Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Малко глуповати въпроси от мен. Не намерих подходящи отговори в другите теми, а може и да не съм търсил правилно

    1. ТЛК-тата 120 дето са продавали ТМ Ауто широки ли са или тесни http://www.toyota.com.kw/english/toy...spec_m120.html

    2. Как е най-добре да се сложи лебедка? и защо?

    2.А. Скрит монтаж - нещо от сорта на http://www.more4x4.eu/afn-winch-moun...tails/384.html

    2.Б С броня - http://www.arb.com.au/products/arb-p...-bars/3421410/

    2.В. Бронята понеже е 70 кила а лебедката е 40 дали е добре и лифтово окачване да се сложи? Какво бихте препоръчали? ОМЕ? друго?

    2.Г. Като цяло не намерих много примери за добремонтирани лебедки изключвайки две тойоти с ARB брони, никой ли не се притеснява да затъне с тойота? Съвети ако дадете разни и идеи за монтаж на лебедка.

    2.Д. Някой ползвал ли е оригинални аксесоари за скрит монтаж? Предполагам е подобно на тези за Hilux дето ги има по колите на БТК

    3. Каква лебедка стига за дълга 120-ка? 9500 добре ли е?

    4. Има ли си адекватна защита 120-ката на двигател, предавки и резервоар за леки разходки т.е. може да задере някъде в чакъл, но няма да скачам с нея от високо, нито ще се хлъзгам по скали? За излизане извън пътя необходимо ли е, да се слагат дуралови защити? Трудно ли се монтират т.е. може ли да ги сложи всеки или е по-добре в сервиз на Тойота? Каква марка е пропоръчителна Тойота или ARB? други?

    5. Има ли ясно становище дали фолиото защитава боята или прави по-голяма беля? Колко добре я защитава? Кое е по-евтино лак или фолио?

    6. Фабричните брони много ли пречат или са поносими за разходки предимно по черен път говорим, не за траяли

    7 какви гуми му подхождат за разходки? АТ-та? Тойо или БФГ? Други предложения? 265/70/17 нали? Бфг как са през зимата? От Тойото през зимата съм доволен ама бързо се износ ват, съмнява ме да изкарат 30к км
    Последно редактирано от hotsnail; 08-06-13, 00:57.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      По точка 1. ТМ са продавали и от двата вида. Разликата е, че на широката има пластмасови уширения и алумуеви джанти които са по изнесени. Тясната е "база" с метални джанти и почти никакви екстри.

      По точка 6. Фбричните брони не пречат. Излишните работи така или иначе изпадат в гората.

      По точка 5. Заставаш до колата с ръждив пирон пети размер. Започвайки от преден ляв калник правиш една дълбока драскотина през вратите, задния калник и завършваш някъде по средата на стопа. Ако не усетиш нещо необичайно в душевния си мир си струва да се пише по точки от 2 до 4.

      По точка 7. Максималния размер е 31, за шарката зависи от това как и къде ще се ползва. Най-добре е три чифта с джанти и според случая.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Помогнете когато климатика ми е спрян духа топло през отворите на таблото ,как се спира този топъл въздох ?

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          По точка 5. Заставаш до колата с ръждив пирон пети размер. Започвайки от преден ляв калник правиш една дълбока драскотина през вратите, задния калник и завършваш някъде по средата на стопа. Ако не усетиш нещо необичайно в душевния си мир си струва да се пише по точки от 2 до 4.
          Благодаря много! За боята горе долу ми е ясно какво се получава в гората за туй и се чудя, има ли успешен ход и какъв е той. Чувах, че има и някакви по-здрави лакове....

          Иначе за лебедката сериозно се интересувам. Просто като си карам самостоятелно е проблем дори в прости ситуации.

          А днес минах с Тераното през Бухово, Мургаш и до Ябланица имаше едно по-силно спускане - огънах си теглича, като свърши спускането, слава богу не свалих предната броня. Добре е, че стара планина не е лозенска с толкоз много вода в лозенската става блато и нямаше да мина никак.

          ПП за топлия въздух ако си с климатроник го настрой на 18 градуса. Ако си с климатик изключи парното т.е. На синьо сложи това на духал ките. Сега има варианти да се е нарекъл джипа от слънцето и е нормално да духа горещо известно време, има и вариант ако е имала катастрофа колата тия неща с въздуховодите да не са оправени като света и винаги да ти работи парното - аз имах един акъл Фиат, беше голяма драма лятото :-) а защо би изключвал климатика ако имаш климатроник?
          Последно редактирано от hotsnail; 08-06-13, 19:31.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
            Помогнете когато климатика ми е спрян духа топло през отворите на таблото ,как се спира този топъл въздох ?
            Пробвай да сложиш на рециркулация на вътрешният въздух

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
              Помогнете когато климатика ми е спрян духа топло през отворите на таблото ,как се спира този топъл въздох ?
              1 Има плъзгачи под отворите въртиш ги към затворено. Ако е настроена системата към стъклото духа винаги.

