Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
    Да питам - къде зареждате? Явно кьопавата нафта е големия враг на 120-ката. Та OMV, eko, lukoil, rompetrol, petrol?
    ОМV-Макс Моушън Дизел

    Коментар


    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

      Според един от приемчиците в ТМ най-зле е да се сипва скъпа нафта с добавки. Човека каза, че почти всички аварирали мотори са били със скъпа нафта. Аз за туй сипвам сега обикновенна от OMV и от Еко сипвам...

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        С която най малко ти тракат дюзите е най качествена ,аз съм за ecto disel на lukoil има карта 15ст. отстъпка излиза ефтино и качествно !

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Причината за дефектиралите с "хубавата нафта" е, че цяла година карат с обикновена и зимата решават да сипят премиум, който отмива всичката натрупала се с времето мизерия. Нататък е ясно.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Аз например виаги си сипвам и от Кастролската добавка.
            На всяко зареждане.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
              Аз например виаги си сипвам и от Кастролската добавка.
              На всяко зареждане.
              Я тоже.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
                Аз например виаги си сипвам и от Кастролската добавка.
                На всяко зареждане.
                Усеща ли се разлика ?

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Ами аз почти не карам без добавка за да имам база за сравнение.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Разбрах от къде идва досадното ромолене от към двигателя на празен ход на Д, и при движение около 2000 оборота.

                    Кутията на въздушния филтър се свързва с една тръба за подкалниклниковата въздушна междина чрез втулка-преходник нещо към диа 120мм. Та това се беше откачило и филтърната кутия си дрънкаше директно в калника. Звука много прилича на работа на помпа дюза на VW демек изкючително дразнещо. Втъкнах, сглобих, вече е спокойно.
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Имам шум в ушите и от към Алтернатора !!!

                      Каква му е профилактиката Лагери? какви? Четки, нещо друго....

                      Преден амортесьор омаслен? сега на къде? Двата ли? четирите ли? от къде?
                      Скъсани маншони на каретата отпред, от ляво външен от дясно вътрешен. И четитите ли да ги сменя. кои са най качествените? от Тойота ли? Карето е сухо! как да разбера дали си е отишло мамка му?
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Това за какъв пробег и години се появява?

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                          Имам шум в ушите и от към Алтернатора !!!

                          Каква му е профилактиката Лагери? какви? Четки, нещо друго....

                          Преден амортесьор омаслен? сега на къде? Двата ли? четирите ли? от къде?
                          Скъсани маншони на каретата отпред, от ляво външен от дясно вътрешен. И четитите ли да ги сменя. кои са най качествените? от Тойота ли? Карето е сухо! как да разбера дали си е отишло мамка му?
                          Най-добре отиди да ти направят тест на амортисьорите и тогава ще решиш. Моите предни от известно време ги чувствам, че люлеят повече и съм си ги приготвил
                          да ги сменявам. Имам записан час за вторник - 01.04.
                          При мен вътрешните маншони започнаха да омасляват и миналата година ги смених - комплект външни и вътрешни. Дано не си прецакал каре, че си е цифра...

                          Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                          Това за какъв пробег и години се появява?
                          Не мисля, че има точно установен пробег или години. Моята е 2008г на 109000км и още съм оригиналните накладки отпред и отзад, а се случват някой такива дразнещи проблеми, като маншони или например водната помпа. Просто трябва да се следи, за да не се допусне да стане по-голяма беля.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Алтернатора шуми (и то до такава степен, че да се чува ясно) най-често от лагери. Обикновено проблема идва от пренатегнат ремък ако не е с автоматично обтягаща ролка, а с отделно регулиране на ремъка. Може да се опита да се свали ремъка и се провери отново за луфтове на шайбата при покой и шумове при работещ двигател (за много кратко време , защото обикновено водната помпа се върти от същия ремък !!!). Така ще се провери и дали шума не е от някоя от останалите ролки или обтяжния механизъм ако е с пружина.
                            Четките обикновено са комплект с регулатора на напрежение. Освен чисто финансовите причини да се предлагат така известно основание за цената има и факта, че там електрониката работи при доста високи температури независимо от въздухозаборниците за охлаждане или дори водното охлаждане при някои модели. Аз бих ги сменил комплект но има възможност да се сменят и само четките с афтърмаркет, но тук много трябва да се внимава с размера (да не заклинват или да не се водят плътно по държачите) и материала !!!. Ако четките са от незнаен производител и са твърди има вероятност да се вкопаят пръстените на колекторите при което ремонта изяжда икономията ...

                            При маншоните повредите могат да са механични (скъсване/износване) или стареене на гумата което на практика води до същите проблеми. Ако няма механични наранявания външните маншони обикновено дефектират по-често (повече са натоварени). Аз бих ги сменил всичките. Друг е въпроса, че труда по освобождаване на полуоската не е малко и определено не си струва да се сменят само дефектиралите.

                            За каретата единствено оглед (визуално) и голяма доза късмет ... Тук има и една друга възможност ако е нарушена циментацията на контактните повърхности да се появи шум и значително по-бързо износване.

                            Ако единия амортисьор е омаслен аз бих сменил поне двата (предни/задни) и то не само от една марка/модел, а по възможност и от една партида (доставка).
                            От друга страна и другите амортисьори са на същата "възраст" и нищо различно не може да се очаква от тях.

                            Коментар


                            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                              На 120-ката по незнайни причини, първи започват да омасляват вътрешните маншони.
                              За амортисьорите - ходих на тест на две различни места. Резултатите бяха сходни - задните напълно в норма, а предните на границата. Затова реших да ги сменя само тях.
                              Може би ако се сменя вида на амортисьорите, тогава би трябвало да се сменят и четирите.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Здравейте, имам един въпрос надявам се по темата, ако не г-н. Андро ще се намеси...
                                В момента съм с обикновен волан, има ли възможност да се сложи мулти (с копчета) ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X