Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Да точно на светофар , майтап,,,, сменил съм 30 коли за първи път чувам такова нещо ! Благодаря !

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Моята Тойотка мина 400 000 малко преди София Състояние перфектно, последната разходка беше 5000км почти, прекрасно пътуване на 5 човека с много багаж и инструменти, държи се перфектно, заради въздуха не кляка и не се накланя не се чувства тежестта, среден разход 8,4 с климатик и доста градско каране и на дълго 110-160 съм карал. Просто колата е перфектна за всичко.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120831_021649.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5404058

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        120 -та има ли датчик който да показва когато катализатора е за смяна ,и ако се махне катализатора (който е на 200000) по добре ли ще работи джипката ?

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
          120 -та има ли датчик който да показва когато катализатора е за смяна ,и ако се махне катализатора (който е на 200000) по добре ли ще работи джипката ?
          За да има "датчик", трябва да има и контролна лампа по таблото. Не се споменава и вижда на схемите от сервизното ръководство за такова нещо при никой от моделите 120.
          "Катализатора" (филтър) трябва да е "регенериращ" се - тоест необслужваем. Щом няма датчици около него - не се следи от компа и може да го махнеш, ама дали "джипката ще работи по добре" е съмнително ако проблема е другаде.
          Иначе - по принцип всяко препядствие по пътя на изгорелите газове нямалява мощноста.

          Сега се сетих, че Пламен каза за някакви "пушеци" след продължителна работа на празен ход - не е добре когато има такова устройство, така че тия пушеци може да имат нещо общо с тоя филтър.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Благодаря ти ,при мен няма пушак !

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Аз моя не съм го махнал, но мисля да го махна, на 307ците и на 2те като им махнах катализатора и ФАПа ефекта беше поразителен. Тука е едно малко бидонче, тея дни мога да ида да ми сложат една тръба на негово място полза от него с сигурност няма никаква.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Има полза. Не сравнявай японското мислене с френското. Това не е катализатор а резонатор. Оказва влияние на пълненето. Не го махай малкото буренце. Аз не бих пипал и катализатора.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Чакай, че се обърках под човека до шофьора има едно сравнително малко гърненце, това ли е катализатора и кое е резонатор. КАто цяло не смърди на запушено Тойотката, докато при 307ците беше ад доло в гаража та предполагам си прав, че няма запушване. Друго питане имам, как се сменява крушка на габаритите в фара, само с сваляне на фара или акумулатора или има друга цака. Как да направя да се пускат габарити при паленето. на ПСА става само с цъкване на отметка в софтуера, а за Тойтата ми казаха в ТМ че не ставало само софтуерно.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Сменях скоро габаритите (на фара) и ги мъчих без нищо да свалям, но не стана... Накрая свалих акомулаторите и ги смених за 5 минути. Първо единия акомулатор, после другия.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                      Моята Тойотка мина 400 000 малко преди София Състояние перфектно, последната разходка беше 5000км почти, прекрасно пътуване на 5 човека с много багаж и инструменти, държи се перфектно, заради въздуха не кляка и не се накланя не се чувства тежестта, среден разход 8,4 с климатик и доста градско каране и на дълго 110-160 съм карал. Просто колата е перфектна за всичко.[ATTACH=CONFIG]487964[/ATTACH]

                      Колега ти я направи най - икономичната таратаика, каква магия и направи на тази 120-ка че да ти гори толкова малко. Моята е на 6г. закупена чисто нова от Тоуота, в момента е на 100000км. никога не ми слиза на такъв разход, 10 и нагоре карам я рядко и почти сам, много рядко може да седне човек отзад, а твоята с 5човека и много багаж 8,4 с клима.Браво!
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Ето една тема:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2936
                        ТЛК-120 Николай Колев
                        0898521295

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Да се включа и аз ,след ресетване София -Своге и обратно 8.7 (60-90км. час), ,след 4 дни каране в София (без центъра само крайните квартали) сега ми показв разход 10.7 !

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Аз не знам защо ти прави впечатление тоя разход като всички с такива Тойоти дават подобен разход, служебната такава не е занулявана сигурно то 50 та и повече хиляди и е 9,2. При леко каране пак с климатик ми е давала 6,3 до халкидики. При 160-180 я бях занулил да видя колко дава дава 13-15 среден, ама това само с тая скорост, в смисъл занулявам при 160 и гледам 20 минути само с газ до ламарини. А какъв модел са крушките на габаритите да набия едни светодиодчета? За градско каране има един номер за автомата дето много смъква разхода, на тръгване яко газ и после без газ, а не да я държа плавно да ускорява, на дълго спирачка почти не пипам, за нисък разход е много важно да се използва 0вия разход при пуснат педал.

                            Коментар


                            • Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                              Чакай, че се обърках под човека до шофьора има едно сравнително малко гърненце, това ли е катализатора и кое е резонатор. КАто цяло не смърди на запушено Тойотката, докато при 307ците беше ад доло в гаража та предполагам си прав, че няма запушване. Друго питане имам, как се сменява крушка на габаритите в фара, само с сваляне на фара или акумулатора или има друга цака. Как да направя да се пускат габарити при паленето. на ПСА става само с цъкване на отметка в софтуера, а за Тойтата ми казаха в ТМ че не ставало само софтуерно.

                              Под пътника трябва да е или катализаор или филтър за твърди частици. И 2-та елемента имат фукнция да създават препятствие на изгорелите газове, но това е в полза на EGR-а. Когато те бъдат премахнати EGR-а няма да сработва толкова качествено (има недостатъчно налягане на газовете за рециркулация). Вече знаем, че не е полезно за един читав мотор да му се затваря EGR, особено ако е товарен, така че не е полезно да се маха.

                              Казвайки това трябва да отблежа, че за арабските държави се предлагат малко по-различни дизелови мотори без EGR и респективно без катализатор/филтър за твърди частици. Не знам дали е така, но съм склонен да вярвам, че същите са с друг MAP на компютъра за да се намалят температурите на изгорелите газове
                              Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                              Един велосипед също.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Хора, 120ката няма филтър за твърди частици. Нали все пак като видим малко тъмен пушек отзад и тичаме към диагностиката. Ако имаше такъв филтър, нямаше да излиза чернилка, колкото и да са зле дюзите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X