              2 духа топло и на изключен климатик и вентилатори ако си задал висока температура на климатроника преди да изключих вентилатора / климатика.. Включваш отново нагласяш по ниска температура изключваш. Ако се охлаждаш с климатик на 24 е нормално ако изключиш компресора да започне да духа топло, просто свали градусите.
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                OK

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Счупен механизъм на ключа. Вчера тамън закарах лодката на строежа и цък се счупи ключа, хубавото е че се счупи баш там, а не онзи ден като обикалях из северозападнала България примерно Та какво да правите като ви се случи, защото тази част е толкова буклочаво направена, че и от Лада биха им завидяли Та сваля се пластмасите под волана и се вижда целия механизъм. След това сваляте волана да падне надолу 4 гайки са. След това с секач или отверка с яки удари развивате болтовете без глава, обикновена резба е просто яко млатене 2 са. След това като развиете маханизма, отвивате отзад клемореда. За да запалите колата и се приберете слагате ключа в пластмасовия имобилайзер закрепен в началото където влиза ключа а с отверката въртите клемореда за да запалите. Може да го махнете после ключа. Рециклирали механизма, но реално махат всичко отвътре и слагат една отверка да въртите. Самия патронник се маха като завъртите ключа и натиснете пъпката, леко се натиска, но само при завъртян ключ. По моргите звънях днес нямат, в ТМ е 670лв при Люцкан е 218лв.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                    Счупен механизъм на ключа. Вчера тамън закарах лодката на строежа и цък се счупи ключа, хубавото е че се счупи баш там, а не онзи ден като обикалях из северозападнала България примерно Та какво да правите като ви се случи, защото тази част е толкова буклочаво направена, че и от Лада биха им завидяли Та сваля се пластмасите под волана и се вижда целия механизъм. След това сваляте волана да падне надолу 4 гайки са. След това с секач или отверка с яки удари развивате болтовете без глава, обикновена резба е просто яко млатене 2 са. След това като развиете маханизма, отвивате отзад клемореда. За да запалите колата и се приберете слагате ключа в пластмасовия имобилайзер закрепен в началото където влиза ключа а с отверката въртите клемореда за да запалите. Може да го махнете после ключа. Рециклирали механизма, но реално махат всичко отвътре и слагат една отверка да въртите. Самия патронник се маха като завъртите ключа и натиснете пъпката, леко се натиска, но само при завъртян ключ. По моргите звънях днес нямат, в ТМ е 670лв при Люцкан е 218лв.

                    Колега ,нее необходимо да се изсичат болтовете и после да си усложняваш живота,може да се извади привода/той се чупи/ по по-лесен начин!!
                    1.Сваляш кората,която крие патрона.която е пред колената ти/
                    2.Махаш бобинката на имобилайзера
                    3.С кръстата отверка отдолу развиваш паяка и го отместваш настрани
                    4.Със ключа сложен в патрона го изваждаш/патрона със секрета/отгоре има едно чопче се държи натиснато и въртиш ключа и леко дърпаш назад
                    5.След като извадиш секрета изваждаш едната част от привода/по-дългото парче от привода /то е вътре,зад патрона със секрета
                    6.Отдолу/където е паяка/изваждаш и другата част на привода
                    7.С една по-дълга отверка бъркаш от отгоре и блокирваш заключването на волана
                    Това е лесната процедура,може и да съм изпуснал някой движение,но това е по спомен!
                    Дано съм бил полезен!!
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ivoj_bg; 13-06-13, 09:58.
                    Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Е аз нали трябва новия механизъм да слагам така или иначе. Сега вече я знам и тази схема ама я научих след разглобяването на всичко Поръчан е новия механизъм чакам сега да дойде Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130611_112431.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5493071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130611_122216.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5493072

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Днес се реши проблема със загубата на мощност - 0 - 100 km/h = 17 sec., максимална скорост ~130 и то с голяма засилка.
                        Закачането на тестер по време на шофиране показа, че максималното налягане, което развива турбината беше 140 kPa (по спомен зададената максимална стойност е 180 kPa). След сваляне на интеркулера и старателно оглеждане на скоби, маркучи, тръбички и не само, последвало почистване се оказа, че филтърчето на вакуумлинията (бялото нещо на снимката), която влиза в един от датчиците в кулера се е спукало, от там дърпа въздух и прави въпросният проблем. Всичко около него беше омаслено. За сега е залепено, но с препоръка за смяна с ново. Цената му е около 55-56 лв с ДДС.
                        След процедурата, Крузъра тръгна нормално, ускорението 0-100 отново е 12,7




                        Сипах му и добавка на Тойота, защото 2 от дюзите даваха по-различни стойности.
                        П.П. Акумулаторите отново се скапаха (особено левият), от Софийското представителство малко се правиха на ударени за гаранцията - в крайна сметка ще ги сменят отново.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Дойде механизма 227лв с доставката. Ако ви се наложи да го монтирате внимавайте да не падне "пулчето" което заключва мърдането на волана и другото е че има 2 положения на 180 на осичката, ако го объркате волана ще се отключва при махане на ключа Някой ако закъса да свирка слец съм вече

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Слец съм бил СПЕЦ, днес отидох да я гресират Тойотката, много обича 22лв струва в ТМ ауто

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              И какви и гресираха за тия пари?
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Не знам отдолу я гресират нещо всеки път, ама какво идея си нямам, даже и прегледаха окачването всичко пълен преглед

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X