Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    При мен определено е като седне по-тежък до мен, като возя млади гаджета лекички нямам ядове Оправя се след време. Вчера друг проблем биалетката на ниворегулацията блокирала и счупила лосчето, заварих го ама поръчах нов комплект 46лв при Люцкан. Имам следния проблем, сложл съм на най-ниско положение датчиците но пак седи висока вирнала е дупе кат шпренгван мОсквич

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Това не е проблем а стратегия. Като стане тая беля и не знае колко е висока Рейнджа ляга най ниско. Тойотата са решили да се вдига на най-високо, за да може да додрапаш до сервиза без да оставиш половината карантии по коловозите. Щангичката обикновено умира заради блокирал сензор, виж как е сензора, после понякога иска да се инициализира системата след смяната на сензора или щангичката.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Как да разбера дали бачка сензора (спешно) за да дойде с щангичката, тя беше зверски клеясала заради скъсани маншончета, гумата почва от горния край на шасито което се вижда зад нея. Иначе си има Ниско положение като го цъкна и се влияе ако променям къде е хваната щангичката, но на най-долно положение и НОРМАЛНО зададено горния край на гумата съвпада с гроня край на шасито. Седи като москвиче дето отива към село да влачи компири

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Няма как да разбереш дали реагира нормално без тестер да го следи в реално време. Много внимателно го размърдай на едната и на другата страна и виж дали върви леко. НЕ го натискай никак в крайните му положения, че ще прецакаш почти веднага потенциометъра и ще си купиш датчик. Обикновенно ако се движи лесно е добре. Ако не мърда наникъде е за смяна. Но може да се движи и пак да е за смяна или отваряне за почистване.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            лесно движеше като го свалих. има си горни доли положения, като го изключих светва офф на таблото. но дали работи не знам но стърчи определено

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Spored men още като се е счупило е счупило и потенциометъра защото одавна е така. Друг проблем, разликата м/у компа и реалния разход е голяма разликата, беше точно 10% сега при 9,2 реалния е 11, винаги го следя това и е било точно 10%. или ментат на бензиностанциите или има някакъв проблем. каква присадка да сипя че ще пътува на длъжко сега?

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                То сам си говоря ама Днес закачих на комп и работят датчиците, странното е че единя дава с знак - височината, 2,5 инча височина дават на средно положение и 2та,, а на минимално е с разлика едното е 1,7 другото -3,8. Колата е права но пак е висока едно 4-5ст искам да слезне надолу, утре ще пробвам да откача датчиците и да ги пусна да висят да видя колко ще вдига тогава

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Ако гумите ти не са 265/65 R17, няма как компютъра да смята точно разхода, нали се сещаш. По-голямата гума минава повече на един оборот...а ти дига разхода от нуждата от по-голямо усилие от двигателя при движение

                  ПП Аз ще сменям гумите и мисля за Toyo AT 265/70 R17 мислите ли че е добър вариант за разходки из България и Европа? с предимно каране по магистрали и пътища и понякога черни пътища и вероятно кални локви.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                    Ако гумите ти не са 265/65 R17, няма как компютъра да смята точно разхода, нали се сещаш. По-голямата гума минава повече на един оборот...а ти дига разхода от нуждата от по-голямо усилие от двигателя при движение

                    ПП Аз ще сменям гумите и мисля за Toyo AT 265/70 R17 мислите ли че е добър вариант за разходки из България и Европа? с предимно каране по магистрали и пътища и понякога черни пътища и вероятно кални локви.
                    Ако ще преобладава магистралната возия http://www.toyotires.bg/tire/pattern/open-country-ht . Във всички други случаи / без откровен офф/ А/Т- то!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      С едни и същи гуми е тая разлика, днес замина на море ще видя какво ще даде, може да е разликата че влачих ремарке и за това. Не съм имал Тойо на Тойотата но на Пежото имах и съм ги задраскал като марка която бих купил. Определено като дойде време ще се търси Мишлен. с 275/65/17 по добре изглежда колата и мисля такъв размер да взимам. Няма да имаш никакви проблеми с 265/70. В някой каталози излиза и 275/65/17 за 120ката

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Да има различни гуми. Тойото А/Т просто ми се виждат добър компромис от шосейна гума с агресивен грайфер т.е. става за това за което аз искам. Мишелините определно са многопо-добри като шосейни гуми Latitude Tour HP имам предвид. Ама тоя мишелин ще създава проблеми извън пътя като види кал.

                        HT-то на Тойо не виждам с какво е по-добре, малко по-малко шуми ама...не е ефективно като гориво, не е по-добро на дъжд...За Тойото А/Т мисля по-скъпия вариант да взема с по-високия товарен индекс - има по-дълбок грайфер и по-добро сцепление при дъжд. Понеже няма да карам джипа като основно превозно средство мисля и да не ги сменям зиме/лято ами да си ги карам непрекъснато.

                        От гумите за леката кола Бриджстоун летни и Дънлоп за зимни гуми. Като зимните определено са по-добри - возят меко и луксозно някак.

                        Моята я засякох за горивото веднъж и беше супер точно, неочаквано точно - една десета имаше разлика 9,7 каза пък то беше 9,8 примерно. Ама бая си харчи тойотата. Ламя си е.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Toyo са доста добри гуми и на добра цена. Трябва да се мисли внимателно за какъв път ще се използва и да се вземе подходящ размер и модел гума. Това Тойо в размер 265/70 ще ти бъде доста шумно на асфалт, но доста добро за извън пътя. Гумата е много здрава и се износва бавно, но си е за трудни терени. Не съм сигурен, че ще спира много добре също. Наскоро бях в същата дилема и взех Бриджстоун Дуелер, защото карам повече на асфалт, а Тойотата си е доста проходима дори с тях и пак минава отвсякъде, където ми трябва.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            И HT и AT са си за джип и за каране като джип, а не за преобладаващ асфалт.
                            За зимата в снега си трябват зимни гуми, няма да стане с тези. Тойо имат доста добър вариант за зимна гума, много е важно гумите да са хубави и нови.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              За спирането може и да си прав. Имам такива гуми сега на предната джипка и извън пътя съм доволен от тях. Затуй и сега мислих да взема същите. Износват се доста бързо, не са дълговечни! Обаче спирането си е направо преживяване дори със не висока скорост на сух асфалт. Аз мислих, че щото в джип а не лека кола и не може да спира. За цената зависи. Сега са по-евтини. Когато купувах предишните ми, бяха на цената на BFG AT-тата. Тойо просто повече ми харесаха.

                              Вярно Тойотата сега спира като лека кола хем е с едни тотално изтъркани зимни мишелини. Вярно и тойотата има електорника и дори сега минава макар с малко замисляне мрънкане, свиркане, святкане и хрущене през лека калчица ама ме е страх да я разхождам, че не знам къде ще умре с тия галоши.

                              ПП Кой точно bridgestone? Гледам има H T и A T?

                              ПП Зимата Тойо АТ се държат доста добре, както за спиране така и за тръгване на пресен и огазен сняг. За лед е ясно там трябват шипове. Сравнявам ги с BFG WinterSlalom макар зимнитеда са идея по-добре...просто не си струва да ги слагаш и сваляш или поне тази зима беше така.
                              Последно редактирано от hotsnail; 21-07-13, 22:20.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Гледах едни Грабер АТ много интересен грайфер по-скоро за асфалт. Не съм ги тествал, но другите Граберки които сме купували за джиповете сме много доволни, има ги в Медина имам отстъпка там.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X