Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC120 - има ли блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: TLC120 - има ли блокажи?

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Ще окажат (не си казал че ги има ) в тази ситуация действат като блокаж. .... ама реално е виртуален
    Въпроса беше "има ли блокаж" и ти казах как да провериш....ама за по-стари коли тракшън и твърд блокаж на една машина не ми се вярва. Твърдия блокаж обезсмисля другото....ама маркетигово не се вързва и стават едни
    На новото Паджеро ги има и двете , а твърдият блокаж освен тракшъна, автоматично изключва и ABS-а
    Зима иде

    Коментар


    • #17
      До: TLC120 - има ли блокажи?

      [quote=niki p;558764] Единствено има бутон за блокиране на междинния диф. Другото е лоста за превключване на бързи/бавни.

      Бе ти сигурен ли си, че знаеш копчето за кой блокаж е? Щото междуосевия диф се блокира от малкия лост като го сложиш на HL или следващите позиции. На около 4-5 пръста под контактния ключ трябва да имаш копче /бе не е баш копче ма не знам как за го опиша / и си пише диф лок. То е за задния диференциал. Да не ги бъркаш? Къде ти е тоя бутон за междуосевия?
      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
      Opel Frontera V6

      Коментар


      • #18
        До: TLC120 - има ли блокажи?

        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
        На новото Паджеро ги има и двете , а твърдият блокаж освен тракшъна, автоматично изключва и ABS-а
        Мерси не съм го знаел.........ама как тогава да си провери "тойотата"....освен ако има копче за изключване на "тракшъна"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          До: TLC120 - има ли блокажи?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Мерси не съм го знаел.........ама как тогава да си провери "тойотата"....освен ако има копче за изключване на "тракшъна"
          Не мисля, че има кола без копче за изключване на тракшъна. Имах едно 206 с ESP, в чиято книжка пишеше да се изключва в случаи, когато колата трябва да боксува, за да тръгне - тръгване от място в сняг и кал...

          Най- чистото изпитване се прави на подемник, колата вдигната на шасито - втора без газ (примерно). Човекът долу може с ръка да задържи, което и да е колело при отворени диференциали. Кога има включен блокаж - това не може да стане. Така правехме пробите при монтажа на ARBтата при мен.
          Друг е въпросът, обаче, че ако колегата не знае от къде да включи блокажа - няма и как да го изпитаме Все някъде трябва да има копче.
          Зима иде

          Коментар


          • #20
            До: TLC120 - има ли блокажи?

            Огледай кожуха на диференциала , ако се блокира принудително в него трабва да влиза нещо ( кабели , маркучи )

            Коментар


            • #21
              До: TLC120 - има ли блокажи?

              Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
              Бе ти сигурен ли си, че знаеш копчето за кой блокаж е? Щото междуосевия диф се блокира от малкия лост като го сложиш на HL или следващите позиции. На около 4-5 пръста под контактния ключ трябва да имаш копче /бе не е баш копче ма не знам как за го опиша / и си пише диф лок. То е за задния диференциал. Да не ги бъркаш? Къде ти е тоя бутон за междуосевия?
              Има един бутон за блокаж на междинния диф и на него си е нарисувано точно това. Като го натисна изключва ESP-то, а може би и тракшъна. Отделно копче за изключване на тези системи няма. Другото нещо е лоста за бързи/бавни. Той има само три положения - "L", "N" и "H". Единствено трябва да опитам на блокиран междинен диф и включен "L". Струва ми се малко вероятно, но може това да блокира автоматично задния диф. Ако не - значи няма блокаж и се разчита само на електроника. Не че за мене липсата на блокаж е някакъв проблем, но искам да знам какво точно има автомобила и за това ще си направя всички възможни експерименти, за да разбера.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #22
                До: TLC120 - има ли блокажи?

                Изключено е да караш на бавни само с блокиран заден диф, защото на първия остър завой ще хванеш допирателната.
                Щом нямаш копче - значи единственото, което остава е шпер, LSD или някаква подобна вариация. Ако и това го няма - значи при твоя модел се разчита на електрониката, както и при много други марки.
                При положение, че няма да изпадаш в хардаджийски изпълнения, а и не караш с кални гуми - липсата на блокаж хич не променя възможностите на колата. Карай си я със здраве и не й се вглеждай толкова
                Зима иде

                Коментар


                • #23
                  До: TLC120 - има ли блокажи?

