за които се сещам на първо четене...,макар че има още подходящи хора във форума....
                              Митко си е в София,а Тони може би вече пътува за Гърция....
                              Варианта с донор от Острова е много приемлив.....
                              За повече от 3000км. ще можеш да го тестваш напълно....
                              Желаещи за части ще се намерят.....и то във форума...
                              Желая успех...
                              Не затваряй темата...моля....
                              94 година - моторът е 12 клапанов - като на Красимир Начев....
                              Той е решил въпроса по подобен начин...
                              На бой отиват само старците!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X