Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    ..виско отоблителя което е една голяма недомислица за мен и следва да се ампутира или да не се позлва често.
    Какво трябва да е това ?

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Изкарах още една бира :-)
      Ако я караш до ремонта следи много често течноста!
      Никакви грижи за бирата!

      Нямам никакво намерение да си рискувам двигателя за 2 дни каране. Ще си я взема 2-ник с новата помпа и тогава ще я карам.

      Аз така или инак я карам предимно събота и неделя за разходки в планината, пък там се напъва добичето. Не е хубаво да го пресиля.

      Много е висок разхода за всекиднвен автомобил. Авенсиса ми харчи 6/100, пък Крузера е 10-12 най-малко. Сигурно и под 10 може ако карам спокойно между градско, ама 3.0 двигател и спокойно каране....

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Все пак икономията в разхода оправдава ли наличието на втора кола с всички съпътстващи разходи като застраховка, винетки, прегледи и тн.?

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          то от притежаване на кола келепир няма. Единствено че печелиш мобилност, което може да са пари....

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Колеги,някой знае ли как се сменя крушката на пепелника?
            My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

            Коментар


            • Здравейте,не знам дали тук е мястото,но понеже и на мен ми предстои закупуване на ТЛК,търся отзиви за мотора 173кс.,който е след 2006год..Някъде прочетох ,че имало нови дюзи,които давали по-малко дефекти от старите-този мотор с тях ли е?Колата е с 6 степенна ръчна скоростна кутия.Благодаря предварително на отзовалите се.!!!

              Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
              Здравейте,не знам дали тук е мястото,но понеже и на мен ми предстои закупуване на ТЛК,търся отзиви за мотора 173кс.,който е след 2006год..Някъде прочетох ,че имало нови дюзи,които давали по-малко дефекти от старите-този мотор с тях ли е?Колата е с 6 степенна ръчна скоростна кутия.Благодаря предварително на отзовалите се.!!!
              Разбрах,че и е сменяна скоростната кутия-защо ли?
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-11-13, 16:21.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Най "малко дефекти" дават най новите дюзи - 2013г , щото със сигурност са на най малко км. А са сменили скоростната кутия, щото старата е остаряла. Съвремието изисква нови и все по нови технологии.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Най "малко дефекти" дават най новите дюзи - 2013г , щото със сигурност са на най малко км. А са сменили скоростната кутия, щото старата е остаряла. Съвремието изисква нови и все по нови технологии.
                  Имах предвид,нови като модел или нещо такова ,а не като километри.А за скоростната кутия се чудех дали смяната не е предизвикана от някаква друга авария.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    ТЛК 120 преминава през две надстройки след пускането си на пазара през 2002 г. Първата надстройка е 2004 г и втората надстройка е 2006 г. 2009 приключва производството на 120 и започва производството на 150. Надстройките са не за да се отстраняват "дефекти", а за да се отговори на изискванията на пазара - екология, икономичност, мощност и т.н. В тази връзка се правят и промените по двигателя и трансмисията. Как си представяш базата от 2002г да отговори на стандарта EU4 от 2006г без тия надстройки на двигателя!? От друга страна, как си представяш да се продава тая кола с 4 ст. автомат през 2006г, когато конкуретните производители още от 2000 г. монтират 6, че даже и 7 ст. автоматични трансмисии!?

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      До колкото знам със всяка промяна в дюзите стават все по-добри и безпроблемни.
                      Всъщност много хора правиха основен ремонт на двигателите си в следствие на некачествено обслужване в сервизите, защото проблем в дюзи или запушена цедка на картерните газове са неща, които трябва да се установяват при редовното обслужване и да се почистват, корегират или подменят. Проблемът е, че на повечето крузери обслужването се прави много некачествено и от там заради сравнително дребни неща накрая хората правят основни ремонти на двигатели.
                      Ако човек си следи работата на двигателя като шум, пушене и тн ще установи навреме проблем с дюзите и ще вземе мерки.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                        Всъщност много хора правиха основен ремонт на двигателите си в следствие на некачествено обслужване в сервизите, защото проблем в дюзи или запушена цедка на картерните газове са неща, които трябва да се установяват при редовното обслужване и да се почистват, корегират или подменят.
                        Да не се забравят и подложките на дюзите!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          ТЛК 120 преминава през две надстройки след пускането си на пазара през 2002 г. Първата надстройка е 2004 г и втората надстройка е 2006 г. 2009 приключва производството на 120 и започва производството на 150. Надстройките са не за да се отстраняват "дефекти", а за да се отговори на изискванията на пазара - екология, икономичност, мощност и т.н. В тази връзка се правят и промените по двигателя и трансмисията. Как си представяш базата от 2002г да отговори на стандарта EU4 от 2006г без тия надстройки на двигателя!? От друга страна, как си представяш да се продава тая кола с 4 ст. автомат през 2006г, когато конкуретните производители още от 2000 г. монтират 6, че даже и 7 ст. автоматични трансмисии!?
                          Да това се чудя и аz мойта е 2004 и е с 4степенен автомат , не са имали 5 степени и са видяли в склада 4 степени от стария модел и са си каzали я ги слагайте че имаме много ! хахахха Да странно решение преz 2004/ 4степена/ автоматична кутия не е много стандартно ааааа кво ще кажете ? Доста глупаво !

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Да бе, те т'ва японците каквото имат в склада това мятат...
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                              Да това се чудя и аz мойта е 2004 и е с 4степенен автомат ...
                              Хванал си първата генерация от 2002г. Надстройката от 2004г, (мисля, че границата е август) включва 5 ст. автомат, нова ГНП, нови дюзи, нов турбо-компресор.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Разликата много ли е осезаема между 4 и 5 степенната автоматична кутия ? Защото мойта е с фабричен чип и добре върви и доста малко харчи ,с други думи имали смисъл да я продам и да купя 2005година с новия автомат какво ще получа ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X