Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво масло да сложа на 2LT

    10W40 не е ли ретичко малко?

    На загрял мотор на малки обороти манометъра за маслото е под 2 те средни графи. Като е в обороти 2000 примерно стрелката стои м/у тях.

    Със 20W50 e винаги в средните граници стрелката (Вярно зимата не може да се кара с такова, но за лятото не е ли по добро ? )

    Коментар


    • #47
      Кой с какво масло си кара TOYOTA-та

      Пускам тази тема за да събера инфо какво масло да си налея на машината


      П.П Ставаше въпрос за LJ70 2LT-T
      Последно редактирано от Мариян Маринов; 19-11-08, 22:20.

      Коментар


      • #48
        До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

        Аз карам сКАСТРОЛ с удължен пробег но въпреки това го сменям на мах. 8000 км.

        Коментар


        • #49
          До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

          и аз съм на кастрол GTD-magnatec 10-40,na 80-ката,на 2l-t то на 73-ката слагам 15-40 за двигатели с повечко километри. преди няколко месеца попрочетох тук там из форума ,че в Бг имало доста проблеми с ментета при маслата .аз си ги купувам тук в англия и съм много доволен (и като качество и като цена),а и винаги сменям на по-малко от предписания пробег
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #50
            До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

            Тука преди няколко месеца бях пуснал същата темаhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38508

            Коментар


            • #51
              До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

              10W40
              В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
              TLC-80 1HD-FT

              Коментар


              • #52
                До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

                Това е ясно а марката каква е?

                Коментар


                • #53
                  До: Кой с какво масло си кара TOYOTATA

                  Първоначално публикуван от <bedniagizmi> Преглед на мнение
                  Това е ясно а марката каква е?
                  MOBIL S TURBO DIESEL 10W40

                  Коментар


                  • #54
                    Масло за LSD на TЛК 70

                    Преди два дни сменях на " баба Яга" маслата и в скороти и раздатка сложихме 75w90 semi syntetic, а в преден диф. 80w90, за задния диф. неможах да намеря такова за ЛСД. Препоръчаха ми да е 75w140 Маслото което сложихме е някакво Белгийско..името забравих, не е от много известните масла.Цената на литър съответно за полу синтетиката беше около 16лв/лит. а на другото 10.80лв/лит.
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кой с какво масло си кара TOYOTA-та

                      Q8 - 15w40 turbo diesel
                      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                      Коментар


                      • #56
                        До: Колеги какви масла да сложа в дифовете на 80-та?

                        Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                        Преди два дни сменях на " баба Яга" маслата и в скороти и раздатка сложихме 75w90 semi syntetic, а в преден диф. 80w90, за задния диф. неможах да намеря такова за ЛСД. Препоръчаха ми да е 75w140 Маслото което сложихме е някакво Белгийско..името забравих, не е от много известните масла.Цената на литър съответно за полу синтетиката беше около 16лв/лит. а на другото 10.80лв/лит.
                        директно отивай в местната Тойота и си купи ЛСД масло. Така си пише и на опаковката на бутилката. Изпитах проблемите с маслата на собствен гръб миналия месец. Въпреки стотиците добронамерени съвети в този форум, не можеш да разчиташ на масларите какво ти продават и дали ти дават миродавно мнение за продукта.
                        Всички знаят че неподходящото масло за ЛСД диф на тойота е проблем с голяма преспектива. Тъй че не си прави експерименти. това масло дето го препоръчват с граница 140 ще го намериш на куково лято. Бая търсене те чака а и половината не знаят че съществува такова. А и не вярвам че ще вандалстваш чак толкова с тая 80-ка че да и тъпчеш такова масло.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Колеги какви масла да сложа в дифовете на 80-та?

                          забравих цената, ма ми се върти нещо от рода на 10-15 лв. литъра. Ако искаш ще ти взема и ще ти пратя по Еконт с наложен платеж. не ми е проблем да го направя. Но наистина те съветвам да не експериментираш.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Колеги какви масла да сложа в дифовете на 80-та?

                            Тук ще споделя нещо което чета по рекламните брошури за маслото ЛСД.
                            Там се казва, че маслата за ЛСД може да се използват и в нормални диференциали и дори дава по добри резултати.
                            Та сигорно затова стигнахме до ЛСД маслото.
                            Например в мойте коли отдавна слагам само ЛСД 85W140 и нищо друго.
                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • #59
                              До: Колеги какви масла да сложа в дифовете на 80-та?

                              Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                              ...това масло дето го препоръчват с граница 140 ще го намериш на куково лято. Бая търсене те чака а и половината не знаят че съществува такова...
                              Не си прав, всички реномирани производители имат 75W140. Въпроса е да попаднеш на такова с гарантиран произход.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Масло за LSD на TЛК 70

                                именно
                                на 90 % процента е по складовете, но не и в търговската мережа. Следва звънене и търсене и след това да изчакаш да го пратят до търговеца който ти го предлага. И това всичко е на територя София. Човека е от Троян, там това масло тече и от градските чешми
                                Нека говорим за реални възможности не за хипотетични такива. Голяма част от хората тук имат собствени сервизи или време и финансови ресурси да си правят експерименти. За реалния потребител не е възможност или трудов навик да кеси цял ден на телефона или в нета да издирва разни чарколяци и течности.
                                разликата е огромна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X