Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Последно какъв е проблема?Колата гасне в движение,след което трудно запалва и после няма порблеми?Че се обърках...
    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
    Disco 1 бекъп
    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Ето и какво се случи с мен вчера,купувам си аз при колегата niki p (благодарност за съдействието и цените за съ-форумците към него) накладки за колата......(ТЛК 120/2003 DID автомат),качвам се да тръгвам...и ключа върти свободно,без да дава контакт и без да светва нищо по таблото,волана дори не беше заключен.Ники веднага звънна на приятели от форума (Джамбазов май) и още един колега от Тойота сервиз.Диагнозата беше тъжна..счупен привод на ключа към контактната клема....и цена от 450лв нагоре с неизвестна наличност.В желание да спася некой лев по пътя се добрах до познати ключари на бул.Стамболийски,оказа се ,че са с огромен опит с подобни аварии.Чупи се една ос,която след "цветна" заварка става вечна,но се прощавам със заключването на волана.Знаейки колко сериозна защита е това,веднага я прежалих.И всичко това с ходенето на място,свалянето на всичко и монтажа за сумата от 60 (шестдесет) лева.Да споделя и за признаците за предстоящият проблем.... Зумера на включени забравени светлини почна да пищи и на изключени фарове при отворена врата.Дано на някой му е полезно инфото и отново огромно БЛАГОДАРЯ на niki p.Ключовете са друга грижа,на 6 тата година станаха на кашакавал,но добре ,че има dx.com.
      Последно редактирано от Antoniy; 09-01-13, 22:47.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Има пряка връзка между "ключовете на кашкавал" и счупването на тоя стержен. Това с цветната заварка съм го виждал играно два пъти и изкара от ден до пладне. Дано при теб е вечно.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          А дано,ама дали.Временно до като не намеря замяна ще моля "заварката" при всяко сядане зад волана.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            А докато работи равномерно ли работи, има ли каквото и да е притрисане?
            Не бих казал, че има притрисане, но оборотите не са постоянни.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Писах предивреме за този проблем с привода на клемореда, във Варна ключаря ги изработва от цяля отливка. Според него заварения привод крие риск от скорошно повреждане. Цялата операция по идването му в къщи, разглабянето на таблото, замяната и събирането ми струва точно 200 лв. Живея на 10 км от града.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Кое от това направи:
                Това са първите неща, които ще направим, затова моля за инфо как и къде да го направим (в Toyota сервиз или където и да е)

                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                Последно какъв е проблема?Колата гасне в движение,след което трудно запалва и после няма порблеми?Че се обърках...
                Колата гасне в движение при по-ниски обороти, след което пали без проблем. Опитах се да разкажа цялата предистория, затова може да съм ви пообъркал.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-13, 11:17. Причина: Сливане на последователни публикации

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
                  Не бих казал, че има притрисане, но оборотите не са постоянни.
                  Купи силиконово маркуче прозрачно и го сложи преди помпата, някакво парче да виждаш какво влиза вътре. Ако минават тук таме мехурчета няма проблем, наредили ги постоянно в синджир е проблем.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Здравейте, да попитам вярни ли са тези данни:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Не.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        В тая връзка На колко се сменя масло по деф и раздатката предполагам не е заедно с скоростите? Какво масло да сложа, ако трябва да се смени? Казаха че е обслужена преди 70 000 някъде всичко било сменено но не и конкретно?

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          В тая връзка На колко се сменя масло по деф и раздатката предполагам не е заедно с скоростите? Какво масло да сложа, ако трябва да се смени? Казаха че е обслужена преди 70 000 някъде всичко било сменено но не и конкретно?
                          Аз смених тези масла, точно на 54000км и мисля на около 110000км пак да ги сменям. Тогава ги сменях в Тойота и не знам какво са сложили. Като гледам по други справочници, пак ги дават същите като на картинката. От опит знам, че количеството моторно масло е по-малко и тук в Тойота слагат 5W40, въпреки че навсякъде пише 5W30.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Диф, механична кутия, раздатка на 60к
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              7 л. е в двигателя.
                              Маслото за тоя двигател варира от 5/30, до 20/50.
                              За у нас 5/40 е добре.
                              5/30 е за много студен климат, където двигателя трудно качва нормална работна температура.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Значи съм за смяна, сега кажете и точно какво масло да слагам, на черока днес ги смених, изтече кал клони 2 жаби и 1 каракуда Задния ясно как се сменя, надявам се да е с пробка, предния има ли тънкост, даже не съм го и поглеждал. Нямам ЛСД или поне не работи осезаемо. Какво масло и колко литри?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X