Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
    УАУ.Аз вчера сложих Щилско масло и сега ......Чакаме.Това с прекъсването на двг се появява от време на време и то при топъл мотор например карам спирам и след малко паля и запрекъсва изрязвам го и се оправя.Интересното е че сутрин и в най големия студ пали от четвърт проблема се появява след това.Какво може да заяжда в ГНП-то това все пак е прецизна част.Това че видях корозия в една помпа е факт даже автомобила си работеше перфектно и беше там за смяна на уплътненито на капака на на помпата щото се появил лек теч на гориво.Как може нафта и ръжда?
    По мое скромно мнение - нищо не заяжда в помпата !!!
    Тя или работи или не !!! Така, че търси проблем извън помпата !!!
    Най- вероятно имаш дюза която е за регулиране !( 12 лв/бр -ориентировъчно )
    Тя като е студена и " пикае " затова единия цилиндър се дави и прекъсва !!! Като започне да си прави ' мъгла " и всичко се оправя !!!
    Затова - иди да ти регулират дюзите ( само на статив ) има го в дизеловите сервизи и не е нищо сложно !!! Само питай имат ли подложните шайби ( с тях се регулират дюзите ) !!!
    Друг вариант е смяната на разпръсквачите на дюзите ( не знам цената ), но за Голф са 45лв/бр , за БМВ са 45 лв/бр , за форд и те там - така че ..... дано си се ориентирал !!! Цените са само за ориентир !!!
    Така мисля аз !!!

    Коментар


    • #47
      До: Двутактово масло в нафтата

      Ще видидя дали има полза от керосина утре.Днес сипах 5 литра на пълен резервоар който е 60 л.Но изминах само 35 км.Утре обаче ще я карам доста повече и ще видя как е работата на мотора.
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #48
        До: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
        Ще видидя дали има полза от керосина утре.Днес сипах 5 литра на пълен резервоар който е 60 л.Но изминах само 35 км.Утре обаче ще я карам доста повече и ще видя как е работата на мотора.
        Темата е за масло в нафтата не за керосин
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #49
          До: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
          Темата е за масло в нафтата не за керосин
          с керосина става още по-добре,той по химичен състав си е близък до дизеловото гориво,перфектен е за продухване на позанемарени двигатели също и профилактично.
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #50
            До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
            Темата е за масло в нафтата не за керосин
            Ако внимателно си чел темата само вода дето не се предложи
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #51
              До: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              Ако внимателно си чел темата само вода дето не се предложи
              Да много внимателно я чета и за соево олио четах,нито соевото олио нито керосина които споменавате могат да заменят двутактово масло-за което е и темата.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #52
                До: Двутактово масло в нафтата

                Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                Да много внимателно я чета и за соево олио четах,нито соевото олио нито керосина които споменавате могат да заменят двутактово масло-за което е и темата.
                Е у нащо село си карат и само на олио и всичките кучета бягат подир колата щото им мирише много хубаво.
                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                Коментар


                • #53
                  До: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                  Да много внимателно я чета и за соево олио четах,нито соевото олио нито керосина които споменавате могат да заменят двутактово масло-за което е и темата.
                  Посочваме ти само примери за натрупан от нас опит !!! Нали за това е питането!!!
                  Всички подкрепяме Масло в нафтата !!! Дори казваме че може и нормално , а не само двутактово !!! Може дори олио ( но не зимата ) !!!
                  Като добавка има и "ДОБАВКИ " за почистване на дюзи , но нямам опит с тях !!!
                  Подкрепихме и научно ( от ФОРД ) добавянето на керосин !!!
                  Зимата се добавя и бензин !!!
                  Като е болна тема на всички - не се сърди за примерите !!!
                  Ако нещо ти хареса и захапеш - добре , ако не ти звучи достоверно - не го прави !!!
                  Ако се колебаеш - попитай още !!! Това е !!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ше ме провокираш да си купя такъв
                    Хубави машинки !!! Просто вече е стар модела и свястна кола почти не остана !!!
                    М/у другото ( извън майтапа ) - работи на олио без НИКАКВИ приспособления !!! Нямало е нужда от чистене на филтъра нито веднъж - то няма от какво ( олио чисто + 15 % бензин ) . Няма утайки и люспи !!!
                    По мое предположение - ще става на всички нормални дизели !
                    ГНП - КАФ, а не БОШ и само веднъж съм сменял лопатките защото менеше оборотите ( 22 лв с труд ). Това е !!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Двутактово масло в нафтата

