Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Braho Преглед на мнение
    Принципно си прав, но може би се прави по-скоро за удобство. Все пак ремъка се сменя на 150 000 км и е по-удобно да се сменят заедно за да не се чудиш кое кога и т.н...
    Периферните ремъци се проверяват през 20 хил.км. Сменят се през 60. Тогава се следи състоянието на ВП и виско-муфата. Проверяват се за луфтове, шумове и течове. Ако има отклонения се сменят.
    Презумцията, че се сменя щото е по лесно с ремъка, не е никаква презумция. Свалянето на агренажния ремък на тоя двигател е изключително опростено.
    Аз мисля, че няма нищо по добро от оригиналния възел и когато не е консуматив се сменя само при необходимост.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Здравейте колеги,

      Случи ми се нещо интересно. Смених батерията на ключа, понеже се изхаби, но сега не иска да отключва/заключва. Мога да паля колата с този ключ, но за дистанционното да работи и дума не може да стане, а лампичката си свети, когато натискам копчетата (което значи, че има батерия нали). На някой случвало ли му се е и знае ли как се оправя?

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Здравейте чух че вътрешните карета на 120та могат да се рециклират , някой знае ли нещо по този въпрос ? Абе един майстор ми каза че вътрешното каре ми е за смяна ,друг ми вика карай си щом нямаш вибрации ,в интерес на истината не се чуства нищо нито тракане нито вибрации ,какво ще ме посъветвате кой майстор да послушам
        Последно редактирано от jazz29; 26-11-12, 10:27.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Аз карета сменям като изпадне в някое блато. Защо да го рециклираш като има ново

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Напоследък много тежко/бавно върти стартера. Имам чувството, че скоро ще ми направи номер на кофти място.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
              Напоследък много тежко/бавно върти стартера. Имам чувството, че скоро ще ми направи номер на кофти място.

              Акумулаторите ли , или какво?
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Това е въпросът! Сравнително скоро са сменяни акумулаторите. Аз имам съмнение за стартер... Трябва да я види някой разбиращ.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първо свали клемите, почисти ги, стегни ги хубаво. След това ако пак върти трудно ги зареди една ялал нощ, ако караш колата на кратко с много консуматори не им стига да се заредят. Стартера според мен няма как да върти бавно или ще умре от раз или ще работи, ако умре се блъска с нещо да зацепи

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Сега в студа и дъжда много запотява стъклата, кломатика работи на вътрешна циркулация, филтъра е нов...защо?
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Сега в студа и дъжда много запотява стъклата, кломатика работи на вътрешна циркулация, филтъра е нов...защо?
                      Точно защото работи на вътрешна циркулация. Пусни на външен въздух и ще изсуши за секунди.
                      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                      BMW F650CS
                      Радо о885 5о 59 5о

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Сега в студа и дъжда много запотява стъклата, кломатика работи на вътрешна циркулация, филтъра е нов...защо?
                        Ако работи на вътрешна циркулация е нормално да запотява стъклата. Пускай го на външен въздух и би трябвало да няма проблем.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Колеги помогнете както си карах ми светна ABS ,VSC TRC VSC OFF предполагам е датчик или връзка която се намокрила и дава късо !!!!

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Теста какво показва?
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Не знам да имам опция тест ,просто остават да светят споменатаите системи и нямам ABS , или ако има тест от къде са стартира

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Стартира се в сервиз през тестер.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X