Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно включване на скоростите на Тойотa Ланд Круизер 7-ма серия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трудно включване на скоростите на Тойото Ланд Круизер 7-ма серия

    Здрасти Пламене!Смени я тази втулка, дето ти каза jja, но аз имам малко съмнения за цялата галимация.Защото съдейки според километража, кутията не би трябвало да е зле.Тези кутии са най-здравите в средния клас на Тойота.Или километражът не е верен и са минали 2-3 съединителя(за което време кутията може да стигне до ремонт) или някой зверски я е напъвал в първите 195К км, ако километража наистина е верен.И понеже си мисля, че отиваш натам, като я свалиш, огледай шлиците на вх вал дали има износване.И ако има в някаква подобна степен, ще си имаш работа по кутията.Това на снимката е H151.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_154210_1.jpg
Прегледи:1
Размер:540.5 КБ
ID:5777033
    И снимай повечко за архива, че това помага после на теб и на други!
    Весело посрещане на Новата година на всички колеги!
    Със здраве и умната, на пътя и извън него!
    Мето
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #17
      От: Трудно включване на скоростите на Тойото Ланд Круизер 7-ма серия

      Благодаря за съвета! След приключването на сезона ще се заема с тази кутия. Весело посрещане и на теб (макар и малко по-късно) и успешна Нова година! Живи и здрави да сме всички, железа е имало преди нас, ще има и след нас!

      Коментар


      • #18
        Ха, попаднах случайно на моята тема и то след 5 години!
        Няма какво да ви лъжа - не се заех с кутията нито след края на ловния сезон, нито след втория,третия и т. н. Може би пък вече ще й дойде времето. Смених само пластмасовата втулка на скоростния лост, от което не последва никаква промяна към подобряване. За 5 години обаче няма и осезателно влошаване, но то пък установих, че за това време съм навъртял колосалните 8 000 км! Усеща се едно тънко жужене при движение на скорост, по инерция липсва. Четох в някаква тема за масла GL4 и GL5 и негативното влияние на втория вид върху синхронизаторите. Може би и в моя случай се касае за това. Маслото е FUCHS TITAN SINTIPOID 75W90. Предишната смяна не помня с какво е била.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X