Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масла за LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Масло за LSD на TЛК 70

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Е никой ли не знае колко литра побират агрегатите по трансмисията на т4r??
    2,5 преден диф. 2,5 л. заден диф.- скоростна кутия 2,8-3,0 - раздатка 2,5 лит. за модел 90 год
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

    Коментар


    • #77
      До: Масло за LSD на TЛК 70

      И така колеги,пообиколих днес ,а и попрочетох тук и там за такова масълце ,та последно!Castrol имат два вида такова масло.Едното е посоченото по-горе от колегата -castrol hypoy sae 90,а другото е castrol SAF-XJ 75w140!Първото е минерално,а второто-синтетика!За второто продавачите се убиха да ми обясняват как било за БМВ и за нищо друго не става!!А то на етикета написани някакви спесификационни номера и посочено,че е според някакъв стандарт на БМВ,но момчетета от магазина-не та не,специално за БМВ-та с блокаж е и за нищо друго!Попрочетох и тук и видях,юе не е така!Сравнявайки характеристиките ,прави впечатление действително по-добрите показатели-непример температурата на желиране/замръзване не може да е/при първото е -24 ,а при второто--54 градуса!Предполагам,че има и други разлики,съдейки по цената-първото 16 лв/литър,второто-40 лв/литър!Като се има предвид,че са 3 литра ,разликата е към 80 лв!Според вас колеги заслужава ли си или не да се вземе по-скъпото?TOYOTA-та не мисля да я подлагам на зверски зор ,та....пишете!!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #78
        До: Масло за LSD на TЛК 70

        А защо колега не си вземеш оригинално за тойота от ТМ ауто??? Да те питам???
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • #79
          До: Масло за LSD на TЛК 70

          Ами ,защото се бях засилил да търся обезателно 75 w 140,обадих се в ТМ ауто и от там ми казаха-да много го търсят това масло,но го нямаме,имаме 75/90 май беше ,пак е за LSD!!Ето затова!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #80
            Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

            Здравейте,
            Вероятно пак ще питам нещо дъвкано,и предъвквано вече,но ако някой реши да ми отговори вместо да поучава му благодаря предварително!
            Интересува ме масла с какъв вискозитет се препоръчват от Тойота за дифовете,раздатката и скоростната кутия?
            Днес сменявах в дифовете-от предния едвам-едвам прокапа нещо,като рядка грес-ужас!Налях му 80/90 да го"разреди" и скоро пак ще го сменявам.Отзад маслото беше сменявано-потече си нормално,макар и мръсничко...Спирачната течност беше,като много,ама много мръсна вода-май си е оригиналната!Баси-тва старата Тойота-та много железен автомобил ще се окаже!Предстои ми смяна на масло в скорости и раздатка,и спир. течност на съединителя и кажи-речи това е...!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #81
              До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

