Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: LJ-70 плюсове и минуси?

    Ако има нещо, което да не ми харесва в 7*-ките, това определено е вътрешния им вид. Отвън, поне за мен, видът на този модел е абсолютната "класика в жанра" (не говоря за последните версии, които мязат на китайски рънър отпред), дори и 10-местния "troop carrier", който прилича отзад на хлебарски камион. Обаче, колкото пъти съм се заглеждал в някоя с идея за покупка, само един поглед към таблото ме отказва всеки път.

    Относно забележките за тесните мостове - така е. Тесни са. И на Дифендъра са тесни. И на повечето машини дето се търкалят из Африка са така. На стария LR Series 3 гумите му са на по 10см навътре от веждата на калника. И аз не знам защо. Сигурно понеже там почти всичко е равно.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      До: LJ-70 плюсове и минуси?

      Такааа... нека споделя и аз едно-друго.
      Двигателя наистина не е от най-мощните, но и стига. Прегряването идва (както Джамбазов каза ) от неизправна охладителна уредба. Дори малкото загуба на охладителна течност води до кипване, понеже термостата е в най-високата точка и остава сух ... Другата причина е неизправна виско муфа. Интеркулера също е препоръчителен...
      Ходовете са и за завиждане, даже в оригиналния си вид! Слабото място е главното предаване. 8" при неподръжка и неправилни масла имат навика да се чупят зъби... За 8 години съм сменил 4. Фланци 38мм. и джанти с ЕТ 0 решават проблема с тясните мостове, без да оказват влияние на надежноста на агрегатите. Гуми над 32" са безмислени според мене. От опит съм установил, че това е оптималния размер, който автомобила носи без проблем.

      Коментар


      • #33
        До: LJ-70 плюсове и минуси?

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        Такааа... нека споделя и аз едно-друго.
        Напълно съм съгласен с твоето мнение.
        В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
        TLC-80 1HD-FT

        Коментар


        • #34
          До: LJ-70 плюсове и минуси?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Ако има нещо, което да не ми харесва в 7*-ките, това определено е вътрешния им вид.... само един поглед към таблото ме отказва всеки път.
          Така е. Това табло е просто като лишей ( да ми извинят лишеите ), но за утилитарен автомобил, предназначен да бъде надежден и ремонто пригоден - по-добро няма! Не напразно новите модели са със същото. Защо да променят нещо, което доказано работи и в най-тежките условия, а е и напълно удобно, четливо и функционално?!

          Коментар


          • #35
            До: LJ-70 плюсове и минуси?

            Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
            Такааа... нека споделя и аз едно-друго.
            Двигателя наистина не е от най-мощните, но и стига. Прегряването идва (както Джамбазов каза ) от неизправна охладителна уредба. Дори малкото загуба на охладителна течност води до кипване, понеже термостата е в най-високата точка и остава сух ... Другата причина е неизправна виско муфа. Интеркулера също е препоръчителен...
            Ходовете са и за завиждане, даже в оригиналния си вид! Слабото място е главното предаване. 8" при неподръжка и неправилни масла имат навика да се чупят зъби... За 8 години съм сменил 4. Фланци 38мм. и джанти с ЕТ 0 решават проблема с тясните мостове, без да оказват влияние на надежноста на агрегатите. Гуми над 32" са безмислени според мене. От опит съм установил, че това е оптималния размер, който автомобила носи без проблем.
            Затова казват хората "не питай старило, а питай патило",Фулдата е много прав за всичко което е написал,бих добавил че фланците аз замених с джанти -44ЕТ,като при желание могат да се добавят 3см фланци-3,8 Китайските също са хубави,но идват в повече при конбинацията и се ограничава много амплитудата на завиване,налагат 2-3 маневри за къса база е смешно,но необходимо ако е налифтен джипа повечко,при 1 KZ-TE мотора може да се използват и 33" гуми с същия успех,добавяйки повече от нужния за "цял мост"клиренс,а на купето какво не му харесвате,визия на истински джип си има,а не на паркетник ,спомням си първия път като видях една наперена 70 серия-беше като любов от пръв поглед
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #36
              До: LJ-70 плюсове и минуси?

