Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация във волана на lj70-причини?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Вибрация във волана на lj70-причини?

    А гумите как са ако имаш износване от вътре ще ти тресе на волана.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #32
      До: Вибрация във волана на lj70-причини?

      Щом е само при някаква скорост и под и над нея изчезват вибрациите, това е от баланса на гумите. При разбити неща по предницата не би трябвало вибрациите да изчезват.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #33
        До: Вибрация във волана на lj70-причини?

        Отиди да ти измият хубаво гумите,след това на баланс и ще се оправят нещата.



        Поздрави

        Коментар


        • #34
          До: Вибрация във волана на lj70-причини?

          Колегата "kograman" е прав но измий не само гумите,ами и джантите от вътрешната страна.Задържа се един сух налеп от кал и при добра предница - респективно здрава ... това е достатъчно за биене ... получава се дебаланс.
          А гумите с какво износване са?Стари и напукани ли са ... някакви удари..?
          Успех.

          Коментар


          • #35
            До: Вибрация във волана на lj70-причини?

            И аз залагам на баланс на гума(и)-по мое мнение малко гумаджии често си тарират баланс-машината,а отделно,че повечето работят през пръсти,така че рядко бих могъл да кажа,че гумите са ми наистина балансирани!
            Отскоро имам жипката(LJ-70)и сменявах гуми след закупуването с 225/75/16 при гумаджиите на Богров-много съм доволен от баланса-до 120км./ч. не трепват!То повече и не смея да вдигна,и то за малко!Е-от поизпуснали амортисьори при висока скорост(100км./ч)при ситни неравности на пътя предницата,и волана започват да треперят,ама чакам доставка от Пламен(адаш ми е),и ги сменявам всичките...плюс всички втулки и тампони с полиуретанови,пък да видим как ще се държи "катерицата"!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #36
              До: Вибрация във волана на lj70-причини?

              Батко да каже ама според мен са износени гуми.Сменяй ги брато и проблема ще изчезне.
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • #37
                До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                Ако е баланс ще тресе и над 80 км/ч,а той пише че е само при тази скорост

                Виж тампоните на щангата за която писах,почти съм сигурен че е там проблема,имах го същия.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #38
                  До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                  Гумите са перфектни на едно лято BFG-AT 31/10,5/15
                  А дали са балансирани както трябва, знае единствено гумаджията дето им прави баланса. Окачването е сменено с TRAILMASTER/пружини и амове и демфер/ тампони и втулки сменени с полиеританови -нови. Дали проблема е наистина в баланса? Истината е там някъде.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                    И аз имах такъв проблем с вибрациите на волана но когато смених гумеите всичко се оправи.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                      Баланс на гумите колега!Аз съм с абсолютно нова предница,нови гуми и нови джанти!След като ми монтираха новите джанти се появи тресене при около 90 км.,като под или над тази скорост няма!Некадърен баланс ,но още си карам,че все нямам време да отида на гумаджия,пък и се чудя къде ли имат по-хубави баланс-машини?Но все пак измии хубаво джантите отвътре-калта се спича и също би могла да доведе до дисбаланс!!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                        Ами видяло се е ще трябва пак баланс да се прави. Аман от "майстори".

                        Коментар


                        • #42
                          До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                          Зада ти е по точен баланса намери наякой който балансира и на камиони. Там могат да балансират до 200-300кг гума а обикновената 65кг
                          НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

                          Коментар


                          • #43
                            До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                            Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                            Вибрацията се проявява от време на време при достигане на скорост от 80km/h преди и над тази скорост изчезва. Каде може да е проблема при положение че гумите са еднакво напомпени и балансирани?
                            Ако е както пишеш,че над 80 км/ч вибрациите спират забрави за баланс!

                            Колеги хубаво давате препоръки да си балансира гумите,ама мен ме съмнява,че никой от вас не е карал небалансирани гуми със скорост над 80-100 км/ч,защото става много страшно от вибрации.

                            Не са виновни гумите,давайте други предположения да видим дали някой ще познае,освен ако колегата ни спестява някоя незначителна подробност

                            Провери ли тампоните за които ти писах?
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #44
                              До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                              Имам леки подобни вибрации , но само с включени хъбове. Немам време да се занимавам , точно от кое идват и си карам бързо само с изключени хъбове . Да не е и при теб така- има ли разлика , дали си с щракнати хъбове , или не?
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар


                              • #45
                                До: Вибрация във волана на lj70-причини?

                                Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                                Ако е както пишеш,че над 80 км/ч вибрациите спират забрави за баланс!
                                Ако вибрациите се появяват в определен скоростния диапазон - от баланса на гумите.

                                Другото с тампони, е малко по различна песен. Някои и викат ШИМИ.

                                Дайте да не бъркаме едното с другото.
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X