              Няма как да не те поучи някой,ползвай търсачката!С едно кликване се открива че...........
              75W90 обикновено се слага на диференциали. На скорости по-често спецификацията е 80 или 85,..........и че
              Стандарта GL-3 е отменен 2001 г. Мопар прероръчва вместо SAE 75 W 90 API GL-3 , да се ползва двигателно масло Мопар макс про 10 W 30 за ск.кутии AX-05,AX-15. Грешка би било ,ако ползвате SAE 75W 90 API GL -4 или GL-5 и то голяма.Проблема е известен в целия свят.Четете!
              Обобщаваме че дори и тука може да се зароди ненужен спор,и че избора на масла е персонален
              За бъдеш полезен за следващите заинтересовани сподели по колко литра събират дифовете на ТЛК 70,както кутията и раздатката,че тва на търсачката нe излиза
              Последно редактирано от belata; 18-04-09, 20:37.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #82
                До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                Благодаря ти,Belata!
                Дифовете на LJ-70 събират по 2 литра-проверено днес!
                Много ме заинтересува със спецификациите на маслата-може ли малко по-подробно,моля?Никак не подценявам този въпрос!Доколкото разбирам се препоръчват по-старите спецификации,така ли?И къде да ги търся,че май ще се окаже проблем?
                Колето го сдобих скоро,много е запазено-абе направо си е кукличка!Ама е италиянка...поне матората изглежда да е супер...ама я карам с голямо опасение,да не скрои някой номер,и се ослушвам,като плъх в хамбар за нерегламентирани шумове...!Дотук какво ли не и смених вече,ама друго не съм и очаквал...Ангр.ремък беше съвсем хлабав-направо ми настръхна косата,като го видях!Сложих "gates"-уж не били лоши...да изкара 40-50 000км. поне?Или да го махам?
                Скоро ще и сменя оригиналните винилови лепенки отстрани със същите,че съвсем са се поизтрили,и тогава ще я снимам,да я видите!
                .П.С. Виждам,че ти има телефона-да ти звънна след празниците...?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #83
                  До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                  Няма проблем,популярното мнение е че трябва да се позва 75w90 sintetik за дифовете,а 80W90 или 85W140 се използва съгласно препоръките на производителя.Лично аз навсякаде слагам 75W90 и съм повече от доволен,и тва е май най скъпичкото решение,ама синтетиката си е синтетика
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #84
                    До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Няма проблем,популярното мнение е че трябва да се позва 75w90 sintetik за дифовете,а 80W90 или 85W140 се използва съгласно препоръките на производителя.Лично аз навсякаде слагам 75W90 и съм повече от доволен,и тва е май най скъпичкото решение,ама синтетиката си е синтетика
                    Нищо не разбирам-пишеш,че спецификация GL-5 e крайно непрепоръчителна,а синтетиката е баш такава,нали?
                    И не разбрах за скорости и раздатка какъв да е вискозитета?
                    Знам,че е добре да се чете,ама като не вдявам от нет-мет,и търсачки-мърсачки...!Доколкото и каквото прочетох все се отнасяше за по-новите модели Тойота-за LJ-70 нищо нямаше...по-вероятно е аз да не съм го видял къде е...ама,като по-стра човек предпочитам да си попитам,че понякога се случва писаното да не е съвсем вярно...
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #85
                      До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                      Ето ви сайт на ВалволинПо него разбирате за всяка марка автомобил какво масло е нужно и какво количество
                      http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp
                      П.С Джиповете излизат във категория Vans!!!!!!!!!

                      Коментар


                      • #86
                        До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                        Ето ви сайт на ВалволинПо него разбирате за всяка марка автомобил какво масло е нужно и какво количество
                        http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp
                        П.С Джиповете излизат във категория Vans!!!!!!!!!
                        Благодаря!
                        Започвам да чета!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #87
                          До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Вероятно пак ще питам нещо дъвкано,и предъвквано вече,но ако някой реши да ми отговори вместо да поучава му благодаря предварително!
                          Интересува ме масла с какъв вискозитет се препоръчват от Тойота за дифовете,раздатката и скоростната кутия?
                          Днес сменявах в дифовете-от предния едвам-едвам прокапа нещо,като рядка грес-ужас!Налях му 80/90 да го"разреди" и скоро пак ще го сменявам.Отзад маслото беше сменявано-потече си нормално,макар и мръсничко...Спирачната течност беше,като много,ама много мръсна вода-май си е оригиналната!Баси-тва старата Тойота-та много железен автомобил ще се окаже!Предстои ми смяна на масло в скорости и раздатка,и спир. течност на съединителя и кажи-речи това е...!
                          А задния диф дали е ЛСД?
                          Ако искаш дай ми номера на рамата да провера и ще разберем.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #88
                            До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                            А задния диф дали е ЛСД?
                            Ако искаш дай ми номера на рамата да провера и ще разберем.
                            Със сигурност

                            Коментар


                            • #89
                              До: пак питане-за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                              Със сигурност
                              Опа-а-а...ЛСД е задния диф,вярно,бе!Баси колко съм изтрещял-хем много държах на тази екстра,като обикалях,и си търсих "жипка"!
                              И сега....?Какво масло се сипва на ЛСД диф на LJ-70...?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Питане за масла за LJ-70 2,4TD,88г.?

                                В задния диф сипи 85 w 140 на Castrol примерно!Около 40 лв е литъра,но е за 100 000 км-ще ти трябват около 2 литра!По спесификация дават 2,1-2,2 ,но не си струва за 50-100 грама да даваш още 40 лв,а остатъка да няма какво да го правиш!Това масло е само за LSD!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X