Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем със стартер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    ...После вероятността реле да прецъка без подаване на оперативно напрежение към намотката и то в покой...
    Вероятността също клони към нула.
    Проблемът съм почти сигурем, че е в инсталацията и позозирам доработки и мазане по нея...
    Най вероятно е имало аларма която е блокирала стартера, а в момента едни жици се опират в други жици или към купето...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      Нещо такова имах предвид но пък казва, че няма интервенции освен печката.
      Така или иначе смяна на реле според мен е излишно.
      Трябва си клечане, гледане и мерене.
      Враг усраине

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        проследяване....

    • #18
      Миналата година имах същия проблем с японски джет , стартера почваше да върти по собствено желание , но двигателя не палеше. Проблема се оказа в релето на стартера.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #19
        Ходенето при майстор явно, не е на преден план. Аз хвърлих боб през терасата(кокошките го изкълваха) и залагам на дефектирал контактен ключ
        .

        Коментар


        • tony553
          tony553 коментира
          Редактиране на коментар
          Колега ходенето на майстор е приоритет!

          Както вече по-горе писах, помолих за препоръки кой би могъл да свърши кадърно тази работа. Не бягам от това да си платя за сигурно откриване на проблема и неговото трайно отстраняване!
          Защото ако не си забелязал 80% от днешните "майстори" търсят OBD2 да им каже къде е проблема и ако няма блокират вдигат рамене! Е по-старите и по-прости автомобили изискват и други знания, които днешните "майстори" нямат. За това писах тук с надеждата, някой да каже докарай го ще се заема или някой да каже обади се на ..... това е твоят човек.
          Поздрави
          Последно редактирано от tony553; 22-02-24, 20:26.

      • #20
        Имам такава Тойота на части , ако снимаш къде стои релето за стартера мога да ти го пратя.Ще ти струва един куриер.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #21
          Аз пък мисля че има съвсем нормално обяснение...
          По горе някой каза да се проверят кабелите което хич не е лесно между другото...
          Според мен този ефект(дефект) може да се обясни чрез окъсяване на двата кабела силовите от релето. Те така си вървят заедно някъде из колата и примерно изолацията се е стопила или компрометирала - и на моменти се закъсяват...
          Когато това е в движение - това късо не е проблем защото така или иначе се закъсява през релето.(получава се безвреден байпас)
          Но когато колата е в покой - тогава нещата са други и е равносилно на запалване...
          Аз залагам на калпава изолация на силовите кабели - както каза Ицо по горе... особено ако колата е повече от 7-8 годишна. И компрометирането обикновенно е на ъгъл някъде..

          Коментар


          • #22
            Ето това е. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Реле.jpg
Прегледи:202
Размер:108.7 КБ
ID:6955770 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Реле2.jpg
Прегледи:195
Размер:220.2 КБ
ID:6955771
            Прикачени файлове
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • Николай Колев
              Николай Колев коментира
              Редактиране на коментар
              Сутринта ще проверя дали е налично и здраво че, колата е с удар отпред и ще пиша.

          • #23
            Тони,имам такова но е кафяво, вероятно не е точно за стартера на предната страница ти писах, явно не си го видял - ела да го видим това "супер реле" ще лочим кафе ще му се пулим и ще се чешим там където не ни сърби (кафе)........
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • tony553
              tony553 коментира
              Редактиране на коментар
              С най-голямо удоволствие бих те посетил. Пък ако можеш да помогнеш супер, но в момента не съм в София. Ще се обадя като се прибера. Кафето е от мен

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X