Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Здравейте отново,
    крика е наместен и не мърда, кутията на филтъра я бутах и натисках (уж съм я наместил), ръчната спирачка е натегната - всички шумове остават.
    За жалост сега има друго, което ми взима вниманието - мощността се губи някъде - максимална скорост 130 км/ч, а при много дълго трасе - 140. Ускорение 0-100 за около 17 секунди, като ускорява нормално до към 70-80 км/ч и после започва мотане. Вчера смених горивният филтър, но разлика не се появи. Няма записани грешки, но идната седмица ще го закачим пак и ще гледаме данни в реално време. Някакви идеи за възможни причини?
    Данни на автомобила: 3.0 D-4D 166PS, Автоматик, 2005г на около 253 хил км.
    Разхода на гориво в момента е нормален, последно време се кара с OMV MaxxMotion.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Отностно тропането и аз натегнах ръчната първия път ,но тропането остана ( като все едно носиш отзад метална каса с газирана вода ) след което смених накладките на ръчната спря дрънчането ,самите накладки се бяха деформирали и имаха луфтове от което и дръчаха на метал в метал !!!

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Предни 300+ лв задни 620 мисля бяха, това за активно окачване амортисьори при Люцкан. При мен нещо скрибуца отзад, ама се чува от вън от вътре не. Още не съм сменил дисковете с вътрешни и външни накладки, който купих от Ники преди 1г та имам съмнения че е от тях и по-точно накладките в барабана. Ако имаш клатене по-вероятно е да е от тампоните а не от самите амортисьори, прегледай къде мърда.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Колеги кой дизел ви допада най много ? Мойте наблюдения са че с максмоушън на omv двигателя е най тих и динамичен малко по скъп е но веднага се осеща разликата !

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Малко страничен въпрос - изгубих лява тапа на напречните греди на оригиналният багажник, продават ли се само те отделно?

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Прикачени файлове
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Благодаря, но имах предвид допълнителният аксесоар - напречни греди (cross bars), които се захващат за въпросните надлъжни от горният пост.
                П.П. Все пак и горната картинка ми е полезна, защото в едната от капачките на надлъжните греди (задна) имам дупка - не знам кога и как съм я направил...
                П.П.П Според един източник тази задната капачка струва 250-300 лв...
                Последно редактирано от getsov; 27-05-13, 21:32.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Тъй като се коментира багажника, да попитам - при мен няма надлъжни рейки, има надлъжни улеи, в които на определени места могат да се монтират (предполагам) напречни рейки за багажник. Въпросът е, че надлъжните улеи вероятно са покрити с някакви лайсни, които при мен в момента липсват. Така ли е ?
                  По-добре късно, отколкото по-късно.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Да.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Благодаря! Няма да питам колко струват.
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Имах някъде, но убий ме не се сещам де съм ги заврял. Ако излязат ще пиша. Иначе питай в дилъра за цена ако имаш здрави нерви. Ако я нямаш от нова вероятно някога е имала и рейките, но предвидливия търговец ги е развързал отделно...
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Имам ли право да поискам да съм вътре при монтьора по време на диагностика примерно ? За сервиз на Тойота става въпрос (официален).

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                            Имам ли право да поискам да съм вътре при монтьора по време на диагностика примерно ? За сервиз на Тойота става въпрос (официален).
                            Ами ако някой посмей да ти откаже...ритвай вратата и влизай. Ти си потребител на услуга и и си защитен от закона.
                            Все едно някой гинеколог да опр...преглежда жена ти и да ти каже; не може да гледаш.
                            според мен е престижно за сервиза да те запознаят с продцедурите и тестовете на личната ти кола. Ако се опитват да те изолират е явен признак за :"сервиза не знае к'во праи" .
                            Настоявай!!!
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                              Имам ли право да поискам да съм вътре при монтьора по време на диагностика примерно ? За сервиз на Тойота става въпрос (официален).
                              Принципно не пускат да ръшкаш из сервиза. ТМ-а и изток и запад има едно огромно стъкло и можеш да ги гледаш какво правят - тия дето сменят масла и правят прегледи. Репаратурата са в друга сграда. При нужда при прегледи и подобни са ме пускали, но с придружител приемчика да уточним някакви детайли. Има резон да не пускат винаги и без придружител всеки. Дето се вика, може да отнесеш нещо пък и ще се вдига шум на хората дето работят, ако чакалнята е в сервизното помещение. Не на последно място може и инцидент да стане. Иначе ако питаш приемчика ще ти обясни процеса и за повечето неща дето стават за 30-60 минути си е ОК да ги наблюдаваш през стъклото. Когато ми оправяха водната помпа 2-3 часа ...ами не ми се седеше да ги гледам. За съжаление съм имал и ремонт от 1-2 седмици и там няма как да ги зяпаш.

                              Ако нещо конкретно те притеснява им кажи. Малко са дървени глави ама поне може да се говори с тях.

                              Какво по точно те притеснява?

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                По закон е забранено да си вътре, от гледна точка на безопасноста. Ако искаш и много държиш трябва да ти се направи инструктаж, да се разпишеш, че влизаш на собствена отговорност и още доста подобни неща. Никой не забранява да гледаш и затова са и големите витрини. Знам за няколко злополуки с клиенти докато гледат. Единия счупи крак, а другия за малко да остане без око.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X