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Колегата ме превари с отговора,обобщено и повърхностно може да се каже че от нафтовите печки 2LT e най популярната,идеална за туризъм,но с недостатъчна мощност за по големи гуми ,с 86 к.с.,склонна към прегряване,интеркулерите решават част от проблема.За най доказан мотор 70 серия се спряга предшественика на D4D,a именно 1KZT-E,не е прекалено тежък,има добра тяга с 130 к.с.,и няколко пъти вече печели в трудни състезания с достойна конкуренция.Най големия брат е 4,2D -1HZ,идеалния влекач,неубиваем запомнящ се автомобил,но с висок разход и тежичък,плюсовете при него с сигурност са повече от минусите.Инак няма да се учудя ако има някоя друга,и тези мотори-1PZ (3,5 л)
              1HZ (4,2 л)
              1HD-T (4,2 л с турбонаддувом)
              1HD-FT (4,2 л, 24 клапана, с турбонаддувом)
              1HD-FTE(4.2 л с турбонаддувом и электронным управлением двигателя)
              2LT е слаб за магистрала. Извън пътя магаренцето ще иде там , където ще стигнат и по-големите му братя .
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #37
                До: LJ-70 плюсове и минуси?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Това с проходимоста е интересно.
                Голди спомена, че на рампата дава много малки ходове. Та без особенни ходове, мощност, свесове, колея, в същото време височка, тежка, с малки гуми и стандартно без блокировки, от де идва тая "много" проходимост в стандартен вид?
                Андро, погледни този тест, както и тестовете на същата рампа с други 4х4 (останалите клипове на този потребител) и нека поговорим за ходовете отново, м?

                А и половината неща които си изредил по-горе, да кажем не са верни. Като тежка, липса на мощност, лоши свесове, колея и т.н...

                Да говорим за плюсове и минуси при седма серия е твърде общо. Пружинната и ресьорната 70-тка имат твърде малко общи черти. Една от които е, че и двете са 7-ма серия Ленд Крузър.

                Или говорим за +/- на пружинните 7*, или на ресьорните..
                Но така ще си разтягаме до Коледа...

                Коментар


                • #38
                  До: LJ-70 плюсове и минуси?

                  От гледна точка на комфорт и цена на подръжка от 70та серия предпочитам пружинна с 1KZ двигател. Ресорните с 4.2Д са чудесни, но са и доста тежки и комфорта им е по зле, но са доста по здрави за хард изпълнения с големи гуми и т.н.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    До: LJ-70 плюсове и минуси?

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Андро...
                    Яро, нека не приемаме моето мнение за някакъв самоцелен спор. Казал съм, че харесвам няколко джипки и 70-сетката е една от тях.
                    Първо се каза "много" продим. После аз казах "без особенни" , тоест нормални ходове и т.н.
                    Относно ходовете, видях клипа. Рагледай обаче и клипа с обръщането на Роки. Според мен късото междуосие и колея, високия център и малките ходове изиграха лоша шега на Роки и Антон, които иначе си караха перфектно.

                    Последно редактирано от Yaro; 16-11-09, 21:48.

                    Коментар


                    • #40
                      До: LJ-70 плюсове и минуси?

                      Тази джипка я обърна окачването и. Забележи на забавения кадър когато задната гума превзема бабуната, окачването не подава никак. Там сметнато окачване трябваше да се сгъне и гумата да потъне поне малко в калника. Просто окачването на тая джипка не е сметнато за масата и, и оттам и поведението и е корено различно от нормалното.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        До: LJ-70 плюсове и минуси?

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Тази джипка я обърна окачването и. Забележи на забавения кадър когато задната гума превзема бабуната, окачването не подава никак...
                        Еми това и аз викам. Още в началото на клипа вирна предна лява - значи отпред няма ходове, после вирна и задна лява - и от зад няма ходове.

                        Коментар


                        • #42
                          До: LJ-70 плюсове и минуси?

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Яро, нека не приемаме моето мнение за някакъв самоцелен спор. Казал съм, че харесвам няколко джипки и 70-сетката е една от тях.
                          Първо се каза "много" продим. После аз казах "без особенни" , тоест нормални ходове и т.н.
                          Относно ходовете, видях клипа. Рагледай обаче и клипа с обръщането на Роки. Според мен късото междуосие и колея, високия център и малките ходове изиграха лоша шега на Роки и Антон, които иначе си караха перфектно.
                          http://vbox7.com/play:be6bd753

                          Много се извинявам но тука си е чиста пилотска грешка.Ако беше подал смес както казва един наш колега от форума щеше да си мине като на парад.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            До: LJ-70 плюсове и минуси?

                            Лично мое мнение,амортисьорите нямат ход в разпъване и малко по твърдо окачване от колкото е необходимо.

                            Коментар


                            • #44
                              До: LJ-70 плюсове и минуси?

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Еми това и аз викам. Още в началото на клипа вирна предна лява - значи отпред няма ходове, после вирна и задна лява - и от зад няма ходове.
                              Това, че някой си е сложил окачване за 750+ килограма и е олекотил максимално за състезанието, не значи, че всички 70ки са с такова.
                              Темата е за +/- на леката версия на 70ката. Окачването определено и е в +, говорим за сток автомобили.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #45
                                До: LJ-70 плюсове и минуси?

                                Не знам кой какво е правил по окачването. Пламен ако е навит, да я пробваме. Голди предполагам няма да има нищо против.
                                Ето я и на Голди рампата:
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X