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Хубави машинки !!! Просто вече е стар модела и свястна кола почти не остана !!!
                      М/у другото ( извън майтапа ) - работи на олио без НИКАКВИ приспособления !!! Нямало е нужда от чистене на филтъра нито веднъж - то няма от какво ( олио чисто + 15 % бензин ) . Няма утайки и люспи !!!
                      По мое предположение - ще става на всички нормални дизели !
                      ГНП - КАФ, а не БОШ и само веднъж съм сменял лопатките защото менеше оборотите ( 22 лв с труд ). Това е !!!
                      Който иска да вярва за олиото дядо ми оброботва 5000 декара земя и сега ще прави инсталация за олио.С която ще работят чисто новите трактори и комбайни струващи доста пари.
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Двутактово масло в нафтата

                        Значи да обобщим предложенията до тук :За рецептата са необходими:
                        10% масло ( за предпочитане двутактово , пълна синтетика )
                        10-15 % бензин . За жалост никой не предложи колко октана да е
                        Меду 10 и 15 % керосин
                        Който открие истинска газ за горене : До 40%
                        Олио : 15 % двойно рафинирано
                        Олио от пържолниците на Макдоналдс : 20 %
                        Олио от кварталната мекичарница : не повече от 5 % заради примесите
                        Спирт : на око
                        Аз бих добавил : щипка черрррно пиперрррче , няколко скилидки чесънче , чаена лъжичка чубричка , супена лъжица майонеза и сол на вкус .
                        Е сега вече Ути Манджаров пасти да яде ! Да дойде да ми души ауспуха ! А , забравих - не е лошо да се гарнира с чаша червено вино ...
                        Аз в това време ше отскоча до сервиза да ми регулират ГНП-то и да ми направят дюзите . Нафта съм сипал от колонките на ШЕЛ и ше ви чакам за пикника
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Двутактово масло в нафтата

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Значи да обобщим предложенията до тук :За рецептата са необходими:
                          10% масло ( за предпочитане двутактово , пълна синтетика )
                          10-15 % бензин . За жалост никой не предложи колко октана да е
                          Меду 10 и 15 % керосин
                          Който открие истинска газ за горене : До 40%
                          Олио : 15 % двойно рафинирано
                          Олио от пържолниците на Макдоналдс : 20 %
                          Олио от кварталната мекичарница : не повече от 5 % заради примесите
                          Спирт : на око
                          Аз бих добавил : щипка черрррно пиперрррче , няколко скилидки чесънче , чаена лъжичка чубричка , супена лъжица майонеза и сол на вкус .
                          Е сега вече Ути Манджаров пасти да яде ! Да дойде да ми души ауспуха ! А , забравих - не е лошо да се гарнира с чаша червено вино ...
                          Аз в това време ше отскоча до сервиза да ми регулират ГНП-то и да ми направят дюзите . Нафта съм сипал от колонките на ШЕЛ и ше ви чакам за пикника
                          Там сме колега само кажи къде аз с горивото нямам проблем не е от ШЕЛ.
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Двутактово масло в нафтата

                            Да и аз случайно видях моя багерист да налива газ за горене в багера и викам:" ...ща убия ве дивак,кой туй нещо".Аз си мисля че крадни,нещо от сорта.А той стар тракторист човека и ми каза ква е работата.Ама за масло - не знам.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Двутактово масло в нафтата

                              Масло/двутактово/или газ за горене-няма проблем за дизела,даже и газьол-мотора мърка като коте/гозьола е по-мазен и лятото няма проблеми/.
                              (0+)
                              Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Двутактово масло в нафтата

                                Първоначално публикуван от kameloot Преглед на мнение
                                Масло/двутактово/или газ за горене-няма проблем за дизела,даже и газьол-мотора мърка като коте/гозьола е по-мазен и лятото няма проблеми/.
                                Колега тука за газьола бъркаштой е по сух от нафтата и съдържа повече сяра
                                А защо не пробвате и с "Бахур" може и с него да се кара знаели се....
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X