Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

    След обстойно четене във форума и консултация с Митко Фулдата закупих 75W-140 но се оказа, че маслото е с изтекъл срок на годност.Произведено 2001г от магазина ма обещаха да го сменят,но представителя на TOYOTA беше категоричен че с това масло 75W-140 ще прецакам дифа.След кратък разговор разбрах,че не е много на ясно с маслата и LSD диференциалите.Благодаря на всички колеги които ми помогнаха за да направя правилния избор.

    Коментар


    • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

      Първоначално публикуван от myty Преглед на мнение
      След обстойно четене във форума и консултация с Митко Фулдата закупих 75W-140 но се оказа, че маслото е с изтекъл срок на годност.Произведено 2001г от магазина ма обещаха да го сменят,но представителя на TOYOTA беше категоричен че с това масло 75W-140 ще прецакам дифа.След кратък разговор разбрах,че не е много на ясно с маслата и LSD диференциалите.Благодаря на всички колеги които ми помогнаха за да направя правилния избор.
      Повечето разбирачи от представителствата знаят какво е масло само от каталога, и някои от тях се съмнявам,че изобщо знаят къде точно се налива това масло.
      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
      Съби Радев А(-) 0895745706

      Коментар


      • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

        Днес източих маслото от диференциалите на TOYOTATA и УЖАС -масло вода и пясък Преди 4 дни затънах в Тунджа и докато извикам трактор изминаха 4 часа.Да свалям ли дифовете или да наливам промивно масло докато извадя тинята?

        Коментар


        • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

          mbenz ще съм много благодарен ако споделиш къде, по колко и какво масло си сложил.Благодаря и безавариино каране.

          Коментар


          • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

            Първоначално публикуван от bum Преглед на мнение
            mbenz ще съм много благодарен ако споделиш къде, по колко и какво масло си сложил.Благодаря и безавариино каране.
            А,сега де......мина половин година,та може и да не съм запомнил точно,така че който помни да ме коригира:
            -двигател-6 литра 5/40(преди това обаче минах през 10/40,защото не е добре веднага да се използва синтетика,тъй като почиства много добре,и ако мотора е занемарен бързо ще се задъни от гнъс).но и полусинтетика 10/40 да ползваш основно няма да сгрешиш.инак по средата на зимата в големите студове и с 0/30 съм глезил магарето-изпадна ми много евтино...
            -заден LSD диф-2.2л. 75/140 Castrol
            -преден диф 2л. 75/90 GL-5,или 4
            -раздатка-около 2 литра 75/90 GL-5,или 4
            -скорости-около 3л. 75/90,или 80/90 GL-4(!!!)
            -в сферите отпред към литър грес-Митко Фулдата каза,че трябва да е графитна!
            -да не се забравя гресиране на каретата и шлиците.
            -веднъж на 2-3 месеца при измита кола пръскам със силиконов спрей за гумени уплътнения тампоните,на които "къщичката" лежи върху рамата
            -и,като стана дума за масла,греси и прочие мазнотии да споделя,че е много важно и полезно гумените уплътнения на вратите да се пръскат със силиконов спрей(харесва ми само този от Шел) 3-4 пъти годишно!Животът им се удължава,еластичността се запазва,и зимата не залепват.Трябва да са добре измити,и изсъхнали.Пръскат се дебело няколко пъти,като стъклата се свалят,за да не се омърлят,оставят се отворени вратите за около30 мин.,за да попие добре силиконът.За 70-ка един флакон(7лв.) стига за еднократно третиране.
            Последно редактирано от mbenz; 11-04-10, 22:11. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              -в сферите отпред към литър грес-Митко Фулдата каза,че трябва да е графитна!
              Не подвеждай човека! МОЛИБДЕНОВА трябва,а не графитна!

              Коментар


              • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                Благодаря Ви колеги.Ще черпя по бира.

                Коментар


                • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                  Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                  Не подвеждай човека! МОЛИБДЕНОВА трябва,а не графитна!
                  Аз като един истински любител сложих графитна ,ще има ли негативни последствия за каретата ?

                  Коментар


                  • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                    В ръководсвата пише молибденова, ти ако искаш си прави експерименти.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                      Не подвеждай човека! МОЛИБДЕНОВА трябва,а не графитна!
                      Литър за двете или в едната толкова?
                      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                      Съби Радев А(-) 0895745706

                      Коментар


                      • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                        Не подвеждай човека! МОЛИБДЕНОВА трябва,а не графитна!
                        Брех-изложих сЪ...пак...
                        В сферите побрах към литър грес във всяка една-обикновенна литиева"Aral",но дали е добре да се тъпче докрай не знам...ама действах на принципа "да има"...А,и съм за смяна на семеринги на предни полуоски и семеринги на сферите,та позабърсвам гнъс там два пъти месечно-като ги сменя ще сложа молибденова грес...и това,като оправя,и кулер,като монтирам няма какво повече да се пипа следващите години...надявам се...!
                        Последно редактирано от mbenz; 12-04-10, 18:56.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Брех-изложих сЪ...пак...
                          В сферите побрах към литър грес във всяка една-обикновенна литиева"Aral",но дали е добре да се тъпче докрай не знам...ама действах на принципа "да има"...А,и съм за смяна на семеринги на предни полуоски и семеринги на сферите,та позабърсвам гнъс там два пъти месечно-като ги сменя ще сложа молибденова грес...и това,като оправя,и кулер,като монтирам няма какво повече да се пипа следващите години...надявам се...!
                          Не трябва да се тъпче. Трябва да има място да се разширява, пък и така пише в ръководсвото.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                            След доста ровене из интернет открих информация, която може да е интересна.

                            Отнася се за ръчната ск. кутия на 80-та серия, но според мен засяга и 70-та.

                            Та в Aвстралия слагат в тези кутии едно специфично масло, Castrol VMX-M 75W/85. То е GL4 и подобрява превключването на скоростите при износени синхронизатори. 'Аналогът' на това масло в Европа е Castrol SMX S . Интересното за това масло е, че е пълна синтетика 75в/85 и е ГЛ4. Принципно се ползва при спортни коли от старото поколение. Заради стряскащата цена на опаковките по 0.5л мисля да си поръчам 20л туба и да налея и в двете Тойоти.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • До: Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                              След доста ровене из интернет открих информация, която може да е интересна.

                              Отнася се за ръчната ск. кутия на 80-та серия, но според мен засяга и 70-та.

                              Та в Aвстралия слагат в тези кутии едно специфично масло, Castrol VMX-M 75W/85. То е GL4 и подобрява превключването на скоростите при износени синхронизатори. 'Аналогът' на това масло в Европа е Castrol SMX S . Интересното за това масло е, че е пълна синтетика 75в/85 и е ГЛ4. Принципно се ползва при спортни коли от старото поколение. Заради стряскащата цена на опаковките по 0.5л мисля да си поръчам 20л туба и да налея и в двете Тойоти.
                              Я-проявявам интерес!Не ми отваря линка-ще кажеш ли каква е цената и има ли го в БГ?Ако го няма можеш ли да поръчаш и за мен 3 литра?Ще почерпя,разбира се!
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • Re: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                                Ми значи аз маслата си ги поръчвам от един човек, който внася Кастрол от Германия. По принцип това точно го няма в България и чакам да поръча. За цена не знам още, но няма да е нещо фрапиращо, предвид голямата разфасовка 20l.

                                Иначе го има в немския Ибей с номер на артикула 170469409324 , обаче е малко скъпо там - искат 175евра без доставката.

                                А в Мотобул пък има syntrans, който е пак със същите спецификации, но го дават за камиони и автобуси
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X