                  Мдаа, при теб явно е различно. Аз съм карал, при това само за проба една 120-ка автомат и тя беше с четири положения на малкия лост, както съм я описал по-горе. Карал съм и една 95-ца, но тя беше с ръчни скорости като положението беше идентично, само дето копчето за задния блокаж май беше от ляво на волана. Май имаше и светлинна индикация на таблото при включването му, ама не помня точно. А иначе не ми се вярва при включване на бавните автоматично да се блокира и дифа, защото понякога това може да попречи, но ..... Ще чакаме резултата от експеримента .
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #24
                    До: TLC120 - има ли блокажи?

                    Не можах да измисля как да направя експеримент, така че да игнорирам електрониката и да остане само евентуален твърд блокаж. LSD няма и това го описах по-горе. За това реших да пробвам на собствен ход - на един мокър асфалтиран плац. Първо включих блокажа на междинния диф и направих едно кръгче. Не усетих да има проблем - само при максимално навит волан се усети леко съпротивление. След това включих и бавните. Опитах с повишено внимание да завивам - отново никакъв проблем. Други копчета за блокажи или каквито и да е системи за проходимост няма, освен един бутон за потегляне от втора предавка, но той няма отношение. Това ме кара да мисля, че механичен блокаж няма. Като падне сняг ще пробвам някъде на стръмно, за да видя как работи електрониката.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #25
                      До: TLC120 - има ли блокажи?

                      На ТЛК120 има три варианта на заден диф. С ЛСД, с пълен блокаж и без блокаж. По горе написаното съдя че твоята е без блокаж.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        До: TLC120 - има ли блокажи?

                        Хора, що за история. Както колегата Джамбазов ви е написал има три варианта.

                        Ако е с ЛСД е щяло да си покаже на теста.

                        Ако е с твърд блокаж, ще има копче. Няма автомобил, който да си включва твърд заден блокаж, когато сложеш на бавни. Това означава голяма част от народа да си чупи директно колите, а някой дори и да се пребиват. Твърдия блокаж е нещо, което не искаш някой друг да ти включва.

                        Ако няма копче, и на теста за ЛСД показва, че няма е от ясно по-ясно, че колата няма блокаж на задния мост.

                        Коментар


                        • #27
                          До: TLC120 - има ли блокажи?

                          След последния тест направен със съдействието на дядо владо(всъщност изцяло от него), установихме че моята TLC няма никакъв блокаж. След като той повдигна двете леви колела във въздуха, "всъдехода" остана безпомощно да си бръмчи дори и след включване на междинен диф и бавни. Съвсем друго беше поведението му като го вкарахме в калта. Като започнаха да светкат едни лампички, направо се почуствах горд собственик на дискотека. Не се наложи да викаме трактор, но само заради страха ми и разбира се заради ценния опит на дядо владо, на когото съм много благодарен.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #28
                            До: TLC120 - има ли блокажи?

                            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                            на когото съм много благодарен.
                            ....само от тестовете уточнението - без блокаж на междинния диференциал колата може да си боксува с едно задно колело при здраво стъпил на земята преден мост ....
                            Ники пусни и снимка от "паркетните" изпитания,че сега някой ще си помисли неверни лоши работи за TLC-то.....а то не е така, при правилно каране "дискотеката" се показа с големи и здрави мускули
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              До: TLC120 - има ли блокажи?

                              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                              След последния тест направен със съдействието на дядо владо(всъщност изцяло от него), установихме че моята TLC няма никакъв блокаж...
                              Ники, вероятно искаш да кажеш че няма блокажи на между-колесните диференциали? Не се разбра има ли тракшън? И ако има защо не се е задействал като сте вдигнали двете леви гуми?
                              Поздрави на екипа!

                              Коментар


                              • #30
                                До: TLC120 - има ли блокажи?

                                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                                Ники, вероятно искаш да кажеш че няма блокажи на между-колесните диференциали? Не се разбра има ли тракшън? И ако има защо не се е задействал като сте вдигнали двете леви гуми?
                                Поздрави на екипа!
                                Блокажа на централния диф изключва тракшъна.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X